حقوقیوکلا

10 تا از بهترین وکیل ثبت احوال در تهران⚖️ + تلفن ☎️【سال1403】

وکیل تخصصی ثبت احوال، در واقع وکیل پایه یک دادگستری است. وی عمده تخصص خود را در زمینه مسائل مربوط به ثبت احوال گذاشته است و به مباحث نام و نام خانوادگی، سن، جنسیت، وضعیت تجرد و … می پردازد. برای تغییر و رسیدگی به چنین مسائل مهمی در ثبت احوال، توصیه می شود از وکیلی متخصص در امور ثبت احوال کمک بگیریم. ما در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از بهترین وکیل ثبت احوال در تهران آشنا می کنیم. در برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل ثبت احوال در تهران کیست؟

بهترین وکیل ثبت احوال در تهران کیست؟

سازمان ثبت احوال کشور یکی از مراکز قانونی است که به مسائل مهمی در مورد اطلاعات افراد اعم از سن، نام، جنسیت، وفات، طلاق و … می پردازد. گاهی مشکلاتی در ثبت این اطلاعات به وجود می آید که برای برطرف نمودن آن و پیگیری های دقیق، نیازمند مشاوره با وکیل امور ثبت احوال هستیم. همچنین اگر در امور ثبتی خود دچار مشکل شدید می توانید به بهترین وکیل ثبتی در تهران مراجعه کنید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

اگر در تهران زندگی می کنید و به دنبال وکیلی متخصص جهت پیگیری کارهای ثبت احوال می گردید همراه ما باشید. ما در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از بهترین وکیل ثبت احوال در تهران آشنا می کنیم.

لیست 10 تا از بهترین وکیل ثبت احوال در تهران ⚖️ + آدرس و تلفن ☎️️

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده وکیل ثبت احوال تهران

دکتر محمد تقی زاده، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در دعاوی ثبت احوال  از جمله تغییر نام، تغییر سن، اثبات زوجیت، الزام به اخذ شناسنامه برای فرزند نامشروع، اثبات نسب، اصلاح سند سجلی کلیه دعاوی مربوط به ثبت احوال می باشد :

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

نشانی دفتر وکالت: تهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک116، ساختمان خانه سبز، طبقه دوم، واحد4

تلفن همراه جهت اخذ مشاوره تلفنی: 09121722464
شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری: 02186127228 02186129690


دکتر امین گلریز

آقای دکتر امین گلریز، یکی از بهترین وکلای شهر تهران می باشند. نامبرده فارغ‌التحصیل رتبه‌ی یک دکتری بوده و در سوابق خود عضویت در هیئت علمی دانشگاه، سابقه‌ی قضاوت، رتبه دوم کارآموزی قضاوت تهران، نگارش کاملترین شرح قانون مجازات اسلامی در 4 جلد را دارا هستند. همچنین نگارش چندین مقاله‌ی علمی – پژوهشی و وکالت در پرونده‌های مهم از دیگر افتخارات ایشان است.

جهت اعطای وکالت و انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با تعیین وقت قبلی با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09121691987
شماره تماس دفتر: 22418581 26806503 22417636 224149892241373522412858
آدرس دفتر دکتر امین گلریز: زعفرانیه (سه راه زعفرانیه)، ابتدای خیابان آصف (اعجازی)، برج امین، طبقه 7، واحد 703


دکتر سهیل طاهری

جناب آقای سهیل طاهری

آقای دکتر طاهری وکیل پایه یک دادگستری و استادیار دانشگاه در تهران هستند. ایشان موفق به کسب رتبه 2 آزمون دکترای حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی شده اند. در امور ثبتی و ثبت احوال تخصص دارند و دارای مدرک دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران می باشند.

دیگر مدارکی که کسب نموده اند، مدرک کارشناسی ارشد معارف اسلامی و حقوق خصوصی از دانشگاه امام صادق (ع) و همینطور مدرک کارشناسی معارف اسلامی و حقوق را در دانشگاه امام صادق (ع) گذرانده اند.

آقای طاهری به مدت 10 سال در دانشگاه ها و مراکز مختلفی تدریس دروس حقوق تجارت، حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی را داشته اند. از جمله در دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه امام صادق (ع)، موسسه آموزش عالی طرح نوین و مدرسه عالی شهید مطهری تدریس نموده اند.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، نبش خیابان 32، پلاک 116، طبقه 4، واحد 9

شماره تماس: 02188689911

پوریا نادری

جناب آقای پوریا نادری

آقای نادری وکیل پایه یک دادگستری در تهران بوده و به دعاوی ثبتی و امور مربوط به ثبت احوال رسیدگی می کنند. ایشان با در نظر گرفتن پیچیدگی های علم حقوق، همواره اطلاعات خود را به روز نگه می دارند تا به راحتی موکلین خود را راهنمایی کنند. ایشان به عنوان وکیل متخصص در امور ثبت احوال، سریع و کوتاه ترین راه را برای حل اختلافات ارائه می دهند.

آدرس دفتر: تهران، آریاشهر، بین فلکه اول و دوم صادقیه، ابتدای شهدای صادقیه جنوبی، جنب رستوران پاییز، پلاک 41، طبقه 4

شماره تماس: 09124230952

دانیال کریمی

جناب آقای دانیال کریمی

آقای کریمی وکیل خبره در امور ثبت احوال و دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری تهران هستند. جناب کریمی سوابق و تجارب بسیاری در زمینه دعاوی ثبت احوال، دعاوی بانکی، اسناد تجاری، دعاوی ملکی و اجراییه های ثبتی دارند. از جمله سوابق ایشان، وکالت در هیات داوری بورس، وکالت در پرونده های بانکی، بورس، وکالت در پرونده های ملکی، اجراییه های ثبتی و امور ارزی و … است.

آقای کریمی دارای مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه شهید چمران اهواز، دارای کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه شاهد تهران و دانشجوی حقوق حمل و نقل تجاری از دانشگاه تهران هستند.

آدرس دفتر: تهران، میدان ونک، ابتدای خیابان ونک، برج آسمان، طبقه 4، واحد 406

شماره تماس: 09127107714

امید شاه مرادی

جناب آقای امید شاه مرادی

آقای شاه مرادی متخصص در پرونده های ثبت احوال و امور ثبتی در تهران و دارای پروانه وکالت پایه یک هستند. آقای مرادی رتبه 81 کانون وکلای مرکز را کسب نموده اند. گواهینامه پایان دوره بررسی قوانین شرکت های تجاری از دانشگاه تهران، گواهینامه پایان دوره داوری از مرکز آموزش بازرگانی، گواهینامه پایان دوره نکات کاربردی چک از مرکز آموزش بازرگانی و دریافت گواهینامه پایان دوره مذاکره بازرگانی و دیپلماسی از مرکز آموزش بازرگانی از جمله موفقیت هایی است که کسب نموده اند.

آدرس دفتر: تهران، آریاشهر، بین فلکه اول و دوم صادقیه، ابتدای شهدای صادقیه جنوبی، جنب رستوران پاییز، پلاک 41، طبقه 4

شماره تماس: 09123939759

احمد زهره وند

دکتر احمد زهر‌ه‌ وند وکیل پایه یک دادگستری که دفتر وکالت ایشان واقع در شمیرانات می‌ باشد، علاوه بر تخصص در پرونه‌های حقوقی، کیفری و‌ ملکی و تجارب درخشان در این حوزه‌ها در تدریس دروس حقوقی هم بسیار موفق ظاهر شده‌است. دکتر زهره‌ وند با تدریس آیین دادرسی مدنی،تجارت و ثبت اسناد و املاک افرادی حاذق را پرورش می‌دهد.

با توجه به تعدد زیاد اساتید در این حوزه‌ی یادگیری چیزی که اهمیت دارد این‌است که کدام‌یک‌از تجارب درخشان‌ تر و در انتقال مفاهیم موفق‌ ترند. دکتر احمد زهره‌ وند با داشتن این ویژگی‌های ذکر شده می‌تواند شما را در رسیدن به هدف‌ تان یاری رساند و در این‌حوزه‌های ذکر شده شما با کیفیت بالاتری یادگیری داشته باشید.

آدرس دفتر: تهران، نیاوران، خیابان شهید باهنر، سه راه یاسر، ابتدای عمار، بن بست راز، پلاک ۳۵ واحد ۲۰

شماره تماس: 09121305919

یونس صادقی

جناب آقای یونس صادقی وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری در شهر تهران می باشد، خدمات حقوقی ارائه شده توسط آقای صادقی و مشاور حقوقی در دفتر حقوقی دفتر وکالت ایشان شامل قبول وکالت در انواع دعاوی، پرونده های حقوقی و ارائه مشاوره حقوقی می باشد.

آدرس دفتر: تهران، خیابان آذربایجان، نرسیده به خیابان آزادی، نبش خیابان کارون، پلاک 706، طبقه دوم.

شماره تماس: 09126278991

حامد نجفی

جناب آقای وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با بیش از 15 سال سابقه وکالت در شهر تهران فعالیت می کنند. وی استاد دانشگاه علامه طباطبایی، دکتری حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس، دارای تأیدیه پژوهشی از سوی پروفسور مارک لملی، استاد بزرگ حقوق آمریکا در دانشگاه استنفورد، پژوهشگر موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران، پژوهشگر بین‌المللی حوزه حقوق مالکیت فکری، دارای تأییدیه پژوهشی از سوی مجله JCR دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتون آمریکا می باشند.

آدرس دفتر: تهران، اشرفی اصفهانی شمال، بالاتر از نیایش بین فلاح و دربندی پلاک 491، طبقه سه

شماره تماس: 09127559633

مسعود صالحی فر

مسعود صالحی فر وکیل و مشاور پایه یک دادگستری

آقای مسعود صالحی فر وکیل و مشاور پایه یک دادگستری در تهران به صورت حرفه ای در دعاوی حقوقی، ملکی، کیفری و خانواده وکالت می پذیرد. ایشان در تمامی امور با جمع آوری ادله محکمه پسند در دادگاه حاضر می شوند و از موکل خود با مستندات به دست آمده دفاع می کند. وی به افراد با تعیین وقت قبلی مشاوره ارائه می دهد.

آدرس: تهران، رودهن، خیابان وصال، جنب دادگاه عمومی بخش رودهن

شماره تماس: 09126547241


وکیل ثبت احوال و شرح وظایف آن

بهترین وکیل ثبت احوال در تهران، وکیلی است که به مسائل مربوط به ثبت احوال آشنا است و تخصص های لازم برای بررسی آنها را دارد. همین طور یک وکیل حاذق در امور ثبت احوال باید پیچ و خم های قوانین مربوط به ثبت احوال را بداند. زمانی که برای پیگیری کارهای ثبت احوال از وکیل کمک میگیریم باید شناختی از وظایفی که یک وکیل ثبت احوال دارد بدانیم. در ادامه تعدادی از مهم ترین وظایف وکیل ثبت احوال را توضیح می دهیم:

حذف نام همسر قبلی از شناسنامه: در قانون شرایطی تعیین شده که افراد بتوانند بعد از طلاق از همسر خود، نام او را از شناسنامه پاک کنند. بسیاری از افراد به دنبال راهی هستند که بتوانند به راحتی این نام را از شناسنامه خود بردارند. اما قانونگذار شرایطی را تعیین نموده بنابراین در صورتی که طلاق قبل از نزدیکی زوجین باشد، وکیل می تواند با حکم دادگاه به اداره ثبت احوال مراجعه نموده و درخواست حذف نام همسر موکل خود و صدور شناسنامه المثنی را صادر کند.

تغییر نام و نام خانوادگی: از وظایف دیگر بهترین وکیل ثبت احوال در تهران، رسیدگی به امور موکل خود در مورد تغییر نام و نام خانوادگی است. این موضوع در ایران شرایط و قوانین خاصی دارد از جمله:

 • اگر نام خانوادگی از واژه های بیگانه باشد، وکیل می تواند برای تغییر آن به سازمان ثبت احوال مراجعه کند.
 • اگر نام خانوادگی از القاب و اسامی علمی و کشوری باشد. می توان برای تغییر آن اقدامات لازم را انجام داد.
 • اگر نام خانوادگی از واژه های مستهجن و یا نامناسب تشکیل شده باشد، می توان آن را تغییر داد.
 • در شرایطی که نام خانوادگی از اسامی محل باشد، وکیل می تواند مراحل قانونی برای تغییر آن را انجام دهد.
 • در صورتی که نام خانوادگی مغایر ارزش های اسلامی باشد امکان تغییر آن وجود دارد.
 • اگر نام خانوادگی از دو کلمه یا بیشتر از یک کلمه و یک حرف تشکیل شده باشد، وکیل می تواند اقدامات لازم برای تغییر آن را انجام دهد.

تغییرات در شناسنامه: انجام تغییرات در شناسنامه، شامل موارد بسیاری می شود که تمامی آن ها باید زیر نظر سازمان ثبت احوال و وکیل متخصص در این حوزه انجام شود.اگر می خواهید نام همسر را در شناسنامه خود حذف کنید به بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران مراجعه کنید.

وکیل امور ثبت احوال تهران

لزوم مراجعه به وکیل ثبت احوال در تهران چیست؟

مشکلات و دعاوی که علیه ثبت احوال مطرح می شود در بسیاری از موارد در واقع ثبت احوال از آیین نامه ها برای رد درخواست مراجعین استفاده می کند. در چنین شرایطی به تنهایی و بدون کمک گرفتن از بهترین وکیل تهران در امور ثبت احوال نمی توانیم به خواسته خود برسیم. وکیل تخصصی ثبت احوال، راهکارهای قانونی را ارائه می دهد تا نتیجه پرونده را به نفع موکل خود تغییر دهد.

زمانی که برای حل دعاوی ثبت احوال به وکیل خبره مراجعه کنیم، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده ایم. دعاوی که علیه سازمان ثبت احوال مطرح می شود، در واقع در مورد وظایفی است که قانون برای این سازمان پیش بینی کرده است. وظایف سازمان ثبت احوال عبارتند از:

 • تولد و صدور شناسنامه
 • وفات و صدور گواهی فوت
 • ازدواج و طلاق
 • صدور کارت ملی
 • صدور اسناد مربوط به جمعیت، ایجاد پایگاه اطلاعاتی جمعیتی کشور، تهیه آمار جمعیت به صورت دوره ای
 • صدور اسناد مربوط به اتباع خارجی مانند گواهی ولادت اتباع خارجی، تنظیم دفتر ثبت وقایع و نام خانوادگی برای اتباع خارجی
لزوم مراجعه به وکیل ثبت احوال در تهران چیست؟

کلام آخر

سپاس گزارم که تا این بخش همراه ما بودید. در مقاله بهترین وکیل ثبت احوال در تهران به معرفی وکلای متخصص در این حوزه پرداختیم. ثبت احوال یکی از مهمترین سازمان هایی است که برای حل دعاوی مربوط به آن بهتر است با وکیلی خبره در این زمینه مشورت داشته باشیم. امیدوارم که در این مقاله توانسته باشیم شما را در انتخاب وکیل ثبت احوال در تهران یاری کنیم. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید، خوشحال می شویم در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 10 =

دکمه بازگشت به بالا