خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه ⚖️【سال1403】

مهریه یک مال مشخص شده در هنگام عقد و برای بانوان است، همچنین امری شرعی قلمداد می شود. مطالبه مهریه تنها محدود به زمان طلاق نیست و زن می تواند در هر شرایطی مالک آن باشد. در طی جریان این درخواست همواره حضور وکیل متخصصی حس می شود، چرا که تنها فردی آگاه به مسائل می تواند، از حق شما دفاع کند. اگر ساکن شهر کرمانشاه و در پی مشاور حقوقی هستید، سعی کرده ایم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه بپردازیم. با ما در مجله برترین وکیل همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل طلاق در کرمانشاه

بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه کیست؟

امروزه درصد درخواست طلاق و به دنبال آن مهریه در شهر کرمانشاه جزو بالاترین آمار به حساب می آید، البته همانطور که می دانید مطالبه مهریه ملزم به زمان طلاق نمی شود، لیکن در اغلب مواقع حین جدایی این درخواست صورت می گیرد.

مسیر مطالبه مهریه، مسیری هموار نیست و سختی های خاص خودش را دارد، با توجه به این که قوانینی هم در این راستا وضع شده، نیاز است علم کافی را در اختیار داشته باشید تا بتوانید در بهترین حالت ممکن به حق قانونی خود دست یابید. همواره وکلای حاذقی هستند که شما را در این امر یاری کنند لیکن در انتخاب مشاور خود باید دقت کافی و آگاهی بالایی را به عمل آورید.

از ویژگی های وکیل خوب مهریه این است که ابتدا باید جلسه ای برقرار کند تا موکل کامل درمورد پرونده خود صحبت کند، پس از آن با دقت و نکته سنجی بالا جزئیات اسناد و مدارک ارائه شده را بررسی نماید و نتایج محتمل آتی را با صداقت، روشن کند. علم یک مشاور باید متناسب با علم روز باشد و تنها به اطلاعات خود بسنده نکند تا بتواند با روابط عمومی مطلوب، امور شما را در سریع ترین و کم هزینه ترین حالت ممکن در پیش بگیرد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

نکته مهم و قابل توجه این است که به زن و مرد بودن یا سن وکلا توجه نکنید چرا که این ها نشان از بی تجربگی یا خامی افراد نیست و تنها مهارت، تخصص و چیزهایی از این قبیل معیار گلچین وکیل است. در ادامه اهتمام ورزیده ایم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه به همراه آدرس و شماره تماس بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر در مجله برترین وکیل همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل کرمانشاه

معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه سال 1403!

امیر کاظمی

جناب آقای امیر کاظمی

جناب آقای کاظمی از وکلای پایه یک دادگستری در شهر کرمانشاه می باشند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی به همراه 14 سال حضور فعال در حوزه وکالت پرونده های مهریه هستند. وکیل کاظمی با توجه به تجربه و سواد بالایی که دارند همواره توانسته اند قدم های موثری جهت رفع مشکلات موکلین خود بردارند.

افرادی که آقای امیر کاظمی را به عنوان مشاوری حقوقی خود برگزیده اند، به ویژگی هایی همچون فن بیان خوب، تسلط و مهارت کافی، صداقت و کارکشته بودن در ایشان اشاره می کنند. از این رو می توان جناب آقای امیر کاظمی را جزو وکیل مهریه شایسته در کرمانشاه معرفی کرد.

آدرس دفتر: کرمانشاه، فردوسی، جنب سینما آزادی، ساختمان ایرانیان، طبقه 4، واحد 2

شماره تماس: 09120917121

مریم انصاری پور

سرکار خانم مریم انصاری پور

خانم مریم انصاری پور وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرمانشاه هستند. ایشان با مدرک کارشناسی ارشد حقوق عمومی، عضویت در کانون وکلای کرمانشاه، تدریس در دانشگاه و 9 سال تجربه در زمینه ی وکالت پرونده های مهریه، سوابق ارزشمندی را کسب کرده اند. آگاهی و تسلط خانم انصاری پور همواره موجب رضایت موکلین گشته است.

وکیل انصاری پور همواره سعی داشته اند با فن بیان خوب، اطلاعات به روز، صداقت و شکیبایی جهت پیگیری پرونده های مهریه، نتیجه مطلوبی را برای موکلین خود به ارمغان بیاورند. لذا سرکار خانم مریم انصاری پور میان افراد، به عنوان وکیل مهریه خوب در کرمانشاه شناخته می شوند.

آدرس دفتر: کرمانشاه، خیابان 22 بهمن، میدان مرکزی، حد فاصل کوی 136 و 138، پلاک 396، طبقه 3

شماره تماس: 08338461444

احسان عباسی

جناب آقای احسان عباسی

آقای احسان عباسی وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرمانشاه هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی با 8 سال سابقه کار درخشان در عرصه وکالت پرونده های مختلف از جمله مسائل مطالبه مهریه می باشند. تجربه و تسلط جناب عباسی موجب پیش رفتن روند پرونده افراد به بهترین شکل ممکن می شود.

وکیل عباسی همواره سعی داشته اند با صداقت، مهارت ارتباطی بالا، پایبندی به زمان و امانت داری موکلین خود را در طی مسیر پیچیده مسائل خانواده مانند مهریه، راهنمایی کنند. با توجه به رضایت افراد، جناب آقای احسان عباسی را می توان از وکیل مهریه خبره در کرمانشاه به شمار آورد.

آدرس دفتر: کرمانشاه، 22 بهمن، سی متری دوم، نبش خیابان گلشن، ساختمان دکتر اکبری، طبقه 3

سمیه رضایی

سرکار خانم سمیه رضایی

خانم سمیه رضایی وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرمانشاه است. ایشان با مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی به همراه 7 سال سابقه کاری موثر در عرصه وکالت، توانسته اند پرونده های مهریه بسیاری را به نتایج مطلوب خود برسانند. تجربیات و آگاهی کامل خانم رضایی سبب راهنمایی های موثر ایشان می شود.

مهارت ارتباطی بالا، صداقت، شکیبایی و تلاشگری وکیل رضایی، موجب شده تا همواره افراد زیادی برای دادخواهی مسائل مهریه، ایشان را به عنوان وکیل مدافع خود برگزینند. از این رو سرکار خانم سمیه رضایی را می توان به عنوان وکیل مهریه خوب در کرمانشاه معرفی کرد.

آدرس دفتر: کرمانشاه، چهارراه مدرس، مجتمع وکلای نگین، طبقه 2

شماره تماس: 09183333573

علی غزاله

جناب آقای علی غزاله

جناب آقای علی غزاله وکیل پایه یک دادگستری در کرمانشاه هستند. ایشان با مدرک کارشناسی حقوق، و دارای 14 سال سابقه مستمر در زمینه های مختلف حقوقی از جمله پرونده های مطالبه مهریه توانسته اند تجربه های ارزشمندی کسب کنند، همین امر موجب رضایت موکلین گشته است.

آقای غزاله با فن بیان و نفوذ کلام بالا، پایبندی به زمان و برخورد مناسب شناخته می شوند، همچنین آگاهی و سواد به روز و بهره بردن از آن ها با مهارت کافی در انجام امور پرونده ها، سبب گشته تا نتیجه مطلوب را برای افراد به ارمغان بیاورند، از این رو ایشان را می توان جزو وکیل مهریه حاذق در کرمانشاه دانست.

آدرس دفتر: کرمانشاه، خیابان برق، نبش کوچه دوم، مجتمع برق، طبقه 4، واحد 12

شماره تماس: 09126276620


انواع مهریه چیست؟

مهریه حقی است که باید توسط مرد به زن پرداخت شود. برخلاف تصور اغلب مردم مطالبه مهریه تنها محدود به زمان طلاق نمی شود بلکه زوجه می تواند در طول زندگی مشترک خود آن را مطالبه کند و رساننده این مفهوم نیست که زوجین دچار اختلاف شده اند. به طور کلی مطالبه مهریه به 2 دسته، عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم می شود.

در مهریه عندالمطالبه این گونه است که هرگاه زوجه مهریه خود را مطالبه کرد، همسر وی موظف است که آن را بپردازد لیکن در مهریه عند الاستطاعه فقط زمانی که مرد توانایی پرداخت تمام یا بخشی از مهریه را داشت، می تواند آن را طلب کرد.

اموالی که مرد دارد، به غیر از مستثنیات دین که شامل اموال غیرقابل فروش و توقیف و برای دریافت دین و بدهکاری نمی توان آن را خرید و فروش کرد، مانند، اثاثیه مورد نیاز زندگی، آذوقه، کتب و ابزار علمی جهت تحقیقات و … می توان به عنوان مهریه مطالبه کرد. در کل از اموال مرد، هر آنچه که اندازه مهریه باشد از سمت دادگاه توقیف می گردد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است، در شرایطی که مرد توان پرداخت مهریه را ندارد و معسر به حساب می آید تنها ملزم به 110 سکه برای پرداخت می باشد و بابت آن جلب زوج ممکن است ولی برای پرداخت بیشتر توانایی مالی مرد، معیار است. برای راهنمایی بیشتر بهتر است از بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه، مشاوره بگیرید.

بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه

در صورت تغییر جنسیت، پرداخت مهریه چگونه است؟

مهریه زوجه تغییر جنسیت داده، از مسائل جدید است که اغلب افراد در مورد آن آگاهی ندارند. بر اساس ماده 1082 قانون مدنی، به مجرد عقد زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید لذا مالکیت زوجه بر مهریه از وقت عقد برقرار می شود.

در صورت تغییر جنسیت زوجه، دو فرض متصور می شود که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم. فرض اول شرایطی است که زن پس از انعقاد عقد، قبل از رابطه جنسی اقدام به این عمل کند. در این حالت نکاح منحل می گردد. قطعا انحلال ازدواج، شرایط معمولی و همچون طلاق قبل از نزدیکی را ندارد تا نصف مهریه به زوجه پرداخت شود و یا مانند فسخ نکاح نیست که نصف مهرالمسمی به زن تعلق گیرد.

چرا که هدف از مهرالمسمی تشکیل خانواده است و در این شرایط، ازدواج باطل گشته و خانواده منتفی می گردد. بنابراین، علت تعیین مهر و پرداخت مهر از بین می رود، همچنین اگر مهری پرداخت شده باشد، حتی اگر زمان عمل تغییر جنسیت، فرد آسیب ببیند، باید مقدار پرداختی برگردانده شود. در نتیجه در شرایط تغییر جنسیت هر یک از زوجین، مهر ساقط می شود.

فرض دوم بدین شرح است؛ اگر یکی از زوجین پس از برقراری نزدیکی تغییر جنسیت دهد، در این شرایط نیز ازدواج منحل می گردد و رابطه زوجیت ادامه دار نخواهد بود اما چون قبل از تغییر جنسیت، ازدواج آن ها اعتبار شرعی و قانونی دارد، زوجین در برابر حقوق یکدیگر مسئولیت قانونی و شرعی دارند.

بر این اساس، اگر مرد یا زنی ازدواج کند و پس از رابطه جنسی، تغییر جنسیت دهد؛ موظف به پرداخت تمام مهرالمسمی است و اگر از قبل آن را به زوجه پرداخت نکرده باشد ملزم به پرداخت آن می گردد. اگر به هنگام ازدواج، مهر مشخص نشده باشد یا به شرایط عدم مهر، عقد میان زوجین جاری گشته است؛ پس از نزدیکی، به زن مهرالمثل تعلق می گیرد و زوج مکلف به پرداخت آن می شود.

در نتیجه پس از تغییر جنسیت هر یک از طرفین، همچنان مهرالمسمی و مهرالمثل به قوت خود باقی خواهند ماند و باید امور آن اجرا گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این موضوع می توانید از بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه کمک بگیرید.

بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه

کلام آخر

از همراهی شما تا آخر این مقاله سپاس گزاریم. امید است توانسته باشیم برای کسب اطلاعات بیشتر شما در زمینه معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه، انواع مهریه و شرایط پرداخت آن در صورت تغییر جنسیت، قدم موثری برداشته باشیم. برای افزودن آگاهی خود می توانید مطالب مربوط به مسائل حقوقی را از مجله برترین وکیل دنبال کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در کامنت ها، درمیان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =

دکمه بازگشت به بالا