مهاجرت

مهاجرت برای کار به امارات (دبی) ✈️ + شرایط و درآمد ⚖️【سال1403】

کشور امارات یکی از توسعه یافته ترین کشورهای حاشیه خلیج فارس است و از این رو، فرصت های شغلی بسیاری را در خود جای داده است. مهاجرت به امارات از روش های مختلفی امکان پذیر است. مهاجرت از طریق تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری و کار جزو مهم ترین آن ها هستند. هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان برای کار به امارات مهاجرت کرده و اقامت این کشور را کسب می کنند؛ اما لازم است پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت، اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید. در این مقاله از مجله حقوقی برترین وکیل سعی داریم شما را با چند و چون مهاجرت به امارات برای کار آشنا کنیم تا از این طریق به تمامی سوالات شما پاسخ گفته باشیم، تا انتها همراه ما باشید.

شرایط کار در امارات به چه صورت است؟

کشور امارات یکی از کشورهای باثبات از نظر اقتصادی و سیاسی در خاورمیانه است. این کشور در سالیان اخیر توانسته قدم های بزرگی برای رشد و توسعه خود بردارد و از این رو، با رشد زیرساخت های اقتصادی نیاز این کشور به نیروی کار هر روزه افزایش می یابد. از طرفی تعداد پایین جمعیت و گسترش روز افزون تجارت در این کشور موقعیتی را فراهم کرده است که مهاجرین شانس خوبی برای اقامت در امارات برای کار داشته باشند.

این کشور دارای موقعیتی مطلوب برای آن دسته از افرادی است که قصد مهاجرت به امارات برای کار را دارند. در واقع افراد مختلف می توانند با مهاجرت به این کشور شغل متناسب با توانایی های خود پیدا کنند و از درآمد بالا و زندگی مرفه در این کشور بهره مند شوند. دقت داشته باشید که یکی از مشکلات کار در کشورهای دنیا اخذ مالیات از مشاغل مختلف است. باید این نکته را مد نظر قرار دهید که در امارات هیچ گونه مالیاتی وجود ندارد و لازم نیست مهاجران بخشی از درآمد خود را به دولت بپردازند.

درآمد در امارات متحده عربی بالا است؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه زندگی در امارات نیز بالا است. در واقع نباید میزان درآمد فردی شاغل در امارات را با هزینه های او در ایران بسنجید. از این رو، لازم است پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت به دبی برای کار تمامی جوانب آن را ارزیابی کرده و سپس اقدام نمایید. برای این کار لازم است درآمد و حقوق خود در امارات را در نظر گرفته و با هزینه های زندگی در امارات مقایسه کنید که آیا می توانید در این کشور امرار معاش کنید یا خیر.

شرایط کاری در امارات

مجوزهای مورد نیاز برای یافتن کار در امارات

کشور امارات به خصوص در سال های اخیر توانسته رشد اقتصادی قابل قبولی داشته باشد. از این رو، نیاز این کشور عربی به مهاجرین هر روزه افزایش می یابد؛ اما لازم است این نکته را مد نظر قرار دهیم که کار در هر کشوری دارای قوانین خاص خود است که مهاجر ملزم به رعایت هر کدام از آن ها است. برای کار در امارات لازم است مهاجر مجوزهای زیر را کسب کرده باشد:

ویزای کار: در واقع داشتن ویزای کار پیش نیاز مهاجرت به امارات برای کار است. فرد مهاجر برای جلب حمایت از سوی کارفرمای خود لازم است ویزای کار خود را ارائه دهد. تنها دو ماه پس از ورود به امارات فرصت دارید برای دریافت ویزا از منابع انسانی اقدام نمایید. همچنین دقت داشته باشید که تمامی مدارک دانشگاهی و هویتی شما باید به تایید سفارت برسد.

مدرک زبان: فرد متقاضی برای کار در امارات لازم است به یکی از دو زبان انگلیسی یا عربی مسلط باشد. دقت داشته باشید که زبان انگلیسی در امارات متحده عربی بسیار پر کاربرد است و زبان اصلی مهاجرین این کشور محسوب می شود. با دانستن انگلیسی می توانید شانس خود برای یافتن شغل مناسب را افزایش دهید. از سوی دیگر بارها در آگهی های کاریابی کشور امارات دیده شده است که کارفرمایان افراد مسلط به زبان عربی را در اولویت استخدام شرکت خود قرار می دهند.

مدارک تحصیلی: افراد برای یافتن شغل مناسب لازم است مدارک تحصیلی معتبری به همراه داشته باشند. در امارت مدارک تحصیلی که در سطح بین المللی هستند مورد تایید قرار می گیرند. همچنین اگر فرد متقاضی دارای سابقه کاری خوبی باشد، لازم است مدارک مربوط به آن را نیز در اختیار داشته باشد. داشتن سابقه کاری مناسب شانس پذیرش در بازار کار را افزایش می دهد. برای اطمینان از معتبر بودن مدرک تحصیلی، معادل سازی در آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

بیمه درمانی: لازم است فرد متقاضی برای مهاجرت به امارات و کار در این کشور بیمه درمانی داشته باشد و بیمه خود را به کارفرمای مربوطه ارائه دهد. همچنین اگر فرد موفق به کسب اقامت برای اعضای خانواده خود نیز شده است، لازم است مدارک بیمه تمامی آن ها را نیز به همراه داشته باشد. البته قوانین بیمه درمانی در شهرهای مختلف امارات متفاوت است و لازم است پیش از هر گونه اقدام برای بیمه، شرایط کار مورد نظر خود در شهر محل اقامت را مورد بررسی قرار دهید.

مرخصی و ساعات کاری در امارات

باید به این نکته توجه داشته باشید که پس از انجام 30 روز کار در امارات متحده عربی، کارگران می توانند درخواست مرخصی داشته باشند. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که پنج شنبه و جمعه در امارات تعطیل است. تعطیلات رسمی کشور امارات که با تعطیلی های بین المللی منطبق است در تقویم این کشور قابل مشاهده است. ساعت کاری در امارات از ساعت هشت و نیم آغاز می گردد و لازم است مهاجرین در هفته بین 40 تا 48 ساعت مشغول به کار باشند.

مرخصی و ساعت کار در امارات

مراحل اخذ اقامت از طریق کار در امارات

مهاجرت به امارات برای کار دارای مراحلی است که قانون امارات آن را به دقت تبیین کرده است. در ادامه سعی داریم به تشریح این مراحل بپردازیم:

 • در ابتدا لازم است متقاضی مهاجرت به امارات یک پیشنهاد کار از کارفرمای شغل مربوطه دریافت نماید. در واقع این پیشنهاد کاری اولین قدم برای انجام مراحل مهاجرت به امارات از این روش است.
 • در این مرحله یک ویزای 30 روزه برای متقاضی مهاجرت صادر می شود تا در این مدت زمان بتواند به کارهای مربوط به مهاجرت رسیدگی کند.
 • لازم است متقاضی مهاجرت به دبی برای کار به امور شغلی خود رسیدگی کرده و مدارک مورد نیاز را تهیه نماید.
 • پس از طی کردن مراحل بالا، متقاضی می تواند به کمک کارفرمای مربوطه برای دریافت مجوز کار اقدام نماید.
 • در این زمان و پس از طی کردن مراحل بالا است که متقاضی مهاجرت به امارات می تواند برای اخذ اقامت بلند مدت از طریق کار اقدام کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در امارات

برای مهاجرت به دبی برای کار لازم است مدارکی را تهیه کرده و تحویل مقامات مسئول دهید. باید مدارک مورد نظر کامل باشد تا به این شکل روند رسیدگی با سرعت بالاتری انجام شده و شانس شما برای پذیرفته شدن به میزان قابل توجهی افزایش یابد. دقت داشته باشید که در صورت وجود نقص در مدارک درخواست ویزای کاری شما رد شده و امکان دارد اقامت در این کشور با مشکل رو به رو شود.

بهتر است برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلاتی در تهیه و تحویل مدارک مربوطه کوشا باشید. همچنین لازم است برای انجام بهتر امور مهاجرتی خود از یک وکیل مجرب و متعهد استفاده کنید. بهترین وکیل مهاجرتی به دلیل شناختی که از قوانین و مقررات حاکم بر کار در امارات دارد می تواند شما را در این راه یاری کند. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری در امارات به شرح زیر است:

 • مدارک هویتی و شناسایی به همراه عکس
 • ارائه سوابق کاری
 • ارائه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های اولیه و اقامتی در امارات
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی آن
 • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • ارائه مدارک برای درخواست کار از سوی کارفرما در ویزای جاب آفر
مدارک مورد نیاز برای کار در امارات

مزایای کار در امارات

امارات یکی از کشورهای مهاجر پذیر در خاورمیانه است. همواره تعداد زیادی از افراد متقاضی مهاجرت به امارات برای کار وجود دارند که سعی دارند با کسب اقامت در این کشور از مزایای خاص کار و زندگی در دبی بهره مند شوند. شرایط کاری در امارات به گونه ای است که هر ساله بر تعداد متقاضیان مهاجرت به این روش افزوده می شود. در ادامه سعی داریم به مهم ترین مزایای کار در کشور امارات بپردازیم:

 • بسیار دیده شده است که برخی از کافرمایان در کشور امارات علاوه بر حقوق پرداختی به کارکنان، بسته های حمایتی را نیز در نظر می گیرند. این بسته ها می تواند شامل هزینه اقامت، هزینه رفت و آمد و هزینه تحصیل فرزندان باشد. کارکنان می توانند پیش از انتخاب شغل مورد نظر درباره شرایط کاری خود و حق بهره مندی از چنین بسته هایی اطلاع حاصل نمایند.
 • همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم در امارات هیچ گونه مالیات در درآمد کارکنان کسر نمی گردد. شرایط کاری از نظر عدم اخذ مالیات موقعیتی را فراهم کرده است که متقاضیان مهاجرت به امارات برای کار بتوانند امور زندگی خود را به بهترین شکل اداره نمایند و از تمامی درآمد خود بهره مند شوند. دقت داشته باشید که در اکثر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی مالیات سنگینی از درآمد کارگران و کارمندان کسر می گردد.
 • کارکنان در کشور امارات می توانند از امکانات تفریحی آن بهره مند شوند. سینما، پیست اسکی، پارک های آبی، مراکز خرید، باغ حش، معابد، مسجد ها، زمین های گلف، مدارس سوارکاری، کلوپ های ساحلی، کنسرت، هتل های مجلل، ساختمان هایی با معماری خیره کننده، پارک های بزرگ و … از جمله مهم ترین تفریحات در اختیار کارگران است.
 • دقت داشته باشید که در سال های گذشته امکان کار برای دانشجویان فراهم نبود و دانشجویان مقیم امارات نمی توانستند برای گذران زندگی خود کار کنند؛ اما در حال حاضر این امکان فراهم شده است که دانشجویان پس از اخذ مجور از دانشگاه محل تحصیل خود به جستجوی کار پاره وقت بپردازند. این نکنه را نیز می توان یکی از مزیت های کار در امارات در نظر گرفت.

میزان حقوق در امارات چقدر است؟

مهم ترین سوالی که ذهن متقاضیان مهاجرت به امارات برای کار را به خود مشغول کرده است، این است که میزان حقوق و درآمد در امارات متحده عربی چقدر است و آیا با این حقوق می توان زندگی قابل قبولی داشت؟ دقت داشته باشید که نمی توان به طور دقیق به این سوال پاسخ داد چون میزان حقوق در شرکت های مختلف متفاوت است؛ اما باید دقت داشته باشید که در امارات شرکت های بزرگ و بین المللی وجود دارند که حاضر هستند به کارکنان خود حقوق و مزایای بالایی پرداخت کنند.

در امارات پرداخت حقوق کارکنان ممکن است به دو روش ساعتی و ماهیانه انجام شود. اگر چه نمی توان رقم دقیقی را برای میزان حقوق دریافتی کارکنان در امارات ارائه داد، اما در ادامه سعی داریم درآمدهای به دست آمده را به صورت میانگین بیان کنیم:

 • حداقل درآمد به دست آمده برای یک ساعت کار در امارات 120 درهم است.
 • میانگین دستمزد ماهیانه در ازای یک کار متوسط در امارات 21500 درهم است.
 • متوسط حقوق سالیانه 250000 درهم است.
میزان حقوق در امارات

دریافت ویزای همراه از طریق کار در امارات

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به امارات برای کار را دارند در تکاپوی دریافت اقامت برای اعضای خانواده خود هستند. در واقع دولت امارات متحده عربی شرایطی را فراهم کرده است که افراد متقاضی برای کار در امارات بتوانند همسر و فرزنان زیر 18 سال خود را نیز در امارات مقیم کنند. برای این کار لازم است فرد درخواست ویزا برای اعضای خانواده خود را به مقامات مسئول تحویل دهد.

دقت داشته باشید که پیش از ارسال درخواست برای دریافت ویزای همراه لازم است شرایطی توسط فرد متقاضی رعایت شود. فرد در صورتی می تواند برای ویزای همراه در امارات پیش قدم شود که درآمد ماهیانه او سه تا چهار هزار درهم باشد تا برای دولت این کشور اثبات شود که او تمکن مالی لازم برای حمایت از خانواده خود را دارد. در صورت عدم تمکن مالی لازم، فرد عرگز نمی تواند ویزای همراه را برای خانواده و فرزندان خود دریافت نماید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه از طریق کار در امارات

در صورتی که تمکن مالی فرد متقاضی مهاجرت به دبی برای کار به اندازه ای باشد که بتواند برای دریافت ویزای همراه برای خانواده خود اقدام کند، لازم است مدارک زیر را نیز تهیه کرده و به ادارات مربوطه تحویل دهد:

 • سند ازدواج به طور قانونی
 • گذرنامه تمامی اعضای خانواده
 • عکس تمامی اعضای خانواده
 • کپی از قرداد کاری در امارات
 • گواهی پزشکی برای هریک از اعضای خانواده

نرخ بیکاری در امارات

پیش از اقدام برای مهاجرت به امارات برای کار لازم است اطلاعات کاملی درباره نرخ بیکاری در این کشور کسب کنید. در کشورهایی که نرخ بیکاری بالایی دارند، شانس کمتری در اختیار مهاجرین برای یافتن شغل مناسب قرار می گیرد. حال اگر نرخ بیکاری یک کشور پایین باشد، شانس مهاجرین برای یافتن شغل در آن کشور افزایش می یابد.

باید به این نکته توجه داشته باشید که نرخ بیکاری در کشور امارات پایین بوده است. طبق آمار اعلام شده نرخ بیکاری در کشور امارات حدود 4 درصد است. این آمار به خوبی نشان می دهد که کشور امارات از پتانسیل بالایی برای جذب مهاجر برخوردار است و همین عامل سبب شده است تا امروزه بسیاری از جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل دهند. در واقع نرخ پایین بیکاری در امارات مشخص می کند که شانس افراد برای کسب اقامت از طریق کار بالا است.

فرد متقاضی بسته به میزان توانایی و مهارت خود می تواند در یافتن شغل مناسب در امارات موفق باشد. دقت داشته باشید که کسب موفقیت برای اقامت در امارات از طریق کار تا حد زیادی به استعداد و تلاش های شما باز می گردد. در اینجا لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که مشاغلی نظیر پزشکی، کارگری و برنامه نویسی از بازار خوبی در امارات برخوردار هستند و اگر در یکی از این مشاغل مهارت دارید، شانس شما برای کسب اقامت امارات افزایش می یابد.

نرخ بیکاری در امارات

معایب مهاجرت به امارات برای کار

باید دقت داشته باشید که مهاجرت به دبی برای کار دارای مزایا و معایبی است. پیش از این سعی کردیم مهم ترین مزیت های کار در امارات را مورد بررسی قرار دادیم و اکنون زمان آن فرا رسیده است تا چند جمله نیز درباره معایب مهاجرت به امارات برای کار بنویسیم. در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که کار در امارات به هیچ عنوان باعث کسب اقامت دائم و یا اخذ تابعیت اماراتی نمی شود و این جزو مهم ترین معایب آن است.

فردی که برای انجام کار به امارات متحده عربی مهاجرت کرده است، فقط به اندازه مدت قرارداد خود امکان اقامت در این کشور را دارد و البته با تمدید مدت قرارداد می تواند برای تمدید مدت زمان اقامت خود نیز اقدام نماید. حداکثر زمان اقامت در امارات از طریق کار 30 سال است و در پایان این مدت فرد تحت شرایط و قوانین بسیار خاصی می تواند اقامت دائم بگیرد؛ اما در حال حاضر قانون مهاجرت در امارات به گونه ای تنظیم شده است که امکان اعطای تابعیت به کارکنان هرگز وجود ندارد.

باید دقت داشته باشید که پاسپورت اماراتی یکی از معتبرترین پاسپورت ها در سطح جهان است و چه بسا سخت گیری های دولت امارات در اعطای تابعیت به افراد متقاضی کار از همین رو باشد. لازم است پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت به امارات برای کار اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در این کشور کسب کنید تا در آینده دچار مشکلاتی نشوید.

مهاجرت به امارات برای کار

بهترین وکیل مهاجرت به امارات برای کار

گفتنی است که مقوله مهاجرت یکی از پیچیده ترین و تخصصی ترین موضوعات حقوقی است. لازم است پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت سعی کنیم با قوانین و ضوابط اعلام شده از طرف دولت مذکور را با دقت مطالعه کرده و به جزئیات آن توجه کنیم تا در آینده دچار خسارات احتمالی نشویم و از این طریق از اهداف خود باز نمانیم. همچنین لازم است با دقت و سرعت بالایی مراحل درخواست اقامت را طی نماییم تا شانس خود برای پذیرفته شدن را افزایش دهیم.

یک وکیل مجرب و کاربلد در زمینه مهاجرت به دلیل دانش حقوقی بالا و آگاهی کامل از قوانین و مقررات کشور مقصد همواره تلاش می کند تا بهترین راهکار برای کسب اقامت را در اختیار شما قرار دهد. او همواره تغییرات قانون مهاجرت را زیر نظر دارد و همین موضوع می تواند احتمال موفقیت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. یک وکیل مهاجرت تجربه بالایی در کسب اقامت برای موکلین خود دارد و با کیفیت انجام کار کاملا آشنا است و می تواند از تجربه خود برای حل مشکلات استفاده کند.

وکیل مهاجرت به امارات می تواند تمامی شرایط و شاخصه های شما را به دقت مورد ارزیابی قرار دهد و بهترین راه برای مهاجرت را در پیش روی شما قرار دهد. با کمک یک وکیل خبره در حوزه مهاجرت می توانید فرآیند کسب اقامت در امارات را در مدت زمان کمتری طی نمایید. همچنین او دقت در انجام کارها را به اندازه چشمگیری افزایش خواهد داد و به همین دلیل از بروز خسارات احتمالی جلوگیری می کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با شرایط مهاجرت به امارات (دبی) برای کار آشنا کنیم. همچنین تلاش ما بر این بود تا مهم ترین مزیت ها و معایب کار در امارات را برای شما برشمریم تا شما را در اتخاذ تصمیم های مهم یاری کنیم. به علاوه میزان حقوق در امارات متحده عربی را مورد بررسی قرار دادیم تا برآوردهای لازم از سوی متقاضیان برای گذران زندگی در این کشور انجام شود. همچنین در این مقاله ضمن تشریح شرایط لازم برای اخذ ویزای همراه، سعی کردیم رابطه نرخ بیکاری با مهاجر پذیری امارات را مورد تحلیل قرار دهیم. در پایان نیز تلاش کردیم ضرورت استفاده از یک وکیل مهاجرت را به شما عزیزان گوشزد نماییم. اکنون از شما دعوت می کنیم که اگر تجربه ای در سفر یا کسب اقامت امارات در اختیار دارید، آن را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا