خانوادهوکلا

10 تا از بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران ⚖️【سال1403】

افرادی که جنسیت روانی آنها با جنسیت فیزیکیشان متفاوت است باید مراحل پزشکی و قانونی سختی را جهت تطبیق جنسیت طی کنند. مطمئنا سختی های مراحل قانونی تغییر جنسیت موجب می شود تا افراد به وکیل نیاز داشته باشند. وکیل تغییر جنسیت، تطبیق جنسیت، وکیل دوجنسه ها و یا تراجنسیتی به وکیلی می گویند که اطلاعات کاملی در خصوص قوانین و مراحل تغییر جنسیت دارد و به افرادی که درگیر این مسئله هستند کمک می کند تا مراحل قانونی این کار به درستی پیش برود. در ادامه سعی داریم تا به معرفی 10 تا از بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران بپردازیم، در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران

بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران کیست؟

امروزه آمار افراد متقاضی تغییر جنسیت در تهران و دیگر شهرها افزایش یافته است.تعداد بسیاری از آن ها نمی دانند که مسیر پر پیچ و خمی را در پیش دارند و عدم آشنایی با قوانین تغییر جنسیت در کشور موجب می شود تا با دردسرهایی مواجه شوند. این موضوع آنها را از نظر روحی با آسیب دوچندانی روبرو می کند. وجود وکیل متخصص در امور تغییر جنسیت کار را برای متقاضیان راحت تر می کند.

تغییر جنسیت یکی از مسائلی است که از گذشته وجود داشته با این تفاوت که پیش تر فشار اجتماعی و خانوادگی بالایی به افراد وارد می شد، هرچند همچنان نیز این فشار وجود دارد اما از میزان آن کاسته شده یا به نوعی در جامعه و در میان افراد جا افتاده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره آسان با بهترین وکیل دعاوی خانواده در تهران  کلیک کنید!

بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران علاوه بر این که به افراد ترنس کمک می کند تا مراحل تغییر جنسیت خود را انجام دهند، همینطور برای موارد قانونی بعد از تغییر جنسیت همچون نحوه دریافت ارث، حضانت فرزند، نفقه، دیه و قصاص، خدمت سربازی و … نیز رسیدگی می کند و به موکل خود کمک می کند تا تغییر جنسیت کاملا قانونی داشته باشد.

از آنجا که وکیل تغییر جنسیت به تمامی قوانین حقوقی و مدنی مربوط به تغییر جنسیت آگاه است و تجربه وکالت در چنین پرونده هایی را داشته، به موکل خود کمک می کند تا به جنسیت مورد نظر خود برسد و او را به بهترین راه راهنمایی می کند. اگر به دنبال تغییر جنسیت هستید و یا یکی از اعضای خانواده تان با این مسئله درگیر است، توصیه می شود برای آشنایی با مراحل قانونی و پزشکی تغییر جنسیت در تهران، با وکلای خبره و حاذق در این زمینه مشاوره ای داشته باشید.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

به همین سبب در این مقاله سعی کرده ایم بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران را معرفی کنیم تا آشنایی کاملی با آن ها داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در مورد وکلای تغییر جنسیت در تهران همراه ما باشید:

لیست 10 تا از بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران ⚖️ + آدرس و تلفن ☎️️

نرگس ملک

 خانم نرگس ملک وکیل تغییر جنسیت در تهران

خانم ملک، وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی و کارشناس ارشد حقوق خصوصی در تهران می باشند. متخصص در پرونده های مربوط به تغییر جنسیت هستند. وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری، خانوادگی و … توسط خانم ملک پذیرفته می شود. رسیدگی به دیگر دعاوی ازجمله:

 • امور کیفری شامل کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، چک بلامحل، تحصیل مال از طریق نامشروع، فروش مال غیر، قتل، تهدید، توهین، ایراد ضرب و جرح عمدی، مواد مخدر، سرقت، جعل و استفاده از سند مجعول و …
 • امور حقوقی شامل الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه وجه و طلب، تخلیه، خلع ید، اثبات مالکیت، سرقفلی، مطالبه خسارت، فسخ و ابطال قرارداد، ابطال سند، مطالبه وجه چک، سفته و رسید، فاکتور، تنظیم قرارداد و مبایعه نامه، زمین شهری، اراضی موات، روابط موجر و مستاجر، سرقفلی، تقسیم ارث و ماده 100 شهرداری و …
 • امور خانوادگی شامل طلاق توافقی، طلاق یک طرفه، مطالبه مهریه، نفقه، اجرت المثل، حجر، استرداد جهیزیه، حضانت فرزند، اثبات نسب، تمکین و …‌‌

آدرس دفتر: تهران، چهارراه یافت آباد، بلوار معلم، میدان معلم، ساختمان ترنج، طبقه سوم شرقی (سمت راست)، واحد 2

شماره تماس: 09122878113

بهرام عباسی

آقای بهرام عباسی وکیل تغییر جنسیت در تهران

آقای عباسی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در پرونده های تغییر جنسیت هستند. ایشان رسیدگی به پرونده های قضایی و دعاوی دیگر را می پذیرند و تلاش می کنند تا از پایمال شدن حقوق موکل خود در دادگاه جلوگیری نمایند. فعالیت های ایشان در کرج و تهران به متقاضیان ارائه می گردد و وکالت انواع دعاوی خانوادگی، ملکی، کیفری، حقوقی، ثبتی و … را انجام می دهند.

آقای عباسی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به ارائه طرح شکایت، طرح درخواست، پیگیری مستمر پرونده موکل و ارائه دفاعیه های محکمه پسند و … رسیدگی می کنند.

آدرس دفتر: تهران، ستارخان، نرسیده به خیابان خسرو، مجتمع صدف، طبقه سوم، واحد 48

شماره تماس: 09128947151

پوریا نادری


آقای پوریا نادری وکیل تغییر جنسیت در تهران

آقای نادری وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز هستند. یکی از وکلای متخصص در پرونده های مربوط به تغییر جنسیت در تهران می باشند. ایشان یکی از وکلای خبره در کلیه دعاوی کیفری، حقوقی و خانواده هستند که با بیش از چند سال سابقه وکالت تلاش می کنند تا بهترین نتیجه را برای پرونده مکل خود رقم بزنند. ایشان از وکلایی هستند که با در نظر گرفتن پیچیدگی های علم حقوق، همواره اطلاعات خود را به روز نگه می دارند تا به راحتی موکلین خود را راهنمایی کنند.

آدرس دفتر: تهران، آریاشهر، بین فلکه اول و دوم صادقیه، ابتدای شهدای صادقیه جنوبی، جنب رستوران پاییز، پلاک 41، طبقه 4

شماره تماس: 09124230952

زهرا اشرفی قهی

خانم زهرا اشرفی قهی وکیل تغییر جنسیت در تهران

خانم اشرفی از وکلای خانم در تهران هستند، بیش از 15 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف در رزومه خود ثبت کرده اند. از وکلای خبره در امور تغییر جنسیت می باشند که در این زمینه راهنمایی های بسیرای به موکلین خود ارائه می دهند. ایشان در زمینه کلیه دعاوی کیفری، حقوقی، خانوادگی، ثبتی و ارائه خدمات حقوقی به مدیران کسب و کارها تلاش می کنند. یکی از وکلای خبره در تهران هستند که با استفاده از تخصص های مختلفی که به دست آورده اند، پاسخگوی نیازهای موکلین در پرونده های تغییر جنسیت هستند.

آدرس دفتر: تهران، قیطریه، کوچه کیارنگ، نبش خسروی جنوبی، پلاک 3، طبقه 4، واحد 14

شماره تماس: 09194816988

زهرا اسلامی قلیچی

 خانم زهرا اسلامی قلیچی وکیل تغییر جنسیت در تهران

خانم اسلامی از وکلای پایه یک دادگستری در تهران و مشاور حقوقی هستند. ایشان در زمینه پرونده های مربوط به تغییر جنسیت بسیار حاذق هستند و به کلیه دعاوی کیفری، حقوقی و خانوادگی رسدگی می کنند. رسیدگی به سایر دعاوی همچون امور بین الملل، استنکاف از اجرای حکم، اسناد رسمی و تجاری، ارث و وصیت، اجراییات، آیین دادرسی، اعسار و … توسط خانم اسلامی پذیرفته می شود.

آدرس دفتر: تهران، خیابان شهید بهشتی، ابتدای خالد اسلامبولی، نبش کوچه یکم، پلاک7، طبقه اول، واحد 36

شماره تماس: 09126838962

رضا عبدالمحمد

وکیل تغییر جنسیت

جناب آقای رضا عبدالمحمد وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز می باشند که وی عضو اتحادیه بین المللی وکلای دادگستری(IBA) می باشد. وی دارای کارشناس ارشد تجارت بین الملل از دانشگاه علامه طباطبایی، متخصص در حوزه تجارت داخلی و بین المللی و قراردادها، داور حقوقی،املاک و مستغلات،پژوهشگر و خبرنگار، نویسنده،ضمانت نامه بانکی، امور مهاجرت،کیفری و خانواده و جز بهترین وکیل تهران در حوزه دعاوی حقوقی و کیفری می باشد.

آدرس دفتر: تهران، سهروردی شمالی هویزه، کوچه سهند، کوچه شهرتاش به سمت شریعتی، پلاک ۲۸، طبقه ۴، واحد ۱۰

شماره تماس: 09121574297


قوانین و مراحل قانونی تغییر جنسیت

افرادی که به دیسفوریای جنسی یا آشفتگی جنسی مبتلا هستند، حس می کنند که در بدنی با جنسیت اشتباه به دنیا آمده اند، از این رو به دنبال راهی اند تا از این جسم رها شوند. به عنوان مثال فردی که از نظر بیولوژیکی زن است، اما بیشتر به عنوان مرد شناخته می شود و بالعکس. معمولا این افراد برای تغییر جنسیت خود باید مراحل سختی را پشت سر بگذارند اما کمک گرفتن از وکیل متخصص در این حوزه باعث می شود تا از تنش ها و مسائل مختلف کمی دور باشند و کارها به دست وکیل انجام شود.

کسب اطلاعات بیشتر از: بهترین وکیل تهران

وکلا به خوبی به قوانین و مراحل قانونی تغییر جنسیت مشرف هستند، در ادامه برای افزایش اطلاعات شما به قوانین و مرحل قانونی تغییر جنسیت در ایران می پردازیم:

 • آقایانی که اضافه وزن زیادی دارند برای تغییر جنسیت مناسب نمی باشند.
 • افراد باید اثبات کنند که تمایلات جنسی آن ها طولانی و دراز مدت و هوسی کوتاه مدت نیست.
 • مجوز برای تغییر جنسیت تنها توسط دادگاه صادر می شود. اما برای دریافت سریع این مجز می توان به بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران مراجعه کرد.
 • تغییر جنسیت برای افراد بالای 18 سال انجام می شود، باید به بلوغ برسند و شناخت کاملی از تمایلات جنسی، روانی و بدن خود داشته باشند.
 • شرایط دوجنسیتی باید واقعی و قطعی باشد. در ایران برای تشخسص تضاد میان جسم و روح افراد، باید حداقل 2 روانپزشک معتبر این مشکل را تایید کنند.
 • فردی که قصد تغییر جنسیت دارد باید کاملا به عوارض و پیامدهای این اتفاق آگاه باشد. باید بداند که بعد از عمل بازگشتی به جسم سابق خود نخواهد داشت.
 • تغییر جنسیت باید کامل انجام شود تا فرد از نظر روحی و جسمی به آرامش برسد.
 • تغییر جنسیت زمانی تایید می شود که روانپزشک تغییرات مثبت در روحیه و جسم بیمار را مشاهده کند.
 • افرادی که خواستار تغییر جنسیت هستند باید 1 سال در شکل جنس مخالف در جامعه حضور داشته باشند و با مشکلات و سختی های این مسیر آشنا شوند و همینطور واکنش اطرافیان را ببینند.
 • بعد از تمامی این مراحل باید نام فرد در شناسنامه تغییر یابد، برای این کار می توان از بهترین وکیل ثبت احوال در تهران کمک گرفت تا مراحل تغییر نام و جنسیت در شناسنامه را به صورت کاملا قانونی انجام دهد.
10 تا از بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران

روند قانونی تغییر جنسیت در ایران

در قانون حمایت از خانواده آمده است که افراد متقاضی تغییر جنسیت باید به دادگاه خانواده مراجعه کنند. خلا قانون حمایتی در حقوق ایران باعث شده است تا این افراد از جامعه طرد شوند، بنابراین نیاز است تا قانون خاصی در حمایت از این افراد تصویب شود.

مطابق آمارهای منتشر شده از سازمان پزشکی قانونی، سالانه بر آمار متقاضیان تغییر جنسیت افزوده می شود. قوانین بسیرای برای افراد متقاضی تغییر جنسیت در ایران وجود ندارد، اما در ماده 939 قانون مدنی آمده است که “اگر در فرد میان جنسی علائم جنسی یک جنسیت بر علائم جنسی دیگر غالب باشد، شخص متاثر احکام جنسیتی می شود که علائم آن جنس در او غالب است.”

افرادی که به دنبال تغییر جنسیت هستند باید در ابتدا به یک مشاور معتبر و خبره مراجعه کنند تا مطمئن شوند که واقعا قصد تغییر جنسیت دارند یا یک تصمیم زودگذر بوده است. اما در ادامه اقدامات قانونی برای تغییر جنسیت را شرح می دهیم:

 • باید در ابتدا دادخواستی جهت صدور مجوز تغییر جنسیت تهیه شود و از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به دادگاه خانواده ارسال گردد.
 • پس از مرحله اول، دادگاه خانواده متقاضی تغییر جنسیت را به روانپزشک ارجاع می دهد تا وضعیت روانی فرد را بررسی نماید.
 • در زمانی که جلسات متعدد روانپزشک گذرانده می شود، باید آزمایش هایی جهت تشخیص هورمون و کاریوتراپی داده شود.
 • چنانچه روانپزشک تایید کند که آزمایشات فرد نشان دهد که اختلالات هورمونی یا کروموزومی ندارد، نامه تاییدیه از سوی پزشکی قانونی صادر می گردد.
 • پس از دریافت مجوز از پزشکی قانونی، دادگاه خانواده مجوز تغییر جنسیت را صادر می کند.
 • مراحل بعدی پس از کسب مجوز، عمل جراحی است، افرادی که عمل تغییر جنسیت را انجام می دهند باید شناسنامه ای دیگر دریافت کنند و در واقع هویت جدید داشته باشند.
وکیل تراجنسیتی در تهران

کلام آخر

سپاس گزارم که تا این بخش همراه ما بودید. در مقاله بهترین وکیل تغییر جنسیت در تهران به معرفی وکلای متخصص در این حوزه پرداختیم. خوشبختانه تغییر جنسیت در ایران در حال آسان تر شدن است و به جهت کاهش هزینه های عمل، کمک هزینه ای از سوی سازمان بهزیستی به افراد مبتلا به اختلال هویت جنسی پرداخته می شود. امیدوارم که در این مقاله توانسته باشیم شما را در انتخاب وکیل تغییر جنسیت در تهران یاری کنیم. اگر سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید، خوشحال می شویم در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا