مهاجرت

مهاجرت از ترکیه به آمریکا + مدارک مورد نیاز ✈️【آپدیت2024】⚖️

کشور آمریکا همواره در طول تاریخ توانسته است نام خود را به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجران بر سر زبان ها بیندازد. به دلیل شرایط تحریمی و قوانینی که برای ممانعت از ورود ایرانیان به آمریکا وضع شده است، شرایط مهاجرت ایرانیان به ایالات متحده قدری سخت و پیچیده شده است. از این رو، همواره کارشناسان و وکلای خبره در این حوزه اقدام از طریق ترکیه را پیشنهاد می دهند. در این مقاله سعی داریم به بررسی تمامی ابعاد مهاجرت از ترکیه به آمریکا بپردازیم تا به این شکل بتوانیم پاسخی جامع به سوالات شما داده باشیم. از شما درخواست می کنیم که تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

چرا باید از طریق ترکیه به آمریکا مهاجرت کرد؟

باید دقت داشته باشید که کشور آمریکا یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت در بین ایرانیان است. هر ساله تعداد زیادی از افراد متقاضی برای مهاجرت تحصیلی و کاری به آمریکا پیش قدم می شوند. در این بین افرادی که در ایران زندگی می کنند همواره با مشکلاتی برای مهاجرت به آمریکا مواجه هستند. لازم به ذکر است که روابط سیاسی بین دولت های مستقر در تهران و واشنگتن چندان گرم نیست. علاوه بر این مسئله تحریم ها باعث شده است تا اقامت در آمریکا برای ایرانیان پیچیده به نظر برسد.

بنابراین لازم است ایرانیان برای مهاجرت به آمریکا به دنبال راهکار مناسبی باشند. مهاجرت از ترکیه به آمریکا همواره توسط کارشناسان و وکلا به عنوان یکی از راهکارهای مناسب ارائه می شود. باید اشاره داشته باشیم که کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که اجازه می دهد ایرانیان پس از شش ماه اقامت موقت در این کشور برای مهاجرت به آمریکا ویزا دریافت کرده و اهداف مهاجرتی خود را از مبدا این کشور تکمیل و دنبال نمایند.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

تغییرات قوانین مهاجرتی آمریکا برای ورود ایرانیان

روی کار آمدن ترامپ در سال های اخیر وضعیت را برای مهاجرت ایرانیان به این کشور بسیار سخت کرد. او قانونی را در زمان اداره کردن دولت آمریکا به تصویب رساند که بر طبق آن هیچ یک از افراد ساکن در ایران و یا خارج از کشور ایران نمی توانستند برای دریافت ویزای آمریکا اقدام کنند. در واقع در زمان ترامپ امکان مهاجرت از ترکیه به آمریکا و نیز از هیچ کدام از کشورهای ثالث برای ایرانیان فراهم نبود؛ اما روی کار آمدن بایدن در انتخابات اخیر ورق را عوض کرد.

باید دقت داشته باشید که همچنان ورود ایرانیان به طور مستقیم به آمریکا ممنوع می باشد و هیچ یک از مردم ایران نخواهند توانست برای اهداف کاری، تحصیلی و حتی توریستی به طور مستقیم به آمریکا سفر کنند؛ اما بایدن به محض روی کار آمدن دستور به لغو قانون تصویب شده در زمان ترامپ را داد و اکنون امکان مهاجرت ایرانیان از کشور ثالث به آمریکا فراهم شده است؛ بنابراین می توان گفت که مهاجرت از ترکیه به آمریکا در سال های اخیر همواره به عنوان یکی از راه های موثر در نظر گرفته شده است.

در صورتی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارید لازم است اندکی نیز اطلاعات خود را در خصوص قوانین بین المللی افزایش دهید. بر اساس قوانین بین المللی تنها زمانی می توانید از یک کشور ثالث به کشور مقصد مهاجرت داشته باشید که حداقل شش ماه در آن اقامت داشته باشید. علاوه بر این لازم است که اقامت شما از نوع غیر توریستی باشد؛ بنابراین برای مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای این کشور لازم است در ابتدا به ترکیه مهاجرت کنید و از آنجا مراحل لازم برای اخذ اقامت آمریکا را دنبال نمایید.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

اقامت موقت در ترکیه برای مهاجرت به آمریکا

در بالا اشاره داشتیم که اقامت موقت در ترکیه لازمه مهاجرت به آمریکا است. در واقع ایرانیان می توانند با اقامت موقت در هر کشور واجد الشرایطی برای اخذ ویزای آمریکا اقدام نمایند؛ اما در اینجا دلایلی وجود دارد که باعث شده است بسیاری از افراد ترکیه را برای اقامت موقت انتخاب نمایند. دقت داشته باشید که کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که روابط نزدیکی با دولت مستقر در کشور ایران دارد و اخذ ویزای ترکیه در مدت زمان کوتاهی امکان پذیر است. این مسئله را می توان از جمله مزایای انتخاب ترکیه به شمار آورد .

علاوه بر این باید دقت داشته باشید که دولت مستقر در کشور ترکیه نیز با تصویب قوانین مهاجرتی مربوطه، امکانی را فراهم کرده است که متقاضیان مهاجرت از ترکیه به آمریکا می توانند در مدت زمان کمتری در مقایسه با سایر کشورها به اهداف تعیین شده خود دست پیدا کنند و بتوانند به سادگی و با طی کردن برخی از مراحل ویزای مورد نظر خود را دریافت نمایند. گذشته از مسائلی که ذکر شد باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که هزینه اقدام از طریق ترکیه به مراتب پایین تر از سایر کشورهای ثالث است.

اشاره کردیم که متقاضیان می توانند پس از پایان مدت شش ماه اقامت در کشور ترکیه، در صورت به پایان رسیدن ثبت درخواست ویزا در کنسولگری آمریکا و موافقت با آن به ایالات متحده سفر کند؛ اما لازم است در این مدت فرد متقاضی در کشور ترکیه سابقه هیچ گونه اقدام کیفری را نداشته باشد. در واقع هر گونه پرونده کیفری در محاکم قضایی ترکیه می تواند درخواست فرد را با مشکل رو به رو کند. باید توجه داشته باشید که دولت ترکیه بر روی مواردی از این جنس حساس می باشد.

با کسب آگاهی از قوانین و مقررات مهاجرتی ترکیه می توان به این نکته اذعان داشت که هر گونه خروج فرد متقاضی مهاجرت از خاک کشور ترکیه و سفر به سایر کشورها در مدت این شش ماه اقامت موقت می تواند درخواست فرد را با مشکل رو به رو سازد. به زبان ساده تر لازم است فرد در مدت این شش ماه در ترکیه حضور داشته باشد و به هیچ عنوان خاک این کشور را ترک نکند. آگاهی از قوانین کشور ترکیه می تواند کسب موفقیت در زمینه مهاجرت از ترکیه به آمریکا را تضمین نماید.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از ترکیه به آمریکا

یکی از نیاز های مهاجرت به آمریکا استقرار در ترکیه می باشد که در این شرایط باید اطلاعات جامعی نسبت به شرایط مهاجرت به ترکیه و روش های مهاجرت به ترکیه را کامل بررسی کرد.

باید دقت داشته باشید که در این روش فرد متقاضی به صورت غیر مستقیم به آمریکا مهاجرت می کند؛ بنابراین لازم است فرد در این روش مدارک مورد نیاز برای ارائه به مقامات مسئول در ترکیه و مقامات مسئول در ایالات متحده را فراهم کند. باید دقت داشته باشید که وجود هر گونه نقص در مدارک مورد نظر می تواند خسارت هایی را به همراه داشته باشد و قبول درخواست او را با مشکلاتی رو به رو سازد. از سوی دیگر معتبر نبودن مدارک و مستندات ارائه شده ممکن است آینده فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

در واقع لازم است در ابتدا به کمک یک وکیل برای جمع آوری مدارک مورد نیاز برای مهاجرت و اقامت موقت در ترکیه اقدام نمایید. پس از آن لازم است مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای خود را تهیه کنید. دقت داشته باشید که این مدارک بسته به نوع ویزایی که قرار است برای دریافت آن اقدام کنید متفاوت می باشد. پس از تکمیل این مدارک لازم است آن ها را به کنسولگری آمریکا در کشور ترکیه تحویل داده و فرم های مربوطه را تکمیل نمایید. کامل بودن مدارک نقش موثری در قبول درخواست شما دارد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا بسته به نوع ویزای مورد نیاز متفاوت است؛ اما برخی از مدارک عمومی که برای همه انواع ویزاهای مهاجرتی مورد نیاز است عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • نامه حمایت مالی از سوی یک شهروند یا مقیم دائم آمریکا
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک شغلی

سوابق کیفری

در برخی روش های مهاجرتی، ممکن است مدارک اضافی نیز مورد نیاز باشد، مانند:

 • گواهینامه زبان انگلیسی
 • نامه از یک کارفرمای آمریکایی(در مهاجرت کاری)
 • نامه از یک دانشگاه آمریکایی(در مهاجرت تحصیلی)
 • گواهی سلامت
مهاجرت از ترکیه به آمریکا

هزینه های زندگی در آمریکا

پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت از ترکیه به آمریکا لازم است اطلاعات جامعی در این خصوص کسب کنید. هر گونه اقدام غلط و تصمیم عجولانه می تواند عواقبی را برای مهاجران به همراه داشته باشد. یکی از مسائل مهمی که لازم است در خصوص آن تحقیق نمایید، هزینه های زندگی در آمریکا است. در ابتدا باید اشاره داشته باشیم که آمریکا از جمله کشورهای گران قیمت در دنیا به شمار می آید. در واقع لازم است شما برای اقامت در کشور آمریکا از توانایی مالی بالا و قابل قبولی برخوردار باشید.

هزینه های جاری در آمریکا شامل هزینه هایی است که می بایست برای خرید ملک، اجاره ملک، هزینه های تفریح، غذا و نوشیدنی، پوشاک و… پرداخت کنید. کیفیت خدمات در میزان هزینه ای که لازم است برای آن ها بپردازید تاثیر گذار است و نمی توان به طور دقیق در خصوص مبلغ اجناس و خدماتی که در آمریکا دریافت می کنید سخن به میان آورد؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های زندگی در آمریکا بالا است و متقاضیان می بایست در ابتدا درآمدهای خود را با هزینه های جاری مقایسه کنند.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

انواع ویزای آمریکا

باید دقت داشته باشیم که تمامی متقاضیان برای مهاجرت به آمریکا از ترکیه روش های خاص خود را دارند. هر یک از افراد بسته به پتانسیل و اهدافی که دارد می تواند شانس خود را برای دریافت یکی از انوع ویزای آمریکا امتحان کند. در ادامه این مطلب سعی داریم به برخی از مهم ترین ویزاهای آمریکا اشاره داشته باشیم که امکان دریافت آن ها برای ایرانیان مقیم ترکیه فراهم شده است. لازم است اطلاعات خود در این زمینه را با مشاوره گرفتن از یک وکیل متخصص افزایش دهید:

مهاجرت کاری به آمریکا از طریق ترکیه

امریکا، به عنوان یکی از پیشتازان اقتصادی جهان و مرکز فناوری و نوآوری، همواره یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت کاری به شمار می آید. این کشور با وجود رشد اقتصادی بالا و انواع فرصت‌های شغلی، مکانی مناسب برای افرادی است که به دنبال تحقق رویاهای کاری خود هستند؛ اما مهاجرت به آمریکا و کسب ویزای کاری ممکن است چالش‌ها و فرآیندهای پیچیده‌ای را به همراه داشته باشد. اگر قصد مهاجرت از ترکیه به آمریکا را دارید لازم است نوع ویزای خود را مشخص کنید.

به طور کلی می توان ویزای کاری آمریکا را در چند دسته تقسیم بندی کرد:

ویزای H-1B: ویزای H-1B برای افرادی که در زمینه‌های فناوری اطلاعات، مهندسی، علوم، معماری و غیره مهارت دارند، صادر می‌شود. این نوع ویزا به صورت محدود در هر سال ارائه می‌شود و برای افراد غیرامریکایی که توانایی ویژه‌ای در شغل مورد نظر دارند، طراحی شده است.

ویزای L-1: افرادی که در شرکت‌های چند ملیتی کار می‌کنند و قصد انتقال به شعبه یا دفتر اصلی در آمریکا را دارند، می‌توانند از ویزای L-1 استفاده کنند. این ویزا به صورت موقت صادر می‌شود و شرایط خاصی نیاز است.

 1. ویزای O-1: ویزای O-1 برای افراد خاص و متمایز در زمینه‌های هنری، علمی، ورزشی و تجارت صادر می‌شود. این نوع ویزا برای افراد با استعداد و برجسته که شهرت بین‌المللی دارند، کارایی دارد.

برای شروع فرآیند اخذ ویزا، نیاز به ارتباط با کارفرمایی در آمریکا دارید که تمایل به استخدام شما را دارد. پس از اینکه با کارفرمای مناسب ارتباط برقرار کردید و شرایط استخدام مشخص شد، لازم فرآیند مهاجرت از ترکیه به آمریکا را آغاز کنید. کارفرما باید ابتدا از وزارت کار آمریکا مجوز کاری را برای شما درخواست کند. در این مرحله است که فرد متقاضی مهاجرت کاری به ترکیه می تواند برای دریافت ویزای مناسب اقدام نماید و مراحل مهاجرت خود را از مبدا ترکیه به سرانجام برساند.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق ترکیه

آمریکا، با دارا بودن دانشگاه‌های برتر جهان و فرصت‌های تحصیلی بی‌نظیر، یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان جوان از سراسر جهان است. هر ساله هزاران دانشجو به دلیل تنوع ارائه‌های تحصیلی، درآمد بالا در این کشور و فرهنگ آمریکایی، ایالات متحده را برای ادامه تحصیلات انتخاب می‌کنند. سیستم آموزشی آمریکا جزو پیشرفته ترین سیستم های دنیا به شمار می آید. همچنین امکان ورود فارغ التحصیلان در آمریکا فراهم است. این مسائل را می توان جزو اصلی ترین مزایای مهاجرت از ترکیه به آمریکا به شمرا آورد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به شرح زیر است:

انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر: لازم است با استفاده از تحقیقات و اطلاعاتی که در زمینه های علمی به دست می آورید، دانشگاه مورد نظر خود را شناسایی کنید. به طور معمول دانشگاه های آمریکا از سطح بالایی برخوردار هستند و امکان ادامه تحصیلی در بیشتر رشته های تحصیلی در آن ها فراهم است.

ثبت نام و اخذ پذیرش: بعد از انتخاب دانشگاه با تحقیقات بسیار، باید به ثبت‌نام در دانشگاه و اخذ پذیرش بپردازید. برای این منظور، اطلاعات و مدارک مورد نیاز را به دقت تکمیل کنید و به دانشگاه ارسال نمایید.

مهاجرت به ترکیه: در این مرحله لازم است با استفاده از ویزای توریستی به ترکیه سفر کرده و در این کشور اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا را به انجام برسانید.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا: پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نوع ویزای مورد نیاز و مراحل اخذ آن، به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور ترکیه مراجعه کنید.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران به آمریکا از طریق ترکیه

حتما شما نیز بسیاری از سلبریتی ها و هنرمندان ایرانی را دیده اید که در مدت زمان کمی به آمریکا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت می کنند. بسیاری از این افراد موفق به اخذ ویزای سری P آمریکا شده اند و از این طریق به آمریکا سفر کرده اند. این نوع از ویزا شامل انواع مختلفی از ویزا می شود که امکان اقامت موقت و دائم را برای افراد مشهور در زمینه های مختلف هنری و ورزشی مانند موسیقی، نویسندگی، انواع رشته های ورزشی، فیلمسازی، فوتبالی و… به همراه خواهد داشت.

برای دریافت این نوع از ویزا لازم است یک ورزشکار و یا هنرمند حرفه ای شناخته شوید و در غیر این صورت موفق به اخذ ویزای آمریکا نخواهید شد. دقت داشته باشید که ویزای سری P آمریکا دارای انواع مختلفی است و به طیف عظیمی از هنرمندان و ورزشکاران اعطا می شود. هر یک از انواع ویزای هنرمندان و ورزشکاران دارای شرایط خاص خود است. تنها در صورتی می توان در اخذ این نوع از ویزاها موفق عمل کرد که با یک وکیل متخصص در زمینه مهاجرت در ارتباط بود و از او کسب تکلیف نمود.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

مهاجرت برای ازدواج به آمریکا از ترکیه

یکی دیگر از روش هایی که ایرانیان می توانند با ساتفاده از آن ویزای آمریکا را دریافت نمایند ازدواج است. دولت آمریکا دو نوع ویزا را در این زمینه ارائه می دهد. هر یک از افراد بسته به شرایطی که دارند می توانند ویزای نامزدی آمریکا و یا ویزای ازدواج آمریکا را دریافت نمایند. مجددا تاکید می کنیم که مهاجرت از ترکیه به آمریکا با پیچیدگی هایی همراه است. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید لازم است پیش از هر گونه اقدام با یک وکیل مجرب و خبره در زمینه مهاجرت به آمریکا مشورت کنید.

در ویزای نامزدی که دریافت آن از طریق کشور ترکیه برای ایرانیان فراهم شده است، دو طرف لازم است دین یکسانی داشته باشند تا احتمال قبول درخواست آن ها به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند. گذشته از این مرد و زن لازم است بالای 21 سال سن داشته باشند. از سوی دیگر این دو نفر می بایست به مقامات مربوط تعهد دهند که در سه ماه آینده ازدواج می کنند. دقت داشته باشید که سه ماه پس از اقدام برای دریافت ویزای نامزدی نتیجه مورد نظر اعلام می شود؛ اما در صورتی که از طریق ترکیه اقدام نمایید این زمان کمتر نیز می شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که با استفاده از ویزای نامزدی آمریکا تنها می توان اقامت موقت این کشور را اخذ نمود. البته می توان با ازدواج دو طرف، این ویزا را به ویزای ازدواج تغییر داد و در نهایت اقامت دائم آمریکا را به دست آورد. باید خاطر نشان کنیم که امکان دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکایی از طریق ازدواج با یکی از شهروندان آمریکا فراهم شده است و این موضوع را می توان یکی از مهم ترین مزایای این روش مهاجرتی به شمار آورد.

لزوم مراجعه به وکیل برای مهاجرت به آمریکا

دقت داشته باشید که تمامی کشورها قوانین مجزا و خاص خود را برای پذیرش مهاجران دارند. به دلیل روابط سیاسی که همه ساله در بین دولت های آمریکا و ایران حکم فرما بوده است شرایط مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان همواره با دشواری و پیچیدگی هایی همراه بوده است. به نوعی شرایط مهاجرتی برای ایرانیان بسیار خاص است و هر گونه اقدام غلط در این زمینه می تواند خسارت هایی را برای فرد به همراه داشته باشد و او را از اهدافی که تعیین نموده است دور نماید. از این رو، مراجعه به بهترین وکیل مهاجرت در تهران خبره و متخصص الزامی است.

در واقع وکیل متخصص در زمینه مهاجرت در طی سال های متمادی تجربیات بسیاری را جمع آوری کرده است. تجربیات وکیل به موکل کمک می کند تا بهترین راه را برای اخذ ویزای آمریکا پیش روی متقاضیان قرار دهد. او با پیچ و خم های مسیر آشنا است و می تواند با برآورد پتانسیل متقاضی بهترین روش برای مهاجرت را در اختیار او قرار دهد. در صورتی که برای مهاجرت از یک وکیل مجرب و کاربلد استفاده کنید می توانید با او در خصوص مهاجرت از ترکیه به آمریکا و مزایا و معایب خاص آن مشورت کنید.

مهاجرت از ترکیه به آمریکا

کلام آخر

از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما تشکر می کنیم! در این مقاله تلاش کردیم تا آنجایی که ممکن است شما را با چند و چون مهاجرت از ترکیه به آمریکا آشنا کنیم تا به این شکل اطلاعات شما در این زمینه را افزایش دهیم. در ادامه تلاش کردیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید از طریق ترکیه به آمریکا مهاجرت کرد. در ادامه نیز قوانین مهاجرتی آمریکا برای ورود ایرانیان را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا اشاره داشتیم و علاوه بر این شرایط اقامت موقت در ترکیه را ارزیابی نمودیم. در انتهای مقاله نیز برخی از روش های مرسوم برای مهاجرت به آمریکا را تشریح نمودیم و شرایط اخذ انواع ویزاها را بیان کردیم. اکنون از شما درخواست می کنیم که اگر تجریه یا نظری در این خصوص دارید آن را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

آیا امکان مهاجرت مستقیم از ایران به آمریکا وجود دارد؟

خیر! تحریم های آمریکا علیه مردم ایران باعث شده است تا متقاضیان مهاجرت نتوانند به طور مستقیم به این کشور مهاجرت داشته باشند.

چرا مهاجرت از طریق ترکیه به آمریکا؟

با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا امکان مهاجرت از کشور ثالث برای ایرانیان به آمریکا فراهم شده است. ترکیه مناسب ترین گزینه برای مهاجرت ایرانیان به آمریکا است.

بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا کدام است؟

هر یک از افراد دارای پتانسیل و شرایط خاص خود هستند. برای هر یک از افراد بسته به شرایطی که در اختیار دارند، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و… در دسترس است.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا