نکات حقوقی

حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه ⚖️【سال1403】

حق الوکاله در واقع میزان هزینه ای است که موکل در قبال دریافت خدمات وکالت، به وکیل پرداخت می کند. در واقع اینگونه می توان گفت که نرخ وکیل حقوقی، حق الوکاله پرونده کیفری، تسخیری یا دیگر وکلا با توجه به پرونده هایی که قبول می کنند، کاملا متفاوت است. به طور معمول نرخ حق الوکاله در قرارداد وکالت و با توافق طرفین تعیین می گردد. اما در صورتی که در قرارداد بر مبلغی توافق نشده باشد، موکل، بر اساس تعرفه قانونی، حق الوکاله وکیل و هزینه کار او را می پردازد. در ادامه مقاله توضیحات کاملی درباره حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه در اختیارتان قرار می دهیم، لذا خواهشمندم تا پایان مقاله در وبسایت برترین وکیل همراه ما باشید.

منظور از حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه چیست؟

آن دسته از افرادی که در محاکم قضایی دارای پرونده می باشند، قادر هستند شخصا جهت پیگیری پرونده حقوقی خود در دادگاه حاضر شوند یا این کار مهم را به بهترین وکیل ارومیه واگذار کنند. وکلا افراد حقوقدانی هستند که دارای مجوز و پروانه وکالت بوده و این توانایی را دارند که در مقام وکیل، از حقوق موکلین خود دفاع کنند. در واقع یک وکیل به عنوان نماینده قانونی شخص حقیقی یا حقوقی، اختیار انجام اموراتی را که به موجب قرارداد وکالت به او واگذار شده است را در قبال دریافت حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه دارا می باشد.

مسئله حائز اهمیتی که نیازمند توجه است،یک وکیل برای کارهایی که به وکالت از موکل، انجام می دهد، حق الوکاله دریافت می کند و این مبلغ در قرارداد وکالت و با توافق موکل و وکیل تعیین می گردد. باتوجه به این که در این مسئله، حق الوکاله با توافق طرفین و رضایت موکل تعیین می شود، بنابراین با هیچ گونه محدودیتی مواجه نمی باشد. اما ممکن است شرایطی پیش آید که در قرارداد وکالت بر سر مبلغی خاص، به توافق نرسند. در این صورت موکل باید مطابق تعرفه قانونی که از سوی قوه قضاییه تصویب شده است، تعرفه وکالت و میزان حق الوکاله وکیل دادگستری را پرداخت نماید.

به طور کلی منظور از هزینه وکیل برای طلاق در ارومیه در واقع میزان پولی می باشد که بهترین وکیل طلاق در ارومیه بابت دفاع از موکل و پیشبرد پرونده از موکل دریافت می کند. با توجه به اینکه وکالت شغلی آزاد محسوب می شود، در نتیجه وکیل هیچگونه محدودیتی برای تعیین نمودن دستمزد خود ندارد. البته براساس تعرفه قانونی، حق الوکاله با توافق طرفین یعنی وکیل و موکل تعیین می شود و بستگی به میزان زحمت و ساعات کار وکیل طلاق در ارومیه و نوع پرونده حقوقی دارد.

منظور از حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه چیست؟

بهترین وکیل طلاق در ارومیه کیست؟

جهت شناخت بهترین وکیل طلاق در ارومیه نیاز است تا یک سری ویژگی های یک وکیل خوب و حرفه ای را بشناسیم و سپس با توجه به شناخت ویژگی ها، وکیل حرفه ای در زمینه طلاق را برای پرونده انتخاب کنیم. یک وکیل خوب به وکیلی گفته می شود که از طریق تسلط بالایی که بر تمامی امورات و قوانین حقوقی دارد، به پیشرفت پرونده حقوقی کمک کند و آن را با موفقیت به اتمام برساند.

هر چه میزان تجربیات یک وکیل بیشتر باشد، بهتر می تواند به موکلش کمک کند و چالش ها و مشکلات پرونده های حقوقی را در هر زمینه ای به درستی تشخیص دهد. به طور معمول مدت زمان انجام یک پرونده طلاق برای موکل بسیار مهم است و تمام تلاش خود را می کند تا وکیلی را انتخاب کند تا در مدت زمان محدودی پرونده را به سرانجام برساند. در نتیجه بعضی از وکلا با راه های میانبری که طبق تجربیات کاری خود بدست آورده اند، پرونده را در برهه زمانی محدودی به پایان می رسانند و موجب رضایت موکلین خود می شوند.

یک وکیل خوب زمانی به عنوان بهترین وکیل طلاق میان مردم شهرت پیدا می کند که به تمامی وظایفش به خوبی عمل کرده باشد و با موکلینش ارتباط خوبی برقرار نماید و با آن ها احساس همدلی و همدردی برای حل مشکلات حقوقی شان داشته باشد. همچنین یک وکیل خوب باید عدل و انصاف را در دریافت حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه رعایت کند. چرا که یک موکل به دلیل شرایط روحی بدی که دارد ترجیح می دهد وکیلی را انتخاب کند که با او احساس راحتی داشته باشد تا بتواند تمامی جزییات مشکلات حقوقی اش را با وکیل خود در میان بگذارد.

بهترین وکیل طلاق در ارومیه کیست؟

وظایف مهم یک وکیل طلاق در ارومیه

هر وکیلی در هر حوزه حقوقی که مشغول به فعالیت می باشد، دارای یک سری وظایف است که باید آن را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برساند. در واقع وکیل در مقابل تمامی وظایفی که بر عهده دارد، تعهد و مسئولیت بالایی دارد خصوصا وظایفی که در قرارداد وکالتی با موکلش منعقد کرده است. به طور معمول حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه در قرارداد ذکر می شود و باید طبق آن عمل شود.

یکی از اصلی ترین و عمده ترین وظایف بهترین وکیل طلاق در ارومیه این است که پرونده را در چارچوب قوانین صحیح و اصولی پیش ببرد و از دور زدن قانون و خلاف پرهیز کند و یک وکیل باید از دروغ به موکلش نیز خودداری کند و با او صادق باشد و تمامی مشکلات و چالش های موجود در پرونده را با موکلش در میان بگذارد. تمامی این موارد در جلسات مشاوره حضوری و یا غیر حضوری با موکل است که صورت می گیرد تا موکل بتواند برای ادامه مسیر برای مشکل حقوقیش تصمیماتی اخذ کند.

یکی دیگر از وظایف یک وکیل خوب که می توان به آن اشاره کرد، با موفقیت پرونده طلاق موکلش را به پایان برساند و اسناد و مدارکی را در جهت پیشرفت پرونده به دادگاه ارائه دهد و با دفاعیاتی قوی از موکلش دفاع کند. دفاعیات درست از موکل می تواند موجب گرفتن حقی که از او ضایع شده است شود. اطلاعات حقوقی وکلا لازم است که به روز باشد، تا زمانی که این اطلاعات حقوقی تغییر می کنند، وکیل تمرکز کافی در این تغییرات را داشته باشد که بتواند با اطلاعات کامل مشکلات حقوقی موکل خودش را حل کند.

برخی از مهمترین وظایف یک وکیل طلاق عبارت است از:

 • ارائه مشاوره حقوقی به موکل
 • تنظیم دادخواست، لوایح و شکوائیه در خصوص موضوع وکالت و شروع فرآیند دادرسی با ثبت دادخواست
 • حضور در جلسات، به نیابت از موکل تا ختم دادرسی و انجام هر نوع تجدید نظر خواهی، واخواهی و اعتراض فوق العاده به آرا در صورت اجازه موکل
 • حضور در مراجع قضایی و شبه قضایی، نهادهای داوری، مراجع دولتی و غیر دولتی، جهت انجام مورد وکالت
وظایف مهم یک وکیل طلاق در ارومیه

مراحل انتخاب یک وکیل طلاق خوب

منظور از بهترین وکیل خانواده در ارومیه، وکیلی می باشد که تخصص او در دعاوی خانواده و طلاق باشد. باید به این مسئله توجه شود که از یک بدهکار شکایت ندارید یا نمی‌ خواهید برای جرمی از شما دفاع کند. بلکه خواهان این هستید که طلاق بگیرید و به همین دلیل به فردی احتیاج دارید که با همه زیروبم و پروسه اجرایی طلاق و دعاوی خانوادگی در دادگاه‌ های خانواده آشنا باشد.

در ابتدا نیاز است با چندین وکیل متخصص در دعاوی خانواده مشورت کنید. با اینکه وکیلی ممکن است اعتبار بسیار بالایی داشته باشد اما ممکن است از رفتار و برخورد او خوشتان نیاید. یک وکیل طلاق انتخاب شده توسط شما نباید کسی باشد که با او احساس راحتی و صمیمیت نمی‌ کنید، چرا که قرار است ساعات زیادی را با یکدیگر بگذرانید.

یک وکیل خانواده خوب باید در کار خود حرفه ای عمل کند و نرخ دقیق هزینه وکیل برای در طلاق در ارومیه را مشخص کند. برای اینکه وکیل بتواند با تسلط و اشراف کامل موکل را در بهترین مسیر حقوقی قرار دهد، نیاز است اطلاعات زیادی در مورد شما داشته باشد و موکل نیز باید میزان بودجه‌ و درآمد را به اطلاع وکیل برساند. یک وکیل طلاق باید درک صحیحی از امورات مالی و هزینه ‌های زندگی موکلین داشته باشد. همچنین موکل باید اسناد و مدارک تمامی دارایی‌ ها و بدهی ‌های زناشویی خود را نیز تهیه کند.

مراحل انتخاب یک وکیل طلاق خوب

چه راه هایی برای طلاق از سوی زن وجود دارد؟

عدم پرداخت نفقه از سوی همسر: بر اساس قانون در صورتی که زن بتواند امتناع شوهر از پرداخت نفقه و یا عجز او را از پرداخت در دادگاه ثابت کند، دادگاه شوهر را مجبور به طلاق زن می کند و در صورتی که شوهر حکم را اجرا نکند، خود دادگاه یا نماینده او اقدام به اجرای صیغه طلاق و امضای سند طلاق خواهد نمود.

عسر و حرج زن: اینگونه می توان گفت که مهم ترین و رایج ترین راه برای طلاق زن و درخواست طلاق از سوی زن، عسر و حرج زن است. در واقع زن این حق را دارد که در صورتی که ادامه زندگی مشترک برای او با سختی همراه باشد، از دادگاه خانواده تقاضای طلاق کند. این مورد شامل عسر و حرج نیز می باشد که از نمونه های بارز عسر و حرج می توان به اعتیاد به مواد مخدر، ضرب و شتم، ترک زندگی مشترک خانوادگی از سوی مرد، محکومیت قطعی مرد به حبس به مدت 5 سال یا بیشتر و دیگر سوء رفتارهای مالی غیر قابل تحمل و ابتلاء مرد به بیماری های صعب العلاج و غیر قابل درمان اشاره نمود.

غیبت مرد: بر اساس قانون مدنی کشور اگر غیبت مرد در زندگی زناشوی بیش از مدت چهار سال از مواردی است که زن بر اساس آن می تواند درخواست طلاق را ارائه دهد.

شروط دوازده گانه ضمن عقد ازدواج: شروط مندرج در عقدنامه که در صورت تحقق هر یک از آن ها، زن قادر است دادخواست طلاق بدهد. با توجه به شروط ضمن عقد نکاح به عنوان دلیل برای طلاق به درخواست زوجه، شرایط و پیچیدگی هایی دارد که مراجعه و مشاوره با وکیل متخصص طلاق و پرداخت حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه را ضروری می کند.

وکالت بلاعزل طلاق داشتن زن: منظور از وکالت بلاعزل داشتن زن در واقع به عنوان شرط ضمن عقد ازدواج یا بر طبق عقد لازم دیگر است.

چه راه هایی برای طلاق از سوی زن وجود دارد؟

مراحل طلاق از طرف زن

همان گونه که گفته شد زن این اختیار را دارد که درخواست طلاق بدهد اما برای این کار نیاز به داشتن دلیل یا دلایلی دارد که بتواند آنها را نزد قاضی دادگاه خانواده رسیدگی کننده به پرونده به اثبات برساند. در نتیجه از جمله شرایط مورد قبول دادگاه که شرایط سختی هم به حساب می آید، اثبات عسر و حرج به معنای فشار و سختی که ادامه زندگی برای زن را غیر ممکن کرده است و زن باید با پرداخت حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه، از بهترین وکیل مهریه در ارومیه کمک بگیرد. مراحل طلاق از سوی زن عبارت است از:

 • مراجعه کردن به یک وکیل طلاق حرفه ای
 • برگزاری جلسات مشاوره
 •  ثبت دادخواست طلاق در دفاتر خدمات قضایی
 •  پس از ثبت دادخواست پرونده به دادگاه محل سکونت زن ارجاع داده می شود
 • تعیین تاریخ حضور زوجین در شعبه دادگاه مربوطه در جلسه دادگاه مشخص (جلسه بدوی)
 •  جلسه دادگاه بعد از حضور طرفین و استماع دفاعیات زوجین مبادرت به صدور رای می نماید.
 • در صورت اعتراض جلسه تجدید نظر و در صورت اعتراض مجدد پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع می‌ شود.
 •  در مرحله سوم در صورت قطعی شدن رای زوجه می‌تواند به دفترخانه مراجعه و خود را مطلقه نماید.

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین بررسی کردیم که حق الوکاله وکیل برای طلاق در ارومیه چگونه تعیین می گردد. اکنون از شما عزیزان خواهشمندم که اگر نظر یا تجربه ای در این خصوص دارید، آن را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان وب سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =

دکمه بازگشت به بالا