وکیل

10 تا از بهترین وکیل زن ایران ⚖️【سال1402】

واگذاری وکالت دعاوی به بهترین وکیل زن ایران باعث می شود تا پرونده ریزبینانه تر بررسی شود. خوشبختانه در سال های اخیر تعداد بانوانی که وارد حرفه وکالت شده اند افزایش یافته و جامعه دید بهتری نسبت به وکلای خانم پیدا کرده است. اکنون در اکثر پرونده های مربوط به دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری و … از وکیل زن کمک گرفته می شود و معمولا بیشتر افرادی که وکیل زن را انتخاب می کنند، خانم ها هستند، آن ها برای مطالبه مهریه، نفقه، حضانت فرزند، درخواست طلاق و … به وکیل زن مراجعه می کنند تا راحت تر با او صحبت کنند. برای آشنایی با وکلای زن تهران تا انتهای مقاله در سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

آیا رضایت زوجه در طلاق مهم است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل زن تهران

انحلال نکاح یا عقد ازدواج چند حالت دارد؟

یکی از مهم ترین دعاوی خانوادگی در زمینه پرونده های انحلال نکاح یا انحلال عقد ازدواج است که به معنی پایان دادن به زندگی مشترک است و به روش های مختلفی رخ می دهد.

طلاق می تواند به درخواست مرد باشد، همانطور که در مقاله های دیگر توضیح دادیم زوج می تواند با کمک بهترین وکیل خانواده اقدام به طلاق کند. طبق ماده 1133 قانون مدنی و مقررات شریعت اسلام، مرد بدون اینکه دلیل خاصی برای طلاق ارائه دهد امکان جدایی از همسر خود را دارد. در حالت دیگر انحلال عقد می تواند به درخواست زوجه باشد هرچند زن قانونا حق طلاق ندارد اما در مواقعی که زندگی مشترک برای او سخت باشد می تواند به دادگاه مراجعه و درخواست طلاق دهد.

حالت بعدی در انحلال عقد نکاح، طلاق توافقی است که با موافقت مرد و زن درخواست می شود. در این شرایط برای راحتی و پیشبرد سریع کارهای دادگاه وکالت خود را به بهترین وکیل می دهند تا کارهای طلاق توافقی را انجام دهد. فوت هر یک از زوجین باعث انحلال عقد نکاح می شود. با فوت شوهر هرچند که ازدواج باطل شده اما زن از دارایی مرد حق مهریه و ارث و عده و … دارد.

فسخ ازدواج حالتی است که عقد را پایان می دهد. عقد ازدواج یک قرارداد است و هر قراردادی امکان فسخ دارد. منظور ما از فسخ این است که یکی از زوجین به دلایل قانونی حق منحل کردن قرارداد را داشته باشد. زمانی می توان قرارداد ازدواج را فسخ کرد که در شروط ضمن عقد تخلفی ایجاد بشه و یا اینکه قانون اختیاراتی را به یکی از طرفین بدهد تا قرارداد را فسخ کند.

بطلان عقد نکاح، در این حالت اگر عقد مخالف قانون و شریعت باشد به عنوان مثال بعد از ازدواج متوجه شوند که از محارم یکدیگر بوده اند، یکی از آن ها و یا هر دو می توانند به دادگاه خانواده مراجعه کرده و درخواست بطلان عقد را بدهند. در حالت بذل مدت که مخصوص ازدواج موقت است، نیاز به مراجعه و رسیدگی دادگاه خانواده ندارد. هم می توان به دفترخانه مجری ازدواج موقت مراجعه کرد و هم این که شخصا صیغه آن را جاری کرده و ازدواج موقت یا صیغه را بی اثر کرد.

بهترین وکیل زن ایران چه کسی است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ایران

بهترین وکیل زن ایران چه کسی است؟

انتخاب بهترین وکیل زن ایران پیچیدگی های خاص خود را دارد، بی شک تمامی وکلای خانم که در سراسر ایران به کار وکالت مشغول اند در نوبه ی خود متخصص و مجرب هستند و تلاش های بسیاری برای موفقیت موکل خود انجام می دهند. اما ما در این مقاله 10 نفر از وکلای خانم را معرفی می کنیم. همراه ما در مجله برترین وکیل باشید تا شما را با 10 وکیل زن خوب در ایران آشنا کنیم.

سرکار خانم نجمه قیاسوند

سرکار خانم نجمه قیاسوند

خانم نجمه قیاسوند وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای اصفهان و دارای مدرک حقوق قضایی و ارشد حقوق از دانشگاه خوراسگان اصفهان می باشند. فعالیت ایشان در پرونده های خانواده، کیفری، حقوقی و … است که با تجربه بالا، بهترین خدمات حقوقی را به همشهریان اصفهانی ارائه می دهند. ایشان پروانه وکالت را از کانون وکلای اصفهان دریافت نموده و با اشتیاق و انرژی بالا به صورت تمام وقت و یا هر زمان که نیاز باشد به بررسی پرونده های حقوقی می پردازند و در این راه تمام مراحل را به موکل خود اطلاع می دهند.

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان بزرگمهر، چهارراه هشت بهشت، مجتمع مریم، طبقه 2

شناره تماس: 09133702380

سرکار خانم سهیلا عرشی

سرکار خانم سهیلا عرشی

سرکر خانم عرشی از وکلای پایه یک دادگستری تهران و عضو کانون وکلای مرکز می باشند. ایشان با سابقه ای که در وکالت دارند بهترین نتیجه را در پرونده های موکلین خود رقم می زنند. فعالیت ایشان در زمینه پرونده های خانواده، طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزند، تنفیذ و ثبت طلاق صادر شده از دادگاه های داخلی و خارجی را پیگیری می کنند. همچنین به بررسی دعاوی ملکی، امور ارث و وصیت و امور مربوط به قراردادهای مدنی و تجاری در داخل و خارج از کشور می پردازند.

آدرس دفتر: تهران، میدان هفت تیر، خیابان کریمخان زند، نرسیده به خیابان سنایی، پلاک 103، طبقه 3، واحد 9

شماره تماس: 02188325146

سرکار خانم فرزانه آذربیک

سرکار خانم فرزانه آذربیک

خانم آذربیک از وکلای پایه یک تهران و مشاور حقوقی هستند و با داشتن بیش از 10 سال سابقه در حرفه وکالت، یکی از وکلای مجرب تهران محسوب می شوند. فعالیت های ایشان در زمینه پرونده های مربوط به دعاوی به اموال غیر منقول، دعاوی مربوط به اسناد تجاری، دعاوی مربوط به ارث و وصیت، دعاوی ملکی، کلیه دعاوی ایرانیان خارج از کشور، دعاوی کیفری، کلاهبرداری، قتل، جرایم پزشکی، دیه و تصادفات رانندگی و … می باشد.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، بلوار سرو غربی، نرسیده به چهارراه سرو، جنب بانک تجارت، برج سروناز طبقه اول

شماره تماس: 09122705997

سزکار خانم ملیحه فرهودی

سزکار خانم ملیحه فرهودی

خانم فرهودی وکیل پایه یک اردبیل و عضو کانون وکلای دادگستری استان اردبیل می باشند. ایشان در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و … فعالیت می کنند و پرونده های موکلین را با تلاش و بررسی های دقیق به بهترین شکل ممکن حل می کنند.

آدرس دفتر: اردبیل، خیابان نائینی، نرسیده به باغمیشه، روبروی بستنی گل یخ، طبقه فوقانی بانک رسالت، دفتر وکالت

شماره تماس: 09143529561

سرکار خانم مرضیه سادات ذبیحی

سرکار خانم مرضیه سادات ذبیحی

خانم ذبیحی وکیل پایه یک دادگستری مشهد هستند که 10 سال سابقه مدیریت موسسه حقوقی را دارند. در سوابق کاری ایشان وکالت در بانک های کشاورزی، ملی، مسکن و بانک سپه وجود دارد. همچنین انجام وکالت در اداره کل کمیته امداد تمام شعب استان خراسان جنوبی به مدت 1 سال در دست خانم ذبیحی بوده است. از طرف دیگر ایشان دو سال سابقه کار در قوه قضاییه هم دارند بنابراین می توان گفت که مهارت و تخصص بالایی در زمینه پرونده های حقوقی دارند.

آدرس دفتر: مشهد، بلوار شفا شهید محمد زاده 6، موسسه حقوقی عدالت خواه

سرکار خانم سرور ثانی نژاد

از وکلای پایه یک دادگستری در شهر تهران هستند که پروانه وکالت خود را در سال 1393 دریافت کرده اند، ایشان موفق شدند تا مدارک کارشناسی حقوق را از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد گرایش حقوق عمومی را از دانشگاه شهید بهشتی به دست آورند.

فعالیت های و موفقیت های ایشان شامل، مدیریت موسسه حقوقی آسا، وکیل و مشاور حقوقی بیشتر از 10 شرکت معتبر در شهر تهران، دریافت گواهینامه بین المللی در اجلاس بانوان کارآفرین، طی دوره فن دفاع حرفه ای ویژه حقوقدانان در سال 1393 و … می باشد.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، علامه طباطبایی شمالی، نبش کوچه 18 شرقی، برج علامه، طبقه 8، واحد B

شماره تماس: 09124357415

سرکار خانم راحله امیری

سرکار خانم راحله امیری

سرکار خانم امیری وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در پرونده های خانواده، کیفری، ملکی، ثبتی، کلاهبرداری و … است. مدرک دانشگاهی ایشان کارشناسی ارشد رشته حقوق از دانشگاه تهران است و در حال حاضر در حال تحصیل در رشته جزا و جرم شناسی هستند.

آدرس دفتر: تهران، پاسداران، بوستان 10، پلاک 121، طبقه4، واحد 10،

شماره تماس: 02122578022

سرکار خانم فریبا تیموری

سرکار خانم فریبا تیموری

خانم تیموری وکیل پایه یک دادگستری و یکی از وکلای فعال در کرج هستند، مدارک تحصیلی ایشان، کارشناسی حقوق و کارشناسی حقوق تجارت بین الملل است که در دانشگاه تهران گذرانده اند. یکی از موفقیت های ایشان کسب رتبه 2 آزمون اختبار است، این آزمون یکی از مهم ترین آزمون ها در میان وکلا محسوب می شود. پرونده هایی که خانم تیموری در زمینه آن ها فعالیت می کنند شامل دعاوی خانواده، مهریه، نفقه، طلاق، طلاق توافقی و … است.

آدرس دفتر: کرج، انتهای خیابان بهشتی، بعد از پل سه راه گوهردشت، نرسیده به بلوار حدادی، مجتمع تخصی البرز، بلوک B، طبقه 5، واحد 9

شماره تماس: 09129569170

سرکار خانم نازنین محمدی

سرکار خانم نازنین محمدی

خانم نازنین محمدی وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان، عضو کانون وکلا و دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند. حوزه کاری ایشان بیشتر روی پرونده های حقوقی و کیفری است. از پرونده هایی که توسط ایشان پیگیری شده می توانیم به دعاوی مربوط به امور ثبت احوال، تغییر سن، نام و نام خانوادگی، دعاوی خانوادگی، مطالبه مهریه، نفقه، طلاق، دعاوی کیفری، کلاهبرداری، آدم ربایی، تجاوز به عنف، ضرب و جرح و …. اشاره کنیم.

آدرس دفتر: اصفهان، خیابان ارباب، مابین کوچه 11 و 13، مجتمع اداری آریان، طبقه اول، واحد 103

شماره تماس: 09132427828

سرکار خانم مریم پارسا

سرکار خانم مریم پارسا وکیل پایه یک دادگستری، دارای پروانه پایه یک وکالت، مشاور حقوقی و دانش آموخته رشته حقوق خصوصی هستند. فعالیت در انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، بیمه، تجاری، املاک، ارث، تعزیرات، اداره کار، امور گمرکی و … می باشد. همچنین خانم پارسا وکیل اصفهان و مشاور و مددکار مرکز مشاوره آرامش در معاونت اجتماعی پلیس استان اصفهان نیز هستند.

آدرس دفتر: چهارباغ خواجو، ساختمان صدر خواجو، واحد 112

شماره تماس: 09134044769

آیا رضایت زوجه در طلاق مهم است؟

در این بخش از مقاله توضیح می دهیم که برای طلاق رضایت زن و یا نارضایتی آن تاثیر دارد یا خیر؟ و آیا مرد باید تمام حقوق زن را بپردازد؟ اگر مرد درخواست طلاق بدهد و زن به جدایی راضی نباشد، رضایت یا نارضایتی او در روند طلاق تاثیری ندارد چرا که شرعا و قانونا حق طلاق به مرد داده شده است. به این معنی که اگر بخواهد همسر خود را طلاق دهد نیازی به رضایت او ندارد، در این حالت مرد موظف است مهریه، نفقه عقب افتاده، اجرت المثل ایام زوجیت و نصف دارایی را در صورت استحقاق زوجه پرداخت کند.

همان طور که گفتیم رضایت زوجه در طلاق شرط نیست و اگر وکالت طلاق یا حق طلاق را که مزایای داشتن آن را در مقاله بهترین وکیل طلاق در تهران توضیح دادیم از مرد نگرفته باشد، دادگاه طلاق را که به درخواست مرد بوده صادر می کند چرا که در فقه اسلامی اراده طلاق به مرد داده شده اما در مواردی زوجه می تواند با کمک وکیل متخصص در دعاوی خانواده و طلاق، روند پرونده را کند کرده و از حق اعتراض و تجدید نظرخواهی خود استفاده کند تا پرونده وارد دیوان عالی کشور شود.

آیا رضایت زوجه در طلاق مهم است؟

به هر حال زوجه حق و حقوقی دارد که با عدم اعتراض نمی تواند به نفقه، مهریه، اجرت المثل ایام زوجیت و نصف دارایی های شوهر خود برسد. اجرت المثل شامل کارهایی است که زوجه در خانه شوهر انجام داده ولی وظیفه او نبوده مانند آشپزی، تربیت فرزندان و … که هر چه مدت زمان زندگی زناشویی بیشتر باشد این مبلغ توسط کارشناس تعیین می شود. نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که زمانی نصف دارایی های مرد به زن تعلق می گیرد که طلاق به درخواست مرد باشد و دلیل آن تخلف زوجه در انجام وظایف همسری نبوده باشد. در این حالت مرد موظف است نصف دارایی هایی که در زمان زندگی زناشویی به دست آورده را به زوجه بدهد.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل زن ایران همراه ما بودید. در این مقاله بهترین وکلای خانم را معرفی کردیم و توضیح دادیم که به چه پرونده هایی رسیدگی می کنند. در ادامه مقاله در مورد حالت های انحلال نکاح عقد و تاثیر رضایت زوجه در طلاق گفتیم. امیدوارم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید وکالت پرونده را به یکی از وکلای معرفی شده بسپارید. چنان چه سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت نمایید.

رضایت زوجه در طلاق از طرف مرد مهم است یا خیر؟

خیر با توجه به توضیحات بهترین وکیل زن ایران، رضایت یا نا رضایتی زن در طلاق مهم نیست و دادگاه طلاق را که به درخواست مرد باشد صادر می کند. برای توضیحات بیشتر به مقاله مراجعه فرمایید.

استرداد جهیزیه در طلاق یک جانبه چگونه است؟

در طلاق یک جانبه زوجه برای استرداد جهیزیه باید درخواست بدهد و در صورت نیاز سیاهه جهیزیه را به دادگاه ارائه دهد تا پیگیری های لازم انجام شود. معمولا در مدت زمان 1 الی 3 ماه جهیزیه استرداد می گردد.

آیا مهریه بعد از فوت زن قابل مطالبه است؟

بله، چون دینی به عهده ی مرد است و وارث زن می توانند از مهریه او ارث ببرند.

5/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا