نکات حقوقی

حقوق کارگر ساده در دبی + ساعت کاری، مرخصی و … ⚖️

امارات به عنوان یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس توانسته در سال‌های اخیر توسعه قابل قبولی را از خود به معرض نمایش گذاشته و تعداد زیادی از مهاجرین را نیز به خود جذب نماید. این کشور عربی با وجود جمعیت کم توانسته به اقتصاد سی و یکم جهان تبدیل شود. در نظر داشته باشید که هر ساله تعداد زیادی از مهاجران از سراسر دنیا به دو شهر دبی و ابوظبی مهاجرت می‌کنند و فرصت‌های شغلی مناسبی را در این کشور به دست می‌آورند. شاید بتوان گفت توسعه امارات مدیون جذب نیروی کار خارجی در سال‌های اخیر بوده است. مهاجرت به امارات می‌تواند از جنبه‌های مختلف زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده و یک چشم انداز مناسب برای شما محسوب شود. اگر به دنبال حقوق کارگر ساده در دبی هستید لازم است در ادامه مقاله با ما همراه باشید و آن را به طور کامل مطالعه نمایید.

حقوق ماهیانه کارگر ساده در امارات چقدر است؟

پیش از اینکه در خصوص حقوق کارگر ساده در دبی توضیحاتی را ارائه دهیم جا دارد تا به این موضوع اشاره کنیم که حقوق و مزایا در فرصت‌های شغلی که در امارات وجود دارد یکی از عوامل مهم در انتخاب این کشور به شمار می‌رود. خوب می‌دانیم که حقوق و مزایا بسته به نوع شغل و خدماتی که به کارفرما ارائه خواهید داد متفاوت خواهد بود. از سوی دیگر باید این نکته را در نظر بگیرید که سابقه شما در کار مربوطه نیز می‌تواند بر روی مقدار دستمزد و حقوقی که در یافت خواهید کرد تاثیر بگذارد.

به جرات می‌توان گفت یکی از پردرآمدترین مشاغل در کشور امارات و شهر دبی پزشکی می‌باشد همانطور که می‌دانید در زمان همه‌گیری بیماری کرونا تعداد زیادی از پرستاران و پزشکان از سراسر کشور‌های جهان به دبی مهاجرت کرده و مشغول ارائه خدمات بهداشتی شدند. امروزه نیز اعطای ویزای کاری به پزشکان و پرستاران رایج می‌باشد. درصد قابل توجهی از جمعیت امارات که اکثراً مهاجر هستند را کارگران به خود اختصاص می‌دهند. این کارگران در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها مشغول به ارائه خدمات می‌باشند.

طبق آمارهای اعلام شده در سال ۲۰۲۴ میزان حقوق کارگر ساده در دبی رقمی برابر با ۶۰۰۰ تا ۶۹۰۰ درهم می‌باشد. دقت داشته باشید که مقدار حقوق در کشور امارات در سایر شهرها به جز دبی مبلغی در حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ درهم خواهد بود؛ اما مجدداً لازم است به این نکته اشاره داشته باشیم که نمی‌توان از پیش رقم ثابتی را به عنوان حقوق مشخص کرد چرا که بسته به نوع کار و فعالیتی که در دبی انجام خواهید داد مقدار حقوق ممکن است از این مقدار بالاتر رفته و یا اینکه کمتر باشد.

حقوق ماهیانه کارگر ساده در امارات چقدر است؟

ساعات کاری کارگر ساده در دبی

لازم به ذکر است که ساعات کاری در امارات می‌تواند بسته به تخصص و شغل مورد نظرتان تغییر پیدا کند؛ اما به طور معمول می‌توان گفت که ساعات کاری در امارات بیشتر از ۸ ساعت نیست و این زمان در نظر گرفته شده برای کار در ماه رمضان دو ساعت کاهش پیدا می‌کند و کارگران ساده ملزم هستند حداکثر ۶ ساعت به کار بپردازند. در نظر داشته باشید که به ازای هر ۵ ساعت کار در کشور امارات و شهر دبی می‌توانید یک ساعت را برای استراحت و انجام فرایض الهی در نظر بگیرید.

نیاز است پیش از اینکه تصمیم نهایی خود را برای کار در امارات بگیرید، از شرایط شغل مورد نظرتان به طور کامل اطلاع حاصل نمایید. در نظر داشته باشید که در برخی از کارهای موجود در امارات ممکن است زمان بیشتری را در محل کار حضور داشته باشید. از سوی دیگر، می بایست شرایط اضافه کاری را نیز از کارفرمای خود جویا شوید. به هر حال شما می توانید در ابتدا با وکیل مدنظرتان مشورت کرده و طبق راهنمایی هایی که او در اختیار شما قرار می دهد، تصمیم نهایی خود را بگیرید.

مرخصی برای کارگر ساده در دبی

مرخصی برای آن دسته از کارگران ساده‌ای که برای سال اول مشغول به کار شده‌اند حدود ۲۱ روز در سال می‌باشد. از سوی دیگر می‌توان گفت برای کارکنان در شرکت‌ها و کارخانجات امارات حدود ۳۰ روز مرخصی در نظر گرفته شده است. باید به این نکته توجه داشته باشید که خدمات درمانی در این کشور توسط دولت به شهروندان ارائه می‌شود. از سوی دیگر ممکن است در شرایطی خاص بتوانید مزایای متنوعی را علاوه بر حقوقی که از کارفرمای خود دریافت می‌کنید را از آن خود نمایید.

شما می‌توانید با دریافت ویزای کار و استخدام کارگر ساده در دبی از مزایا و حقوق بسیار قابل توجهی بهره‌مند شده و حتی برای برخی از اعضای خانواده خود نیز اقامت دریافت کنید امروزه تعداد زیادی از کارخانجات و کارگاه‌ها در کشور امارات دایر شده است که شما می‌توانید به عنوان کارگر در یکی از آنها مشغول به کار شده و از مزایای ویژه بهره‌مند شوید. ممکن است بسته به شغلی که مشغول به آن هستید تعداد روزهای مرخصی برای شما افزایش پیدا کند.

شرایط کار در امارات

شما می‌توانید از طریق کار در کشور امارات و شهر دبی درآمد قابل توجهی را به دست آورده و زندگی قابل قبولی را تجربه کنید. این کشور عربی که در حاشیه خلیج فارس واقع شده است کشور ثروتمندی در جهان به شمار می‌رود و می‌تواند حقوق و مزایای قابل توجهی را در اختیار کارگران ساده و کارفرمایان قرار دهد. نرخ بیکاری در کشور امارات بسیار پایین است و طبق آمارهای اعلام شده این کشور نرخ بیکاری سه درصد را دارد. پایین بودن آمار بیکاری در امارات باعث می‌شود تا فرصت‌های شغلی برای مهاجران افزایش پیدا کند.

امروزه تعداد قابل توجهی از شهروندان کشور امارات تحصیل کرده هستند و همین مسئله باعث شده است تا اقتصاد در این کشور نسبت به سالیان گذشته رشد قابل قبولی داشته باشد. از سوی دیگر می‌توان گفت که امکانات رفاهی در این کشور در حد بسیار ویژه‌ای قرار داشته و مزایایی از این جنس باعث شده تا همه ساله تعداد قابل توجهی از مهاجران برای کار در این کشور پیش قدم شده و فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را به دست آورند. از سوی دیگر سرمایه‌گذاری‌های خارجی در امارات باعث شده تا تعداد شغل‌های این کشور افزایش پیدا کند.

در واقع می‌توان گفت که با دریافت حداقل حقوق کارگر ساده در سال ۱۴۰۲ در امارات می‌توانید زندگی عادی خود را در این کشور دنبال کنید. اگر تمایل به کار در کشور امارات دارید می‌بایست در ابتدا شغل مورد نظرتان را پیدا کرده و مراتب پیشرفت را در آن طی کنید. از سوی دیگر دولت امارات موقعیتی را فراهم کرده است که کارگران ساده در این کشور می‌توانند به صورت اقساطی ملک خریداری نمایند. البته پیش از هرگونه اقدام در این خصوص باید با یک وکیل با تجربه و متخصص مشورت کنید.

مزایای کار در دبی

به طور معمول افرادی که قصد مهاجرت به دبی برای کار را دارند شهر دبی را انتخاب می‌کنند و حتماً برای چنین انتخابی دلایل شخصی خود را دارند. کشور امارات در سال‌های اخیر توانسته فرصت‌های شغلی متعددی را در اختیار شهروندان خود قرار دهد و همین امر باعث شده تا تعداد زیادی از مهاجران از سراسر جهان برای کار در این کشور پیش قدم شده و ویزای کاری دریافت نمایند شما نیز می‌توانید با مهاجرت کاری به این کشور از مزایا و حقوق ویژه آن بهره‌مند شوید.

دقت داشته باشید که حقوق کارگر ساده در امارات تقریباً کفاف زندگی عادی در این کشور را می‌دهد. یکی از مهمترین مزایای کار در کشور  امارات این است که از شما هیچ گونه مالیاتی در خصوص کار دریافت نخواهد شد و همین مسئله می‌تواند هزینه‌های بالای مسکن در این کشور را برای شما تعدیل نماید. از سوی دیگر امکان خرید ملک برای مهاجران فراهم شده است و شما می‌توانید از طریق خرید ملک در این کشور علاوه بر اینکه سرمایه‌گذاری موفقی را دارید اقامت این کشور را نیز اخذ کنید.

در نظر داشته باشید که از حقوق ماهیانه کارگر ساده در امارات هیچگونه مالیاتی کسر نمی‌گردد و این موضوع می‌تواند یکی از مشوق‌های مهم برای آن دسته از افرادی باشد که قصد مهاجرت کاری به یکی از کشورهای دنیا را دارد. مسئله برای شغل‌های تاپ و ممتاز در کشور امارات نیز به همین صورت است و از آنها نیز هیچ گونه مالیاتی دریافت نخواهد شد. شما برای کار در شهرهای امارات مانند دبی و ابوظبی لازم است ویزای کاری و اقامت داشته باشید تا بتوانید مجوزهای لازم برای این کار را دریافت نمایید.

اگر فرصت شغلی مناسبی را در دبی به دست آورده‌اید لازم است کار شما در وزارت کار این کشور ثبت شده باشد تا به این شکل مانعی برای شما پدیدار نشده و بتوانید بدون دردسر در این کشور اقامت داشته باشید. البته برای دریافت مجوزهای لازم برای کار در این کشور و همچنین ویزای کاری و اقامت لازم است مراحل پیچیده‌ای را طی نمایید. شما می‌توانید برای طی نمودن مراحل قانونی در این کشور از یک وکیل مجرب و خبره کمک بگیرید و طبق دستورالعمل‌هایی که او به شما پیشنهاد می‌دهد اقدام کنید.

مزایای کار در دبی

انواع ویزا برای اقامت کاری در دبی

دقت داشته باشید که تنوع زیادی برای ویزای کاری در امارات وجود دارد که بسته به نوع شغل شما و زمان آن می‌توانید برای اقامت در خصوص هر یک از آنها اقدامات لازم را به انجام برسانید. مهمترین ویزاهای کاری که می‌توانید از طریق اقامت در امارات و یافتن فرصت‌های شغلی موفق به دریافت آنها شوید عبارت است از:

  • ویزای کاری پیشنهاد شغلی: اکنون که در خصوص حقوق کارگر ساده در دبی اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار دادیم لازم است به این نکته اشاره داشته باشیم که یکی از انواع ویزا که می‌توانید با استفاده از آن به امارات مهاجرت داشته باشید ویزای پیشنهاد شغلی می‌باشد. در این نوع از ویزا ابتدا لازم است شما کارفرمایی را در امارات پیدا کنید که نیاز به نیروی کار دارد. ویزای جاب آفر یکی از انواع ویزا است که از آن به عنوان ویزای فرصت‌های شغلی نیز یاد می‌شود.
  • امروزه تعداد زیادی از موسسات کاریابی در کشور امارات مشغول به فعالیت هستند و شما می‌توانید با مراجعه به یکی از آنها و یا ارتباط با سایت این موسسات فرصت‌های شغلی مختلف را در نظر گرفته و در نهایت آن شغلی که با تخصص و تحصیلات شما مرتبط است را انتخاب کنید. پس از اینکه رزومه خود را به کارفرما ارائه دادید او این مدارک را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر تمایل به همکاری با شما داشته باشد برای دریافت ویزای شما در اداره کار کشور امارات اقدامات لازم را به انجام می‌رساند.
  • ویزای جستجوی کار: در ویزای جستجوی کار لازم است فرد متقاضی به صورت حضوری در امارات حاضر شده و کار مورد نظرش را جستجو نماید. باید اشاره داشته باشیم که این نوع از ویزا به افرادی که در ایران زندگی می‌کنند تعلق نمی‌گیرد. در واقع شما نمی‌توانید در کشور امارات حاضر شده و کار مورد نظرتان را جستجو کنید بلکه شما لازم است از طریق ویزای پیشنهاد شغلی اقدامات لازم را برای کار در امارات جستجو نمایید. به هر حال پیش از هرگونه اقدام لازم است از یک وکیل با تجربه در این خصوص مشورت دریافت کرده و سپس اقدام لازم را به انجام برسانید.

حقوق کارگر ساده در دبی به پول ایران چقدر است؟

دقت داشته باشید که لازم نیست برای مهاجرت به امارات حتماً مدرک تحصیلی بالایی در اختیار داشته باشید بلکه شما می‌توانید به عنوان کارگر ساده نیز به شهر دبی یا ابوظبی مهاجرت کرده و فرصت زندگی قابل قبولی در این کشور داشته باشید. در واقع کشور امارات نیز یکی از کشورهای ثروتمند در غرب آسیا به شمار می‌رود که می‌تواند فرصت‌های شغلی مناسبی را پیش روی متقاضیان از سراسر جهان قرار دهد. در این کشور که ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد حدود ۷۵ درصد از نیروی کار از کشورهای دیگر به آن مهاجرت کرده‌اند.

بیشتر نیروی کار ساده در امارات از کشورهای نپال و سریلانکا به این کشور مهاجرت کرده‌اند و رقم تقریبی ۲۳۰۰ دلار را برای هر ماه دریافت می‌کنند. دقت داشته باشید که قیمت درهم در حال افزایش و تغییر است و نمی‌توان در این لحظه مقدار حقوق کارگر ساده در امارات را به پول ایران به طور دقیق اعلام نمود. در بالا اشاره کردیم که حداقل حقوق در امارات تقریباً ۵۰۰۰ درهم است شما می‌توانید مقدار دقیق قیمت درهم در حال حاضر را مشخص کرده و سپس این عدد را در ۵۰۰۰ درهم ضرب کنید تا مقدار حقوق به پول ایران به دست آید.

استخدام کارگر ساده در دبی چگونه انجام می‌شود؟

به طور معمول کارگران ساده‌ای که در کشور امارات مشغول به ارائه خدمات مختلف هستند از شرق آسیا به این کشور مهاجرت کرده‌اند. وضعیت اقتصادی نامناسب در کشورهایی مانند بنگلادش، نپال و اندونزی باعث شده است تا همه ساله از این کشور متقاضیان زیادی به امارات مهاجرت کرده و فرصت‌های شغلی متنوع را در شهرهای دبی و ابوظبی دنبال نمایند. در نظر داشته باشید که حقوق کارگر ساده در دبی در سال ۱۴۰۲ به میزان زیادی به شغلی که در آن مشغول به فعالیت هستید بستگی دارد.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم که فرصت‌های شغلی متنوعی در امارات فراهم شده است که هر یک از متقاضیان می‌توانند در بخش‌هایی از آن مشغول به فعالیت شوند اما به طور معمول می‌توان گفت که کارگران ساختمانی در کشور امارات فرصت‌های بهتری را از نظر حقوق و مزایا در اختیار خواهند داشت. اگر تمایل دارید مهاجرت کاری به دبی را تجربه کنید در ابتدا لازم است فرصت‌های شغلی مختلف را در نظر گرفته و سپس آنها را با توجه به علاقمندی و تخصصی که در اختیار دارید انتخاب کنید.

شما می‌توانید با استفاده از ویزای جاب آفر برای کار در امارات اقدامات لازم را به انجام برسانید. در چنین شرایطی لازم است با استفاده از موسسات کاریابی با کارفرمایان موجود در کشور امارات ارتباط گرفته و نظر آنها را برای استخدام کارگر ساده در دبی جلب کنید. در این مرحله می‌توانید در خصوص حقوق و مزایای مد نظرتان با کارفرمای اماراتی تبادل نظر کرده و به جمع بندی‌های نهایی برسید. البته لازم است این نکته را مجدداً تاکید کنیم که پیش از هرگونه اقدام لازم است با یک وکیل مجرب و خبره در این باره مشورت داشته باشید.

استخدام کارگر ساده در دبی چگونه انجام می‌شود؟

هزینه ویزای کار دبی برای ایرانیان چقدر است؟

این نکته را در نظر داشته باشید که شما زمانی می‌توانید برای مهاجرت کاری به امارات به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کنید که از پیش برای آن برنامه‌ریزی کرده و اقدامات خود را با یک وکیل مجرب و خبره هماهنگ کنید. برای کار در کشور امارات و شهر دبی لازم است ویزای کاری دریافت کنید و می‌دانیم که برای دریافت این ویزا لازم است مبلغی را به اداره کار این کشور پرداخت نمایید. علاوه بر این هزینه‌های دیگری نیز بر سر مسیر شما وجود خواهد داشت که باید از پیش در خصوص آنها اطلاع داشته و با دید جامع‌تری تصمیم گیری کنید.

شما باید هزینه‌هایی را برای درخواست ویزا در نظر بگیرید گذشته از این لازم است برای اقامت در امارات و هزینه سفر خود نیز برنامه‌ریزی داشته باشید. به ازای هر روز اقامت اضافه در کشور امارات لازم است مبلغی را به عنوان جریمه به دولت این کشور پرداخت کنید. لازم است پیش از هرگونه تصمیم گیری برای مهاجرت کاری به امارات این موضوعات را در نظر گرفته و با پس اندازی که انجام داده‌اید ایده‌های خود را عملی کنید. با توجه به بالا بودن قیمت دلار لازم است شما هزینه قابل توجهی را برای دریافت ویزای کاری امارات داشته باشید.

لزوم مراجعه به وکیل برای مهاجرت کاری به امارات

اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید لازم است از همان ابتدا روی کمک‌های وکلای متخصص در این زمینه حساب باز کنید. در نظر داشته باشید که هر یک از کشورهای دنیا دارای قوانین و مقررات مهاجرتی خاص به خود هستند و همین مسئله کار را برای اقدام در این زمینه قدری سخت می‌کند. لازم است اطلاعات جامعی درباره قوانین و مقررات مهاجرت کاری به امارات داشته باشید و بتوانید جزئیات آن را نیز درک از سوی دیگر لازم است روال قانونی برای انجام مهاجرت و رسیدن به پیشنهادات شغلی را بدانید تا در این زمینه به موفقیت برسید.

وکیل به عنوان فردی که با قوانین و مقررات هر یک از کشورهایی که قصد مهاجرت به آنها را دارید آشنا است می‌تواند راهکارهای مناسبی را به شما ارائه داده و مطلوب‌ترین راه برای مهاجرت را پیش روی شما بگذارد. با استفاده از وکلای مجرب و خبره ریسک دریافت ویزای کاری برای شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد و از سوی دیگر می‌توانید هزینه‌های مربوط به مهاجرت را نیز کاهش دهید؛ اما خب لازم است از میان گزینه‌های مختلفی که در این زمینه مشغول به ارائه خدمات حقوقی هستند شاخص‌ترین و مطرح‌ترین آنها را به خدمت بگیرید.

لزوم مراجعه به وکیل برای مهاجرت کاری به امارات

کلام آخر

امیدواریم از مطالب مندرج در این سایت نهایت استفاده را کرده باشید و بتوانید راهکار مناسب برای مهاجرت کاری به دبی را پیدا کنید. در این مقاله از سایت برترین وکیل تلاش کردیم تا حقوق کارگر ساده در دبی را مورد بررسی قرار دهیم تا اطلاعات جامعی در این خصوص به دست آورده و بتوانید با چشمانی باز درباره مهاجرت تصمیم بگیرید. در ادامه این مطلب به بررسی شرایط کاری در امارات پرداخته و مزایای مهاجرت به آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. از سوی دیگر در خصوص مرخصی و ساعات کاری در کشور امارات و شهر دبی توضیحات جامعی ارائه دادیم. اکنون از شما می‌خواهیم که نظرات و تجربیات خود را با مخاطبان سایت برترین وکیل در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا