خانوادهوکلا

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج ⚖️【سال1403】

مهریه یا صداق آن مالی است که با جاری شدن عقد نکاح، زوجه مالک و زوج ملزم به پرداخت می گردد. با توجه به این که مهریه حق زن است؛ می تواند هر زمان، آن را مطالبه کند. احتمال این که مسیر دادخواست مهریه با پیش آمدن چالش هایی ناهموار گردد وجود دارد، لذا شرایط ایجاب می کند که از وکیل مختصصی در این زمینه مشاوره و راهنمایی بگیرید. اگر ساکن شهر سنندج و بدنبال فردی خبره هستید، سعی کرده ایم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج بپردازیم. با ما در سایت برترین وکیل همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در سنندج

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل سنندج

بهترین وکیل مهریه درسنندج کیست؟

مهریه و مطالبه آن حق زن است و اخذ آن تنها محدود به زمان طلاق و جدایی نمی گردد. متاسفانه پرونده های مهریه اغلب دچار مسیر پیچیده ای می شوند که ممکن است افراد علم و آگاهی را جهت حل آن نداشته باشند و با اقدامات اشتباه، به مشکلات این مسیر بی افزایند، جهت روند خوب تر امور دادگاه ها، بهتر است وکیل متخصصی در دعاوی خانواده من جمله مهریه انتخاب شود.

هر انتخابی شامل یکسری معیار می گردد که در ادامه به شرح آن ها برای برگزیدن وکیل خوب، خواهیم پرداخت. از مواردی که باید به آن دقت کرد مهارت های ارتباطی و کلامی وکیل مدنظر است، چرا که وی با تسلط بر فن بیان خود می تواند از حقوق شما دفاع کرده و مانع از اجحاف آن گردد.

وقت شناسی و مدیریت زمان وی موجب نظم در امور پرونده گشته و اشخاص می توانند در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسند. از دیگر ویژگی هایی که باید در نظر داشت، تعهدکاری و مسئولیت پذیری وی می باشد تا پرونده موکل خود را با دلسوزی و مستمر پیگیری کند. علاوه بر تمام موارد ذکر شده، داشتن دانش به روز و تسلط بر قوانین از مهم ترین معیارها تلقی می شود، زیرا تنها وکیلی با این ویژگی می تواند راه حل های موثری را که موجب حل مسائل می گردد، ارائه دهد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در شهر سنندج وکلای متخصص و خبره زیادی هستند که عملکرد آن ها موجب رضایت موکلین گشته است، اکنون اهتمام ورزیده ایم به معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج بپردازیم. ادامه مطلب را در مجله برترین وکیل بخوانید.

لیست 10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج ⚖️ + آدرس و تلفن ☎️️

مرتضی جوانمردی

جناب آقای مرتضی جوانمردی

جناب آقای مرتضی جوانمردی از وکلای پایه یک دادگستری در شهر سنندج می باشند. ایشان با مدرک دکترای تخصصی حقوق جزا و جرم شناسی، دانشیار دانشگاه و عضو اصلی کانون وکلای دادگستری هستند؛ همچنین در سوابق آقای جوانمردی 17 سال حضور مستمر در حوزه وکالت پرونده های خانواده من جمله مهریه، به چشم می خورد. وکیل جوانمردی با توجه به تجربه و دانش بالایی که دارند همواره توانسته اند قدم های موثری جهت رفع مشکلات موکلین خود بردارند.

افرادی که آقای جوانمردی را به عنوان مشاوری حقوقی خود برگزیده اند، به ویژگی هایی همچون مهارت ارتباطی، تسلط کافی، صداقت و کارکشته بودن در ایشان اشاره می کنند. از این رو می توان جناب آقای مرتضی جوانمردی را جزو وکیل مهریه خوب در سنندج معرفی کرد.

آدرس دفتر: کردستان، سنندج، ابتدای خیابان حسن آباد، کوچه هیمن، ساختمان وکلای یاسان

شماره تماس: 09181710855

مازیار صیادی

جناب آقای مازیار صیادی

آقای مازیار صیادی وکیل پایه یک دادگستری در شهر سنندج می باشند. ایشان به عنوان کارشناس و مشاور حقوقی، عضو رسمی کانون وکلای دادگستری و دارای 5 سال سابقه موثر و حضور فعال در عرصه وکالت پرونده های مهریه هستند. وکیل صیادی همراه دانش به روز و تسلط کافی، امور مربوطه را با توجه به اسناد و مدارک پیگیری می کنند تا نتیجه قابل قبولی را برای موکل خود اخذ نمایند.

اساس کار آقای مازیار صیادی بر صداقت، امانت داری، پایبندی به زمان و شکیبایی است. رضایت موکلین از جناب آقای مازیار صیادی موجب شده تا به عنوان یکی از وکیل مهریه ماهر در سنندج معرفی شوند.

آدرس دفتر: سنندج، خیابان حافظ، ساختمان روژا، طبقه 2، واحد 4

شماره تماس: 09121714425

فرزاد مرادی

جناب آقای فرزاد مرادی

آقای فرزاد مرادی وکیل پایه یک دادگستری در شهر سنندج است. ایشان به عنوان مشاور و کارشناس حقوقی دارای 15 سال سابقه کار در زمینه وکالت پرونده های خانواده مانند مهریه می باشند. آقای مرادی مدرس دانشگاه و نائب رئیس مرکز وکلای استان کردستان هستند.

با توجه به تجربه های بسیار وکیل مرادی، در مشاوره پرونده های مهریه، همواره امور موکلین خود را همراه تعهدکاری، مهارت ارتباطی خوب و پیگیری دلسوزانه امور با علم به روز، به نتیجه مطلوبی می رسانند؛ از این رو توانسته اند به عنوان یکی از وکیل مهریه شایسته در سنندج شناخته شوند.

آدرس دفتر: کردستان، سنندج، میدان بسیج، موسسه حقوقی راویژ

شماره تماس: 09188771088

پرویز پروین

جناب آقای پرویز پروین

جناب آقای پرویز پروین، وکیل پایه یک دادگستری در شهر سنندج هستند. ایشان با مدرک کارشناسی ارشد حقوق و مباشرت حقوقی جهاد دانشگاهی در کردستان، دارای بیش از 8 سال حضور فعال و مستمر در حوزه وکالت می باشند. تخصص و آگاهی آقای پروین موجب هموار شدن مسیر پرونده های خانواده مانند مهریه گشته است.

تسلط بر قوانین، صداقت، مسئولیت پذیری،نکته سنجی و درک بالا از ویژگی هاییست که سبب شده جناب پرویز پروین با موفقیت در پرونده های مهریه و تسریع روند آن ها، به عنوان وکیل مهریه حاذق در سنندج میان موکلین شناخته شوند.

آدرس دفتر: کردستان، سنندج، خیابان‌ مولوی، کوچه طلوع، ساختمان دایان، طبقه 2

شماره تماس: 09183805263

زمانه محبتی

سرکار خانم زمانه محبتی

سرکار خانم زمانه محبتی وکیل پایه یک دادگستری در سنندج هستند. ایشان به عنوان مشاور با مدرک کارشناسی حقوق و دارای 22 سال سابقه مستمر در زمینه های مختلف حقوقی، توانسته اند تجربه های گران بهائی کسب کنند، همین امر موجب رضایت موکلین گشته است.

خانم محبتی با مهارت ارتباطی و درک بالا، مدیریت زمان و صداقت شناخته می شوند، همچنین آگاهی و سواد به روز و بهره بردن از آن ها با مهارت کافی در انجام امور پرونده ها، سبب گشته تا نتیجه مطلوب را برای افراد به ارمغان بیاورند، از این رو ایشان را می توان جزو وکیل مهریه خوب در سنندج دانست.

آدرس دفتر: سنندج، خیابان پاسداران، سرای وکیلی، طبقه 2

شماره تماس: 09183771713


موارد تعلق و عدم تعلق مهریه چیست؟

پرونده های مطالبه مهریه، ممکن است دچار شرایط خاصی بشوند که موجب تعلق یا عدم تعلق صداق به زوجه می گردند. قصد داریم برای آگاهی بیشتر در مقاله بهترین وکیل مهریه در سنندج به شرح آن ها بپردازیم. طبق ماده‌ 1087 قانون مدنی هرچیزی که مالیت داشته و قابل تملک باشد می‌توان مهر به حساب آورد، همچنین پس از جاری شدن عقد نکاح، زن مالک تمام مهریه می‌شود و می‌تواند هر تصرفی که بخواهد در آن بنماید.

مهریه جزو حقوق مالی زن است و خیانت زن، رابطه نامشروع، بیماری، نشوز، سوء معاشرت، جنون و فوت هر یک از زوجین تاثیری در مهریه ندارد و زوج مکلف به پرداخت است. توجه داشته باشید که درصورت فوت زن، وراث وی می‌توانند از زوج مهریه را مطالبه کنند. در مواردی نیز نصف مهریه به زن تعلق می‌گیرد که عبارتند از:

  • اگر بعد عقد نکاح رابطه زناشویی برقرار نشده و زوج بخواهد زن را طلاق دهد.
  • اگر نکاح به دلیل عنن (بیماری خاصی در مردان) فسخ شود.
  • اگر در نکاح موقت قبل از مباشرت بذل مدت صورت بگیرد.یعنی مرد مدت باقی مانده از نکاح را ببخشد.

در چند حالت استثناء نیز مهریه به زن تعلق نمی گیرد که بدین شرح می باشند:

  • درصورتی که توافق شده باشد مهریه بعد عقد نکاح تعیین شود ولی قبل از تعیین و قبل از برقراری رابطه یکی از زوجین فوت کند.
  • در صورتی که عقد نکاح (دائم یا موقت) باطل بوده و رابطه زناشویی واقع نشده باشد.
  • به موجب ماده 1101 قانون مدنی، هر گاه عقد نکاح قبل از نزدیکی به جهتی فسخ شود زن حق مهر ندارد مگر در صورتی که دلیل فسخ، عنن باشد که در این صورت با وجود فسخ نکاح، زن مستحق نصف مهر است.
بهترین وکیل مهریه در سنندج

حق حبس مهریه چگونه است؟

با توجه به ماده 1085 قانون مدنی، زن تا زمانی که مهریه به او پرداخت نشود می تواند از ایفای تکالیفی که در مقابل شوهر دارد خودداری کند، به شرطی که مهر او حال باشد، در این صورت زوجه همچنان شامل حق نفقه نیز خواهد بود و مرد هم دلیلی بر ناشزه بودن زن نمی تواند به دادگاه ارائه دهد.

همچنین نکته ای قابل یادآوری است، حتی اگر زوجه برای یک بار در مقابل همسرش تمکین کرده باشد، دیگر قادر به استفاده از حق حبس خود نمی گردد. بر اساس قانون در می یابیم که استفاده از حق حبس توسط زن، وابسته به وجود شرایطی نیز هست که تنها در صورت وجود آن زوجه می تواند از آن استفاده کند.

به عنوان مثال برای اینکه زن بتواند از حق حبس خود در برابر شوهر استفاده کند باید مهریه حال باشد، یعنی مدت دار یا موجل نباشد، لیکن بابت مطالبه مهریه توجه داشته باشید که در صورت تمکین هم زن حق اخذ صداق را دارد و زمان پرداخت آن پس از تمکین، موکول به طلاق نمی گردد. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از بهترین وکیل مهریه در سنندج کمک بگیرید.

بهترین وکیل مهریه در سنندج

کلام آخر

از همراهی شما تا آخر این مقاله سپاس گزاریم. امید است توانسته باشیم برای کسب اطلاعات بیشتر شما در زمینه معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج، موارد تعلق و عدم تعلق مهریه و شرایط حق حبس مهریه، قدم موثری برداشته باشیم. برای افزودن آگاهی خود می توانید مطالب مربوط به مسائل حقوقی را از مجله برترین وکیل دنبال کنید. انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در کامنت ها، درمیان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =

دکمه بازگشت به بالا