خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران ⚖️【سال1402】

یکی از دغدغه های مهم افراد بعد از طلاق این است که نام همسر سابق شان را از شناسنامه پاک کنند. باتوجه به آمار بالای طلاق در تهران، تعداد افرادی که متقاضی حذف نام همسر هستند، بالا است. حذف نام همسر از شناسنامه همچون دیگر کارها، قوانینی دارد که تمامی افراد از آن آگاه نیستند. بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران، فردی است که می تواند وکالت این کار را برعهده بگیرد. و مرونده را پیش ببرد. در ادامه به معرفی وکلای خبره و حاذق این حوزه در تهران خواهیم پرداخت. در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل خانواده در تهران

بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران کیست؟

حذف نام همسر سابق از شناسنامه بعد از طلاق، خواسته بسیاری از افراد است. وجود نام همسر در شناسنامه و همینطور مهر طلاق در صفحه دوم شناسنامه برای بسیاری از افراد چه مرد و چه زن، ناخوشایند است. بسیاری از آن ها تلاش می کنند تا این نام و مهر طلاق از شناسنامه شان پاک شود. بهترین وکیل حذف نام همسر از شناسنامه می تواند وکالت پرونده را پذیرفته و این کار را در زمان کمی انجام دهد.

برای حذف نام همسر باید دادخواستی مبنی بر حذف نام و مهر طلاق از صفحات شناسنامه به دادگاه محل صدور شناسنامه به طرفیت اداره ثبت احوال تقدیم شود. در مراحل بعدی، دادگاه مدارکی همچون دادنامه طلاق و اصل طلاق نامه را بررسی نموده و تصمیم نهایی را می گیرد. رای دادگاه می تواند مبنی بر پاک کردن نام همسر باشد.

بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران وکیلی است که به خوبی به رویه چنین دعاوی آگاهی دارد و با اطلاع از راه های قانونی برای حذف نام و مهر طلاق از شناسنامه، به موکل کمک می کند تا به خواسته خود دست یابد و دادگاه رای حذف نام همسر را صادر نماید.

در ادامه بهترین وکیل حذف نام همسر سابق از شناسنامه به معرفی وکلای مجرب و متبحر می پردازیم. در وبسایت حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

جناب آقای امید دهقانی

 آقای امید دهقانی وکیل خانواده در تهران

آقای دهقانی از وکلای پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در دعاوی خانواده به خصوص در زمینه حذف نام همسر از شناسنامه می باشند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان خالد اسلامبولی(وزرا)، نبش یکم، برج ستاره، طبقه 5

شماره تماس: 02188100458

جناب آقای تقی لطفی

جناب آقای تقی لطفی

آقای لطفی از وکلای پایه یک تهران در حوزه حذف نام همسر و دعاوی خانواده هستند. عضو کانون وکلای مرکز تهران و سابقه ای بیش از 20 سال در حرفه وکالت دارند. فارغ التحصیل از دانشکده حقوق تهران و وکیل و مشاور نمایندگی شرکت loacker در ایران هستند.

سایر تخصص و حرفه آقای لطفی در دعاوی مرتبط با دیوان عدالت اداری، ثبت احوال، مالیات، ثبت اسناد، اداره کار، داوری، بیمه، بین الملل، قرارداد، انحصار وراثت، کلیه دعاوی کیفری، حقوقی، خانواده و ملکی است.

آدرس دفتر: تهران، خیابان میرداماد، خیابان نفت جنوبی (مصدق)، کوچه تابان شرقی، پلاک 10، طبقه 2، واحد 6

شماره تماس: 09123161461

جناب آقای محمد امینی بینش

جناب آقای محمد امینی بینش

آقای امینی بینش وکیل پایه یک دادگستری در تهران، مشاور حقوقی و یکی از وکلای خبره در پرونده ی حذف نام همسر از شناسنامه هستند. کلیه خدمات وکالت حقوقی، کیفری، ثبتی و ملکی، خانواده، جرایم رایانه ای، امور حسبی، مواد مخدر، دیوان عدالت اداری، طلاق و … را بر عهده می گیرند. ایشان موفق شده اند با سابقه وکالت بالایی که دارند، در میان مردم جایگاه ویژه ای کسب کنند.

آدرس دفتر: تهران، بلوار آیت اله کاشانی، بلوار فردوس شرق، جنب آیریک سنتر شمالی، نبش کوچه درختی پلاک 309، واحد 4

شماره تماس: 09128689492

سرکار خانم زهرا اسلامی قلیچی

سرکار خانم زهرا اسلامی قلیچی

خانم اسلامی از وکلای پایه یک دادگستری در تهران و مشاور حقوقی هستند. ایشان در زمینه پرونده های مربوط به حذف نام همسر سابق از شناسنامه بسیار حاذق می باشند و به کلیه دعاوی کیفری، حقوقی و خانوادگی رسیدگی می کنند. رسیدگی به سایر دعاوی همچون امور بین الملل، استنکاف از اجرای حکم، اسناد رسمی و تجاری، ارث و وصیت، اجراییات، آیین دادرسی، اعسار و … توسط خانم اسلامی پذیرفته می شود.

آدرس دفتر: تهران، خیابان شهید بهشتی، ابتدای خالد اسلامبولی، نبش کوچه یکم، پلاک7، طبقه اول، واحد 36

شماره تماس: 09126838962

جناب آقای رضوان خلیل پور طلاتپه

جناب آقای رضوان خلیل پور طلاتپه

آقای خلیل پور وکیل پایه یک دادگستری در تهران و یکی از وکلای برتر در دعاوی خانواده و حذف نام همسر از شناسنامه هستند. دارای مدرک کارشناسی حقوق و دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی می باشند. سابقه ای نزدیک به 20 سال در حرفه وکالت و پیگیری انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی، دیوان عدالت اداری و تنظیم لایحه و شکواییه دارند.

آقای خلیل پور انواع پرونده های حقوقی و کیفری را از سراسر کشور می پذیرند. یکی از وکلایی هستند که با موکل ارتباط مستمر و مستقیم برقرار می نماید. همچنین برای حل پرونده از استراتژی های قانونی و حقوقی خلاقانه استفاده می کنند.

آدرس دفتر: تهران، نبش استاد معین هاشمی، نبش چهارراه، پلاک 1218، بالای آزمایشگاه معین، طبقه 2

شماره تماس: 09122582154

سرکار خانم ندا اقوامی

سرکار خانم ندا اقوامی وکیل پایه یک دادگستری تهران و با مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی، یکی از وکلای برتر در دعاوی خانواده، طلاق، نفقه، مهریه، اجرت المثل و … محسوب می شوند. سایر تخصص های ایشان در زمینه شرکت ها، قراردادها، ارث، امور حسبی، تجاری (چک، سفته و … ) است.

آدرس دفتر: تهران، اشرفی اصفهانی، سیمون بلوار، نبش خیابان زارع، پلاک 4، مجتمع استاد شهریار، طبقه 2 جنوبی

شماره تماس: 09124585704

شرایط حذف نام مرد از شناسنامه زن

حذف نام مرد از شناسنامه زن کمی دشوار است و به دوشیزه بودن زن در دوران عقد مرتبط است. این کار توسط سند طلاق قابلیت اثبات را دارد.

حذف نام مرد از شناسنامه زوجه باکره: چنانچه زوجین باهم رابطه جنسی از نوع مدخوله نداشته باشند و از یکدیگر جدا شوند، زن می تواند درخواست حذف نام همسر از شناسنامه خود را بدهد. در این حالت زن به پزشکی قانونی ارجاع داده می شود تا باکره بودن وی از سوی پزشکی قانونی تایید شود. مطابق تایید پزشکی قانونی، شناسنامه جدیدی برای او صادر می شود.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران

حذف نام مرد از شناسنامه زوجه غیرباکره: چنانچه میان زن و مرد رابطه جنسی از نوع مدخوله اتفاق افتاده باشد، پروسه حذف نام مرد از شناسنامه سخت تر خواهد بود. در این حالت زن باید درخواست خود را به اداره ثبت احوال ارسال نماید. اگر ثبت احوال درخواست وی را رد نماید باید مجددا درخواست کند. در این شرایط برای پیگیری بهتر کارها می توان به بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران مراجعه نمود. تا با روش هایی که می داند این کار را به نتیجه برساند. وکیل می تواند از طریق دو راه شناسنامه دیگری برای موکل خود بگیرد:

  • معرفی خواستگار جدید: این کار یکی از راه هایی است وکیل به دادگاه ارائه می دهد، ازدواج زن با فرد دیگری می تواند دلیلی باشد بر اینکه شناسنامه وی تعویض شود. البته فردی که به دادگاه به عنوان خواستگار معرفی می شود باید کاملا از موضوع مطلع باشد تا مشکلی پیش نیاید.
  • ادعای فقدان شناسنامه: درخواست گم شدن شناسنامه یکی از راه ها برای دریافت شناسنامه جدید است. وکیل می تواند زمان صدور شناسنامه درخواست نماید که نام همسر سابق در آن درج نگردد. در این روش دیگر نیازی به معرفی خواستگار به دادگاه نیست و وکیل تمامی کارها را انجام می دهد.

قانون حذف نام همسر سابق از شناسنامه

مطابق ماده 33 قانون ثبت احوال “کلیه وقایع ازدواج و طلاق یا مرگ زوج یا زوجه و رجوع و بذل مدت و فسخ نکاح باید در دفاتر ثبت کل وقایع ثبت شود ولی در شناسنامه به شرح ذیل انعکاس خواهد یافت، در المثنی شناسنامه مرد یا زن آخرین نکاح و طلاق و یا بذل مدت و در صورت تعدد زوجات آن تعداد ازدواج که به قوت خود باقی است منعکس خواهد شد. ازدواج و طلاق غیر مدخوله در المثنای شناسنامه درج نخواهد شد.”

10 تا از بهترین وکیل حذف نام همسر از شناسنامه

طبق این قانون که تنها قانون وضع شده درخصوص حذف نام همسر از شناسنامه است، اگر زوجین نزدیکی با یکدیگر نداشته باشند، پس از طلاق می توانند اقدام به پاک نمودن نام همسر سابق از شناسنامه نمایند. بنابراین پس از این رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، اگر زن غیر مدخوله باشد و طلاق به آن شرایط صادر شود، مرد نیز می تواند با دریافت شناسنامه المثنی نام همسر قبلی و طلاق ثبت شده را از شناسنامه خود حذف نماید.

مطابق قانون و شرع، حذف نام همسر از شناسنامه در صورتی که دارای فرزند باشند امکان پذیر نمی باشد. زیرا در صورتی که نام همسر از شناسنامه حذف گردد، فرزندان از ارث محروم می شوند. اما در موارد دیگر که بسیار نادر است، بعد از طلاق و یا فوت و همینطور با ازدواج دوم، حتی با وجود فرزند مشترک نیز امکانی وجود دارد که نام همسر اول از شناسنامه حذف گردد. برای انجام این کار می توان از وکیل حرفه ای در حذف نام همسر کمک گرفت.

کلام آخر

حذف نام همسر از شناسنامه یکی از پروسه های مهمی است که باید به درستی پیگیری شود و نیاز است که با راه های قانونی حذف نام همسر سابق از شناسنامه آگاهی داشته باشیم. در مقاله بهترین وکیل حذف نام همسر در تهران به معرفی وکلای خبره و متخصص در این پرونده ها پرداختیم. ممنون که تا انتهای نقاله همراه ما بودید، امیدوارم که توانسته باشیم شما را در انتخاب وکیل مورد نظرتان یاری کنیم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا