خانوادهوکلا

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بیرجند ⚖️【سال1403】

به طور کلی اینگونه می توان عنوان کرد که وکیل مهریه بالاترین حد از دانش و تمرکز خود را بر روی مباحث مرتبط با دعاوی خانواده به‌ خصوص مهریه می گذارد و دارای تسلط کامل بر این مبحث است. لذا مناسب ترین گزینه برای افرادی است که تمایل دارند در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه مهر خود را دریافت کنند. در ادامه مقاله توضیحاتی درباره بهترین وکیل مهریه در بیرجند در اختیارتان قرار می دهیم. خواهشمندم تا پایان مقاله در برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل مهریه در بیرجند کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل بیرجند

بهترین وکیل مهریه در بیرجند کیست؟

تمامی افراد جامعه قادرند در رابطه با تمامی مشکلات رخ داده ناشی از دعاوی خانواده و حقوقی نظیر مطالبه مهریه با وکلای حاذق در شهر بیرجند که به کلیه اصول و قوانین مربوط به این حوزه اشراف و آگاهی دارند، مشاوره داشته باشند و در صورت نیاز به عقد قرارداد وکالت، از وکیل مهریه در این حوزه کمک بگیرند چرا که انتخاب وکیل پایه یک دادگستری با تجربه در این زمینه می‌ تواند بهترین گزینه جهت دستیابی به حقوق فردی اشخاص باشد.

یک وکیل مهریه خوب می بایست مسلط بر قوانین حقوقی کشور باشد و به علت ورود به پرونده‌ های متعدد در حوزه دریافت مهر، توقیف اموال و … نیاز است آگاه و هوشیار باشد. وکیل مهریه باید علاوه بر شناخت قوانین مطرح در قانون، تسلط کافی بر متون قانون و تفسیر آن در نزد قاضی داشته باشد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

از دیگر ویژگی‌ هایی که یک وکیل مهریه خوب می بایست دارا باشد، فن بیان و گویش قوی است که در این زمینه می‌ توان گفت یک وکیل خوب با بیان رسا و صریح خود در پیشرفت پرونده به سمت صدور حکمی به سود و به نفع موکل خود بسیار موثر خواهد بود. در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی 10 مورد از بهترین وکیل مهریه در بیرجند بپردازیم. خواهشمندم جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در بیرجند سال 1403!

علی دهنوی

جناب آقای علی دهنوی

جناب آقای علی دهنوی یکی از وکلای معروف و شناخته شده به خصوص در حوزه مهریه می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بیرجند هستند و به عنوان یک وکیل موفق به حساب می آیند. آقای دهنوی دارای یک سری مشخصات کاری و تحصیلی هستند که برخی از آنها عبارت است از:

 • دارای 5 سال سابقه کار
 • دارای مدرک کارشناسی حقوق
 • یکی از اعضای کانون وکلای خراسان جنوبی
 • نوشتن اوراق قضائی، ارائه مشاوره های حقوقی به صورت حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در حوزه دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، دعاوی مالی و اقتصادی، دعاوی کیفری، دعاوی راهنمایی و رانندگی، دعاوی قرارداد، دعاوی امور وکالت، خیانت در امانت، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، اسناد رسمی و تجاری، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی و …

آدرس دفتر: بیرجند، میدان طالقانی، مقابل بانک ملی شعبه دادگستری، طبقه فوقانی عکاسی، دفتر وکالت علی دهنوی

شماره تماس: 09155620881

هادی صمدی

جناب آقای هادی صمدی

جناب آقای هادی صمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بیرجند هستند. ایشان به عنوان یکی از اعضای اصلی کانون وکلای دادگستری شهر بیرجند فعالیت می کنند. آقای صمدی همواره در طول فعالیت خود بسیار خوش درخشیده اند و توانسته اند نتایج قابل قبولی را بدست آورند. برخی از حوزه های تخصصی فعالیت ایشان عبارت است از: دعاوی ملکی، دعاوی کیفری، دعاوی خانواده، مهریه، طلاق و … .

آدرس دفتر: بیرجند، خیابان طالقانی، بین طالقانی 13 و 15، طبقه فوقانی، پلاک 125

شماره تماس: 09153621317

مهسا مودی

سرکار خانم مهسا مودی

سرکار خانم مهسا مودی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بیرجند هستند. ایشان دارای رزومه درخشانی هستند و توانسته اند پرونده های بسیار زیادی را با موفقیت به اتمام برسانند. برخی از مشخصات ایشان عبارت است از:

 • دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق
 • متخصص در حوزه استرداد جهیزیه، اعلام تمکین، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، تعدیل مهریه، الزام به تهیه مسکن، مطالبه نفقه، مطالبه نحله و اجرت المثل، تعیین مهرالمثل، تقسیط مهریه، تعیین تاریخ ومدت ملاقات، حضانت و استرداد فرزند، سلب حضانت، تحویل فرزند، تقسیط نفقه فرزند، صدور اجازه خروج از کشور، ممانعت از خروج فرزند از کشور، منع اشتغال همسر و …

آدرس دفتر: بیرجند، خیابان طالقانی، کوچه 15، پلاک 3

شماره تماس: 09155634494

سعید سیسکانی

جناب آقای سعید سیسکانی

جناب آقای سعید سیسکانی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بیرجند هستند. ایشان یکی از وکلای حرفه ای و کاربلد به خصوص در حوزه طلاق و مهریه هستند و پرونده های متعددی را با موفقیت به اتمام رسانده اند. برخی از مشخصات ایشان عبارت است از:

 • دارای 3 سال سابقه کار
 • وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
 • ارائه مشاوره های حقوقی به صورت حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در حوزه اسناد رسمی و تجاری، خانواده، مطالبه خسارت، مطالبه وجه، دعاوی ملکی، اعسار،تملک اپارتمان ها، شهرداری، داوری، عقود و معاملات، موجر و مستاجر، تعزیرات و مجازات های بازدارنده، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، حدود، اجراییات، قصاص و …

آدرس دفتر: بیرجند، خیابان معلم، نبش جنوبی معلم 9، طبقه فوقانی پوشاک سادات

شماره تماس: 09151615431


چه تفاوتی میان مهریه عند المطالبه و مهریه عند الاستطاعه وجود دارد؟

مهریه عندالمطالبه به مهریه ای گفته می شود که در زمان عقد نکاح و در بخشی که مهریه تعیین می شود، این مسئله عنوان می گردد که مهریه عند المطالبه می باشد بدین معنی که هر زمان زن آن را درخواست کند، مرد می بایست آن را پرداخت کند و نمی تواند به استطاعت خود اشاره ای کند و مقید به پرداخت آن به همسر خود می باشد.

مهریه عند الاستطاعه به مهریه ای گفته می شود که بر عکس مهریه عند المطالبه در عقد نکاح پرداخت مهریه مشروط به استطاعت مالی مرد می باشد، بدین معنی که اگر مرد از توانایی مالی برخوردار باشد و از استطاعت لازم در پرداخت مهر را داشته باشد آن را پرداخت می کند و زن نمی تواند مرد را جهت پرداخت تمام مهریه به شکل یک جا تحت فشار قرار دهد.

چه تفاوتی میان مهریه عند المطالبه و مهریه عند الاستطاعه وجود دارد؟

چند نکته مهم در خصوص مهریه

 • در صورت فوت مرد، مهریه همچنان به زن تعلق دارد و از ترکه شوهر پرداخت می‌ گردد.
 • اگر زوجین پیش از رابطه زناشویی جدا شوند و زوجه باکره باشد، صرفا نیمی از مهریه به زوجه تعلق می‌گیرد.
 • مهریه شامل انحصار وراثت می شود و ورثه نیز اختیار را دارند که به نسبت سهم‌ الارث خود، مهریه متوفی را درخواست کنند.
 • مهریه جزوء دیون ممتاز است و در شرایطی که متوفی بدهی یا تعهدات دیگری نیز با خود داشته باشد، ابتدا می بایست مهریه زن خود را پرداخت کند.
 • خیانت یا هر گونه روابط نامشروع مانع پرداخت مهریه نمی‌ شود. در نتیجه اگر زنی مرتکب خیانت یا رابطه نامشروع شده باشد، باز هم مستحق مهریه است.
 • در طلاق توافقی طرفین در حوزه تمامی حقوق و تعهدات یکدیگر به توافق می‌ رسند. این مسئله مهریه را نیز شامل می‌ شود و زوجین می بایست درباره مقدار و نحوه پرداخت مهریه به توافق برسند.
 • زن در مورد مهریه دارای حق حبس است. در یک توضیح جامع تر پس از جاری شدن عقد، زن مالک مهریه می‌ شود و قادر است تا زمان دریافت مهریه خود از تمکین خودداری کند. بنابراین اگر پیش از پرداخت مهریه تمکین صورت بگیرد، حق حبس برای زن وجود نخواهد داشت.
 • در حال حاضر در جامعه کنونی قانون اجرای محکومیت‌ های مالی مرد را برای پرداخت 110 سکه مورد تعقیب قرار می‌ دهد. در نتیجه تا 110 سکه مهریه قابلیت اجرایی دارد و برای مهریه بیشتر از این مقدار، مرد زندانی نمی‌ شود و زن می بایست مال زوج را معرفی کند تا بتواند بیش از 110 سکه را دریافت کند.
 • مهریه می بایست از ارزش مالی و مالیت برخوردار باشد. به عنوان مثال طلا، ملک، پول، سکه و یا حتی ماشین می‌ تواند به عنوان مهریه درنظر گرفته شود. علاوه بر کلیه موارد ذکر شده می‌ توان دیگر مواردی که ارزش مالی دارند را نیز به عنوان مهریه قرار داد. به عنوان مثال آموزش یک نوع حرفه، مهارت و یا انجام یک عمل مشروع با ارزش مالی بالا.
چند نکته مهم در خصوص مهریه

کلام آخر

سپاس گزارم از تمامی شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید. ما در مقاله بهترین وکیل مهریه در بیرجند تلاش کردیم تا تعدادی از وکلای مجرب و متخصص مهریه در این شهر را معرفی کنیم. مهریه یکی از مهمترین مسائل حقوقی مربوط به زنان است و مطالبه مهریه دارای پروسه بسیار پیچیده ای است که فقط در حوزه تخصص وکیل مهریه است. خواهشمندم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا