خانوادهوکلا

10 تا از بهترین وکیل مهریه در کرمان ⚖️【سال1403】

یکی از مهمترین حوزه های حقوقی مربوط به خانواده، مهریه است. بر طبق قانون مهریه حق زن است و هرگاه که زن بخواهد، همسرش موظف است مهریه را پرداخت کند. گاهی اوقات زوجین تصمیم به جدایی دارند و مرد از پرداخت مهریه خودداری می کند، در این حالت زن نیاز دارد از فردی عالم مانند وکیل مهریه کمک بگیرد. در ادامه مقاله توضیحاتی درباره بهترین وکیل مهریه در کرمان در اختیارتان قرار می دهیم. خواهشمندم تا پایان مقاله در برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل مهریه در کرمان کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل طلاق در کرمان

بهترین وکیل مهریه در کرمان کیست؟

وکالت کاری بسیار تخصصی است و فقط به داشتن مدرک ختم نمی‌ شود. میزان آگاهی و شناخت وکلا با یکدیگر فرق می کند و هر وکیلی جهت پیشبرد پرونده‌ های مهریه، موفق نمی‌ شود. باتوجه به میزان اهمیتی که مسائل قضایی و حقوقی در زندگی دارند، نیاز است هر یک از موکلین در زمان انتخاب وکیل مهریه، دقت و تمرکز بسیار زیادی صرف کنند. یک وکیل مهریه ناآگاه موجب شکست در پرونده می‌ شود و وقت و هزینه موکل خود را هدر می‌ دهد.

در واقع وکیل مهریه به وکیلی گفته می شود که از آگاهی، دانش و تخصص لازم برخوردار باشد. اگر وکیلی با اصول و قوانین روز و تبصره‌ های جدید آشنا نباشد، ممکن است در دادگاه با شکست مواجه شود. یکی از ویژگی‌ های مهم یک وکیل خوب، داشتن تجربه است. صرفا تجربه همه چیز نیست و در موارد کثیری ممکن است وکلای جوان به علت انگیزه و به‌ روز بودن از وکلای مجرب موفق تر عمل کنند. توجه به سابقه وکیل نیز می‌ تواند در انتخاب بهترین وکیل موثر باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل کرمان

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه مقاله قصد داریم به معرفی 10 مورد از بهترین وکیل مهریه در کرمان بپردازیم. خواهشمندم جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه درکرمان سال 1403!

مسعود نادری

جناب آقای مسعود نادری

جناب آقای مسعود نادری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر کرمان است. ایشان دارای 12 سال سابقه وکالت در حوزه دعاوی حقوقی می باشد. برخی از سوابق اجرایی ایشان عبارت است از:

 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مشاور حقوقی شهرداری انار
 • دارای سابقه عضویت در کمیته مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مولف کتاب حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان رئیس اداره حقوقی منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مشاور حقوقی فرمانداری انار در انتخابات ریاست جمهوری

آدرس دفتر: کرمان، امام جمعه، حدفاصل 16 و 18، ساختمان پیوند

شماره تماس: 09131921102

میلاد امیری

جناب آقای میلاد امیری

جناب آقای میلاد امیری وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرمان می باشد. ایشان از سوابق اجرایی برجسته ای برخوردار هستند و توانسته اند رزومه بسیار موفقی را برای خود رقم بزنند. برخی از حوزه های تخصصی ایشان عبارت است از:

 • دارای تخصص در حوزه دعاوی خانواده نظیر: اثبات زوجیت، مطالبه مهریه، طلاق به درخواست زوج، اثبات وقوع طلاق، استرداد جهیزیه، حضانت فرزند، تعدیل مهریه، تعدیل نفقه، تعیین مهرالمثل، ثبت واقعه رجوع و …
 • دارای تخصص در حوزه معاملات نظیر: ابطال وقف نامه، الزام به تنظیم سند خودرو، استرداد مال منقول، تنفیذ قرارداد، الزام به تحویل ملک، اعلام بطلان قولنامه، مطالبه وجه التزام قراردادی، تایید بطلان شراکت نامه و …
 • دارای تخصص در حوزه املاک نظیر: تقسیم مال مشاع، رفع تصرف عدوانی، افراز ملک، رفع مزاحمت و دفاع از حق

آدرس دفتر: کرمان، چهارراه کاظمی، شریعتی 13، مجتمع برنا، طبقه اول

شماره تماس: 09138403205

محمود مسعودی

جناب آقای محمود مسعودی

جناب آقای محمود مسعودی یکی از وکلای معروف و شناخته شده در شهر کرمان است که توانسته است پرونده های حقوقی بسیار زیادی را با موفقیت پشت سر بگذارد. برخی از مشخصات ایشان به شرح موارد زیر است:

 • دارای 18 سالسابقه کار
 • دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • دارای سابقه فعالیت به عنوان مدرس در دانشگاه آزاد اسلامی

آدرس دفتر: کرمان، خیابان فلسطین (صمصام)، نبش کوچه 4، واحد 2

شماره تماس: 09132429546

جواد ریاحی

جناب آقای جواد ریاحی

جناب آقای جواد ریاحی وکیل کاربلد و مشاور حقوقی حاذق در شهر کرمان است. ایشان دارای بیش از 10 سال سابقه کار در حوزه حل و فصل و پیگیری دعاوی حقوقی و کیفری کسب می باشد. همچنین یکی از اعضای اصلی کانون وکلای دادگستری کرمان و مسلط به کلیه امورات قراردادها هستند. برخی از مشخصات ایشان عبارت است از:

 • دارای تعهد کاری
 • دارای مدرک دکترای رشته حقوق
 • دارای تسلط کامل بر قوانین حقوقی، تجارت، حقوق و قوانین کار

آدرس دفتر: کرمان، میدان کوثر، به طرف پل کوثر سمت راست، جنب مهد کودک ریحانه، پلاک 101

شماره تماس: 09129614064

فرحناز فرحبخش

سرکار خانم فرحناز فرحبخش

سرکار خانم فرحناز فرحبخش وکیل پایه یک دادگستری و عضو هیات علمی دانشگاه در کرمان می باشد. ایشان در شهر کرمان به جایگاه معتبری در بین موکلین خود دست یافته اند و صاحب شهرت شده اند. برخی از مشخصات کاری ایشان عبارت است از:

 • ارائه مشاوره های حقوقی به صورت حضوری و غیر حضوری
 • دارای تخصص در حوزه دعاوی خانواده، نفقه، مهریه، طلاق توافقی، طلاق به درخواست زن، طلاق به درخواست مرد و … .

آدرس دفتر: کرمان، خیابان سپیهبد قرنی، قرنی 15، ساختمان سبز، طبقه اول، واحد 5

شماره تماس: 09133976676

حماسه مهدیزاده

سرکار خانم حماسه مهدیزاده

سرکار خانم حماسه مهدیزاده وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری استان کرمان می باشند که با بیش از چند سال سابقه وکالت خود در زمینه های مختلف از جمله دعاوی خانوادگی، حقوقی، امور حسبی، ارث و وصیت، تملک اپارتمان ها، شهرداری، عقود و معاملات، مطالبه خسارت و … فعالیت به صورت تخصصی توانسته است تا سابقه درخشانی را در خود به جای بگذارد.

آدرس دفتر: کرمان، گلباف، خیابان انقلاب جنب دبیرستان پسرانه امام (ره)

شماره تماس: 09137133045


آیا برای گرفتن مهریه وکیل نیاز است؟

آنچه که واضح است مهریه به شکل عندالمطالبه است، بدین معنی که هرگاه زن درخواست کند، مرد موظف است که آن را پرداخت کند. اما عمدتا در کشور ما شرایط به گونه ای رقم می خورد که مهریه زمانی مطالبه و پرداخت می‌ گردد که زوجین قصد جدایی داشته باشند. در موارد بسیار عدیده ای مسئله مهریه با توافق دو طرف برطرف می‌ شود و از طریق بخشش، قسط بندی یا پرداخت آن، مشکل رفع می‌ شود.

در اکثر موارد دیده شده است که مرد از پرداخت مهریه خودداری می‌ کند. در این شرایط پرونده دچار مشکل می‌ شود و زن ممکن است نتواند مهریه خود را دریافت کند.در شرایطی که مرد از پرداخت مهریه سر باز می‌ دارد و زن راهی برای وادار کردن مرد به پرداخت مهریه ندارد، می بایست از یک وکیل مهریه کاربلد کمک گیرد.

در یک توضیح دیگر اینگونه می توان گفت که کمک‌ گرفتن از وکیل زمانی ضرورت پیدا می‌ کند که پرونده با فراز و نشیب های زیادی روبرو شده باشد. یکی از خصوصیات مهی که یک وکیل مهریه می بایست دارا باشد، پایبندی به اخلاق حرفه‌ ای است. این خصوصیت را تا حدی می‌ توان از برخورد با وکیل و رفتار او حدس زد. وکیلی که به اصول اخلاق حرفه‌ ای بی‌ توجه باشد، ممکن است در مطالبه وجه یا در مراحل دادگاه موجب آزار و اذیت موکل خود گردد.

همچنین نکته دیگری که می بایست مدنظر داشت این است که حل پرونده‌های مهریه الزاماً وابسته به داشتن وکیل نیست و افراد می‌ توانند از طریق آگاه شدن از قواعد و قوانین، پرونده را خود پیش ببرند. این مسئله به خصوص زمانی صدق می‌ کند که مرد قصد آزار و اذیت و سرپیچی از قانون را نداشته باشد. اما در کل کمک‌ گرفتن از یک وکیل کاربلد دریافت مهریه مزایای بسیار زیادی دارد و می‌ تواند به تسهیل این عملیات منجر گردد.

آیا برای گرفتن مهریه وکیل نیاز است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در کرمان

مراحل اجرا و اخذ مهریه به چه شکل است؟

جهت اخذ مهریه ابتدا می بایست به دفتری که ازدواج در آن ثبت گردیده است، مراجعه نمود. زن می‌ تواند از طریق ارائه نمودن اصل سند ازدواج و مدارک شناسایی جهت صدور اجرائیه مهریه درخواست دهد. پس از صادر شدن اجرائیه، برای همسرش اخطاریه‌ ای مبتنی بر تقدیم مهر صادر می‌ گردد. از زمان ارسال اجرائیه ده روز به مرد فرصت داده می‌شود تا مهریه زن را پرداخت کند. مهریه باید ارزش مالی داشته باشد، به همین دلیل هر آنچه را که فاقد ارزش مالی باشد را نمی توان به عنوان مهریه تعیین نمود.

اگر شرایطی رخ دهد که زوج از پرداخت مهریه خودداری کند، زن این اختیار را دارد که نسبت به توقیف اموال یا مسدودسازی حساب‌ های وی اقدامات لازم را انجام دهد. اگر دادگاه با درخواست زن موافقت کند، اموال مرد توقیف و به مزایده گذاشته می‌ شوند. پس از فروش اموال مرد، هزینه بدست آمده به‌عنوان مهریه به زوجه پرداخت می‌ گردد. مهریه جزوء حقوق مسلم زن است و قانون راه های مختلفی را برای گرفتن مهریه، پیش روی زن قرار داده است.

در شرایط دیگر اگر که زوج از پرداخت مهریه خودداری کند و زن موفق به گرفتن مهریه نشود، زن می‌ تواند مراحل کار را از دادگاه پیگیری کند. در این شرایط کمک‌ گرفتن از یک وکیل توقیف اموال برای مهریه یا وکیل مهریه کاربلد می‌ تواند کمک کننده باشد.

مراحل اجرا و اخذ مهریه به چه شکل است؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل زن در کرمان

کلام آخر

ممنونم از تمامی شما عزیزان که تا پایان مقاله همراه ما بودید. ما در مقاله بهترین وکیل مهریه در کرمان تلاش کردیم تا تعدادی از وکلای مجرب در این شهر را معرفی کنیم. امیدواریم تمامی اطلاعات فوق ذکر مفید واقع شود. خواهشمندم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

3/5 - (2 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا