مهاجرت

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه چگونه انجام می شود؟ ✈️【آپدیت2024】⚖️

در سال های اخیر شاهد رشد محبوبیت آلمان در بین کشورهای مهاجر پذیر بوده ایم. هر ساله تعداد زیادی از افراد به روش های مختلف به آلمان مهاجرت می کنند و در این کشور اروپایی به سرمایه گذاری، خرید ملک، تحصیل، کار و… مشغول می شوند. اما بسیاری از افراد نیز به دنبال راهی ساده برای مهاجرت به این کشور هستند. چرا که کسب ویزای این کشور به دلیل قوانین و مقررات خاصی که دولت آلمان به تصویب رسانده است قدری سخت و پیچیده به نظر می رسد. یکی از روش هایی که همواره از سوی افراد مطلع برای سهولت در مهاجرت به آلمان توصیه می شود، اقدام از طریق ترکیه است. در این مقاله سعی داریم اطلاعات دقیقی در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه در اختیار شما قرار دهیم. پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

چگونه می توان ویزای آلمان را از طریق ترکیه دریافت کرد؟

آلمان یک کشور زیبا و پیشرفته با اقتصاد قوی و استاندارد زندگی بالا است. این کشور همچنین یک مقصد محبوب برای مهاجران به شمار می آید، اما دریافت ویزای آلمان می تواند دشوار باشد. یکی از راه های دریافت ویزای آلمان، درخواست از طریق کشور ترکیه است. این روش می تواند برای افرادی که در ترکیه زندگی می کنند یا به ترکیه سفر می کنند مفید باشد.

مدت زمان صدور ویزای آلمان از طریق ترکیه معمولاً چند هفته طول می کشد. اگر ویزای شما صادر شود، می توانید به آلمان سفر کنید و تا مدت زمان مشخصی در این کشور اقامت داشته باشید. دقت داشته باشید که مدت زمان اقامت در کشور آلمان به نوع ویزای شما باز می گردد. همچنین در صورت واجد الشرایط بودن در برخی از روش های مهاجرتی قادر خواهید بود که اقامت دائم آلمان و شهروندی این کشور را نیز اخذ نمایید. به هر حال مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه راه را هموارتر خواهد کرد.

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

در ابتدا باید به این موضوع دقت داشته باشید که ناقص بودن مدارک درخواستی از سوی مقامات و ادارات مربوطه می تواند منجر به رد شدن درخواست ویزای شما شود. از این رو، لازم است با وسواس بیشتری در این زمینه اقدام نمایید. همچنین ممکن است در روش های مختلف برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه به مدارک متفاوتی نیاز باشد. اما به طور کلی برای درخواست ویزای آلمان از طریق ترکیه، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس جدید با اندازه گذرنامه
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • نامه دعوت نامه از یک فرد یا شرکت در آلمان
 • مدارک مالی که نشان می دهد شما می توانید هزینه های سفر و اقامت خود در آلمان را تامین کنید
 • مدرک بیمه مسافرتی
 • مدرک تحصیلی یا مدرک شغلی
 • اگر متقاضی ویزای تحصیلی هستید، باید مدارک پذیرش از یک دانشگاه یا کالج آلمانی را ارائه دهید.
 • اگر متقاضی ویزای کار هستید، باید مدارک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آلمانی را ارائه دهید.

پس از تکمیل مدارک، باید برای مصاحبه با سفارت یا کنسولگری آلمان در ترکیه وقت بگیرید. در مصاحبه، افسر ویزا سوالاتی در مورد اهداف سفر شما و شرایط مالی و شغلی شما خواهد پرسید. لازم است فرد متقاضی پاسخ های درستی برای سوالات ارائه دهد. چرا که ارزیابی های اولیه برای قبول درخواست ویزا در این جلسات و در خلال همین سوالات انجام می شود. همچنین لازم است فرد برای تکمیل مدارک اقدام نماید تا درخواست او در کمترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

چگونه شانس خود را برای مهاجرت به آلمان افزایش دهیم؟

مهم ترین عامل در قبول درخواست ویزای آلمان از طریق ترکیه توجه به جزئیات است. برای این کار لازم است با حساسیت های بالایی در این مسیر قدم بردارید و همواره به نکات مربوط توجه داشته باشید. رد شدن درخواست اقامت در آلمان ممکن است آینده فرد را تحت تاثیر قرار دهد و او را از رسیدن به اهدافی که از پیش تعیین کرده است باز دارد. برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه لازم است همواره به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • مدارک خود را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که همه مدارک مورد نیاز را ارائه می دهید. ناقص بودن مدارک ممکن است تمامی تلاش های شما را بر باد بدهد. همچنین لازم است از صحت مدارک اطمینان حاصل نمایید.
 • در مصاحبه با سفارت یا کنسولگری آلمان صادق باشید و پاسخ های خود را واضح و مختصر بیان کنید. ارائه هر گونه اطلاعات غلط به مقامات مسئول می تواند درخواست ویزای شما را با مشکل رو به رو کند.
 • مدارک مالی خود را به گونه ای ارائه دهید که نشان دهد شما می توانید هزینه های سفر و اقامت خود در آلمان را تامین کنید. دولت آلمان بر روی توانایی مالی افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، حساسیت بالایی دارد و لازم است با ارائه مدارک به این دغدغه ها پاسخ بگویید.
 • اگر مدرک زبان آلمانی دارید، ارائه آن می تواند شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش دهد. باید به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از روش های مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی است.
مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

چرا باید از طریق ترکیه به آلمان مهاجرت کرد؟

یکی از راه های دریافت ویزای آلمان، درخواست از طریق ترکیه است. این روش می تواند برای افرادی که در ترکیه زندگی می کنند یا به ترکیه سفر می کنند مفید باشد. باید دقت داشته باشید که دریافت ویزای آلمان به طور عادی با دشواری هایی همراه است. در واقع اقدام از طریق کشور ترکیه می توان درخواست ویزای آلمان را با سهولت بیشتری میسر کند. در ادامه سعی داریم برخی از مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه را شرح دهیم:

فرآیند ساده تر: دریافت ویزای آلمان از طریق ترکیه در مقایسه با دریافت ویزای مستقیم از سفارت آلمان آسانتر است. این به آن دلیل است که سفارت آلمان در ترکیه معمولاً خلوت تر تر از سفارت آلمان در سایر کشورها است. همین موضوع می تواند فرآیند رسیدگی به درخواست انواع ویزا را کوتاه تر کرده و سرعت رسیدن به اهداف تعیین شده را افزایش دهد.

هزینه کمتر: هزینه دریافت ویزای آلمان از طریق ترکیه نسبت به دریافت ویزای مستقیم از سفارت آلمان کمتر است. این موضوع بدان علت است که سفارت آلمان در ترکیه معمولاً هزینه های کمتری را برای پردازش ویزا دریافت می کند. باید دقت داشته باشید که هزینه های جاری برای مهاجرت به آلمان بالا است و کاهش چشمگیر هزینه ها می تواند عاملی مهم برای مهاجران به نظر برسد.

زمان کمتر: مدت زمان صدور ویزای آلمان از طریق ترکیه نسبت به دریافت ویزای مستقیم از سفارت آلمان کمتر است. دقت داشته باشید که سفارت آلمان در ترکیه معمولاً سریعتر ویزا را پردازش می کند. کاهش مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا می تواند افراد را در کمترین زمان ممکن به اهداف مهاجرتی شان برساند و همین موضوع از جمله مزایای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه به شمار می آید.

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه یک ایده عالی برای افرادی است که به دنبال زندگی در یک کشور با اقتصاد قوی، فرصت های شغلی زیاد و کیفیت زندگی بالا هستند. برای اخذ اقامت آلمان از طریق ترکیه لازم است با مراحل قانونی درخواست ویزای آلمان آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید در این زمینه موفق عمل کنید. در ادامه سعی داریم به مراحل مختلف مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه اشاره کنیم.

دریافت ویزای توریستی ترکیه: اولین قدم برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه دریافت ویزای توریستی ترکیه است. دقت داشته باشید برای ارسال درخواست ویزای خود از طریق ترکیه لازم است در ابتدا در این کشور اقامت موقت پیدا کرده تا قادر باشید مراحل اخذ اقامت آلمان را تکمیل نمایید. برای این کار می توانید از طریق کنسولگری ترکیه در ایران درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای توریستی ترکیه را ارسال نمایید. در صورت کامل بودن مدارک ارائه شده، در مدت زمان کوتاهی ویزای شما صادر خواهد شد و می توانید به ترکیه سفر کنید.

تکمیل درخواست ویزا از طریق ترکیه: در بالا اشاره داشتیم که نخستین قدم برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه، دریافت ویزای توریستی ترکیه می باشد. پس از آن لازم است به کشور ترکیه سفر کرده و به طور موقت در این کشور اقامت پیدا کنید. در طول اقامت خود در کشور ترکیه لازم است به کنسولگری آلمان مراجعه کرده و تمامی مراحل مربوط به مهاجرت را با دقت تکمیل نمایید. برای این کار لازم است تمامی مدارک مربوطه را به همراه داشته باشید تا در مسیر ارسال درخواست ویزا با مشکلی رو به رو نشوید.

دریافت ویزای آلمان: دقت داشته باشید که روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد. در ابتدا لازم است شرایط و خواسته های خود را در نظر بگیرید و سپس روش مناسب برای مهاجرت به آلمان را انتخاب نمایید. رایج ترین راه ها برای مهاجرت به آلمان، دریافت ویزای کار و ویزای تحصیلی است. در صورت تکمیل شدن مراحل درخواست، پس از مدت زمان مشخصی ویزای آلمان برای شما صادر خواهد شد و در این مرحله است که می توانید خود را برای مهاجرت به آلمان آماده کنید.

اقامت در آلمان: بسته به اینکه موفق به دریافت چه نوع ویزایی شده اید، می توانید برای مدت زمان مشخصی در آلمان اقامت داشته باشید. برای این کار لازم است به آلمان مهاجرت کرده و خواسته های خود را در این کشور دنبال نمایید. لازم است پیش از هر گونه اقدام برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه، هزینه های زندگی و هزینه های جاری برای سفر و موارد دیگر را مد نظر قرار دهید. علاوه بر این در برخی از روش های مهاجرتی قادر خواهید بود به اقامت دائم و یا تابعیت آلمان نیز دست پیدا کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

دریافت ویزای آلمان برای اعضای خانواده از طریق ترکیه

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه را دارند این است که آیا امکان دریافت ویزای آلمان برای اعضای خانواده از طریق ترکیه وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می بایست به این نکته توجه داشته باشید که از نظر قانونی امکان این اقدام وجود دارد. اما لازم است در زمان ارسال درخواست تمامی مدارک لازم را تهیه نمایید. همچنین مشورت با یک وکیل متخصص در زمینه مهاجرت و دریافت ویزا می تواند شما را در این مسیر یاری دهد.

رای دریافت ویزای همراه آلمان از طریق ترکیه، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس جدید با اندازه گذرنامه
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • مدرک ازدواج یا ثبت نام رسمی
 • مدرک اقامت قانونی همسرتان در آلمان
 • مدرک مالی که نشان می دهد همسرتان می تواند هزینه های زندگی شما را تامین کند
 • مدرک بیمه مسافرتی
مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

مهاجرت تحصیلی به آلمان از طریق ترکیه

آلمان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان است. این کشور دارای سیستم آموزش عالی با کیفیت بالا و دانشگاه های معتبر است. همچنین، آلمان یک کشور مقرون به صرفه برای زندگی است و هزینه تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است. همین موضوع باعث شده است تا هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل به این کشور مهاجرت کرده و در دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی آلمان مشغول به علم آموزی شوند. برخی از مهم ترین مزایای تحصیل در آلمان به شرح زیر است:

 • کیفیت آموزش عالی
 • دانشگاه های معتبر
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی
 • زندگی در یک کشور زیبا و مدرن

گر قصد دارید از طریق تحصیل در آلمان، اقامت این کشور را دریافت کنید، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • پیدا کردن یک دانشگاه آلمانی که برنامه تحصیلی مورد نظر شما را ارائه می دهد.
 • درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر.
 • دریافت ویزای تحصیلی آلمان.
 • ثبت نام در دانشگاه و شروع تحصیل.
 • پس از فارغ التحصیلی، یافتن شغل در آلمان.

دقت داشته باشید که مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از رایج ترین روش های اخذ ویزای این کشور است. برای سهولت در رسیدن به اهداف تعیین شده می توان این فرآیند را از طریق کشور ترکیه به انجام رساند. زیرا با حضور در کشور ترکیه و درخواست ویزای تحصیلی آلمان شانس شما به مراتب افزایش پیدا می کند و مدت زمان رسیدن ویزای تحصیلی آلمان نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. البته لازم است پیش از هر گونه اقدام در این زمینه با یک وکیل متخصص مشورت کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

مهاجرت کاری به آلمان از طریق ترکیه

برای کار در آلمان، باید ویزای کار داشته باشید. انواع مختلفی از ویزای کار در آلمان وجود دارد، بنابراین باید ویزای مناسب برای شرایط خود را انتخاب کنید. اگر شما در زمینه شغلی مورد نظر یک متخصص ماهر به شمار می آیید، ممکن است واجد شرایط ویزای Blue Card باشید. ویزای Blue Card به شما اجازه می دهد تا در آلمان کار کنید و پس از گذشت پنج سال، برای اقامت دائم درخواست دهید.

اگر در زمینه ای که قصد کار در آن را دارید متخصص و ماهر نیستید، ممکن است واجد شرایط ویزای کار معمولی باشید. ویزای کار معمولی به شما اجازه می دهد تا در آلمان کار کنید، اما نمی توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. بنابراین اگر تمایل دارید از طریق کار در آلمان به اقامت دائم این کشور و اخذ تابعیت آلمان دست پیدا کنید لازم است در شغلی مورد نیاز در آلمان متخصص باشید. در غیر این صورت اهداف مهاجرتی شما در دسترس نخواهد بود.

برای دریافت ویزای کار در آلمان، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گذرنامه معتبر
 • نامه پذیرش از یک کارفرمای آلمانی
 • مدرک تحصیلی معتبر
 • مدرک زبان آلمانی

پس از دریافت ویزای کار، می توانید به آلمان سفر کنید و در شغل خود شروع به کار کنید. بعد از گذشت یک سال از کار در آلمان، می توانید برای اقامت موقت درخواست دهید. همچنین پس از پنج سال از اقامت موقت، می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. اگر شما قصد مهاجرت به آلمان را دارید، کار در این کشور یک گزینه عالی است. آلمان کشوری زیبا با اقتصاد قوی و سطح بالای زندگی است. اگر شما یک متخصص ماهر هستید، می توانید به راحتی در آلمان کار پیدا کنید و اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

لزوم مراجعه به وکیل برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

دقت داشته باشید که برای تجربه کردن یک مهاجرت موفق لازم است اطلاعات خود در خصوص قوانین و مقررات کشور مقصد را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. هر یک از کشورها بسته به نیاز و شرایطی که در آن هستند قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجران تصویب و اجرا می کنند. اطلاع از جزئیات قوانین و تسلط بر آن ها تنها از عهده یک وکیل متخصص در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا ساخته است. او می تواند شما در اخذ انواع ویزا اعم از تحصیلی، کار، سرمایه گذاری و… یاری کند.

در واقع وکیل مهاجرتی می تواند شما در جمع آوری مدارک مورد نیاز کمک کند. چرا که هر گونه نقص در مدارک مورد نیاز ممکن است درخواست شما را رد کند. از سوی دیگر وکیل می تواند با در نظر گرفتن شرایط و پتانسیل متقاضی و ارزیابی آن، بهترین راهکار برای مهاجرت را پیشنهاد دهد. در این صورت است کگه شانس فرد برای دریافت ویزا به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند. همچنین در صورتی که درخواست شما برای دریافت ویزا رد شده باشد، به کمک یک وکیل خبره می توانید نقص ها را جبران کرده و مجددا اقدام نمایید.

مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه

کلام آخر

از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما تشکر می کنیم. در این مقاله سعی کردیم هر آن چیزی که لازم است در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. در ابتدا تلاش کردیم که به این موضوع اشاره داشته باشیم که اقدام برای ویزای آلمان از طریق ترکیه بهتر می تواند شما را به نتیجه برساند. در ادامه مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه به مراحل مهاجرت به آلمان اشاره داشتیم. همچنین سعی کردیم مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به آلمان را به عنوان دو مورد از مرسوم ترین روش های اخذ ویزا تشریح نماییم. در پایان نیز ضرورت کسب مشاوره از وکیل را گوشزد نمودیم. اکنون از شما دعوت می کنیم که تجربیات و نظرات خود در خصوص مهاجرت به آلمان را در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان سایت برترین وکیل به اشتراک بگذارید.

چرا مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه؟

به طور معمول مهاجرت به آلمان از ایران با پیچیدگی هایی همراه است. مهاجرت به آلمان از طریق ترکیه با سهولت بیشتری صورت می پذیرد.

ایرانیان از چه روش هایی می توانند به آلمان مهاجرت کنند؟

ایرانیان نیز مانند سایر متقاضیان مهاجرت به آلمان از سراسر جهان می توانند به انواع روش های موجود به آلمان مهاجرت کنند و هیچ منعی در این خصوص وجود ندارد.

بهترین روش مهاجرت به آلمان برای ایرانیان کدام است؟

نمی توان پاسخ درستی به این سوال داد. هر یک از افراد دارای پتانسیل و شرایط مخصوص به خود است. ممکن است برای فردی مهاجرت تحصیلی به آلمان بهترین روش باشد و برای فرد دیگر اقدام از طریق دریافت ویزای کاری در زمان و شرایط بهتری انجام شود.

5/5 - (2 امتیاز)

فردین ساریخانی

نویسنده و ویراستار متون ادبی، حقوقی/روزنامه نگار/عاشق کتاب، هنر، سفر و فیلم کلاسیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 18 =

دکمه بازگشت به بالا