حقوقیوکلا

10 تا از بهترین وکیل امور حسبی در تهران ⚖️【سال1403】

امور حسبی به احوال شخصیه مرتبط است که در آن به اموری همچون قیومیت، اثبات حجر، غائب مفقودالاثر، محجورین، ترکه میت، مهر و موم و صدور گواهی حصر وراثت، رد ترکه و تقسیم ترکه و … می پردازد. دادگاه نیز وظیفه دارد بدون وجود اختلاف بین اشخاص، به این امور رسیدگی کند. وکیل امور حسبی فردی است که باید برای حل مشکل خود به او مراجعه کنیم. در مقاله بهترین وکیل امور حسبی در تهران قصد داریم تا به معرفی وکلای خبره در این زمینه بپردازیم. برای اطلاع بیشتر در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل امور حسبی در تهران کیست؟

بهترین وکیل امور حسبی در تهران کیست؟

وکیل امور حسبی، وکیلی است که تسلط کامل بر قوانین امور حسبی، قانون مدنی، آیین دادرسی مدنی، قانون تصدیق انحصار وراثت، آرای وحدت رویه امور حسبی و نظریات مشورتی قوه قضاییه دارد. همینطور بهترین وکیل امور حسبی، سابقه پیگیری دعاوی مرتبط را در گذشته دارد و بدین ترتیب بهتر از هر کسی می تواند ما را در حل این پرونده ها یاری کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره آسان از بهترین وکیل در تهران  کلیک کنید!

یکی از موضوعات مهم در امور حسبی، تقسیم ترکه (دارایی و مطالبات متوفی)، تحریر ترکه (تعیین دارایی و دین های متوفی) و مهر و موم ترکه (یعنی اموال شخصی که فوت کرده تا زمان رسیدگی دادگاه توقیف یا پلمپ می ماند) است. موضوع مهم دیگر در امور حسبی، بحث شخص محجور است، یعنی فردی که به سن بلوغ نرسیده است. افراد محجور توانایی اداره کردن اموال خود را ندارند و برای آنها توسط دادگاه و به راهنمایی دادستان، قیم تعیین می شود.

برای پیگیری این موضوعات و راحت تر شدن تمامی کارهای مربوط به امور حسبی می توانیم به وکیل متخصص مراجعه کنیم. وکلا اطلاعات کاملی از قوانین دارند و بهتر از هر کسی می توانند به ما کمک کنند. وکیل امور حسبی علاوه بر دانش علمی، تخصص تجربی نیز در امور حسبی دارد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه مقاله بهترین وکیل امور حسبی در تهران به معرفی وکلای خبره و حاذق در این امور می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر درخصوص آدرس و شماره تماس بهترین وکیل تهران همراه ما باشید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل امور حسبی در تهران سال 1403!

رحیم جودی

 آقای رحیم جودی وکیل امور حسبی در تهران

آقای جودی وکیل پایه یک دادگستری تهران، عضو کانون وکلا، مدرس دانشگاه و وکیل متخصص در امور حسبی هستند. با مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی به حرفه وکالت می پردازند. ایشان از وکلای متخصص در انحصار وراثت، تقسیم ترکه، قیومیت، ترکه میت، مهر و موم و صدور گواهی حصر وراثت و … هستند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان مطهری، نبش خیابان سنائی، پلاک 368، طبقه 1، واحد 5

شماره تماس: 02188316357

سعید شهبازی

آقای سعید شهبازی وکیل امور حسبی در تهران

آقای شهبازی یکی از از وکلای ثبت شرکت در تهران هستند. ایشان در دفتر حقوقی خود با جمعی از وکلای خبره همکاری می کنند و در تلاش اند تا بهترین خدمات به متقاضیان ارایه گردد. آقای شهبازی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی گوناگون می باشند و به صورت اختصاصی به پیگیری آنها می پردازند.

از جمله دعاوی که توسط ایشان پذیرفته می شود شامل: خدمات ثبت (ثبت شرکت، ثبت اختراع، ثبت برند، کارت بازرگانی، جواز تاسیس، تغییرات شرکت)، دعاوی حقوقی (دعاوی علامت تجاری، دعاوی کارت بازرگانی، دعاوی طرح صنعتی، دعاوی چک و سفته و …)، اظهارنامه مالیاتی، حق امضا، ترازنامه، اصلاح کد پستی و … همینطور کلیه دعاوی کیفری و … است.

آدرس دفتر: تهران، میدان ونک، جنب بانک سپه، پلاک 79

شماره تماس: 02152712

بهناز عوضی فرد

خانم بهناز عوضی فرد وکیل امور حسبی تهران

خانم عوضی فرد وکیل پایه یک دادگستری در تهران و وکیل متخصص در امور حسبی هستند. دارای مدرک کارشناسی ارشد و سابقه ای بیش از 25 سال می باشند. در دعاوی ملکی، کیفری، خانواده انحصار وراثت، داوری، دیوان عدالت اداری قبول پرونده می کنند و از وکلای حاذق در زمینه قراردادها هستند.

آدرس دفتر: تهران، یوسف آباد، خیابان 37، پلاک 25، طبقه دوم، واحد 5

شماره تماس: 02188628536

محمد ایمانی ممان

جناب آقای محمد ایمانی ممان

آقای ایمانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و از وکلای خبره در امور حسبی، انحصار وراثت، تقسیم ترکه و … هستند. ایشان سابقه بالایی در حرفه وکالت دارند و تجارب بسیاری در حرفه وکالت و پیگیری دعاوی مختلف کسب کرده اند. آقای ایمانی باتوجه به دانش و تجربه ای که داشته اند، تلاش می کنند بهترین نتیجه را برای پرونده موکل خود رقم می زنند.

آدرس دفتر: تهران، بلوار اشرفی اصفهانی، بالاتر از پل شهید همت، خیابان باغچه، پونک شرقی، پلاک ٣، طبقه دوم، واحد ٤

شماره تماس: 09121442374

زیبا معانی

خانم زیبا معانی وکیل امور حسبی در تهران

خانم معانی وکیل پایه یک دادگستری در ستارخان، وکیل متخصص در دعاوی کیفری، حقوقی، خانواده، ملکی و … هستند. دارای سابقه بالا در زمینه وکالت دعاوی مختلف می باشند و به انواع پرونده های انحصار وراثت، قراردادها، وصول مطالبات، ثبت احوال، دعاوی ثبتی، جرایم رایانه ای، دعاوی تجاری، تجارت بین الملل، پرونده های جنایی و … رسیدگی می کنند.

آدرس دفتر: ستارخان، ابتدای باقرخان، پلاک 127، واحد 5

شماره تماس: 09123583726

سید مجید میرمعاف

آقای سید مجید میرمعاف وکیل امور حسبی در تهران

آقای میرمعاف وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دارند و متخصص در امور حسبی و مسائل مربوط به آن هستند. وکالت در دعاوی متعدد اعم از حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی، انحصار وراثت، بورس، بیمه، دیوان عدالت اداری، قصاص، جرایم رایانه ای، دعاوی قاچاق و … هستند. وکیل چندین شرکت بیمه وکیل شرکت تجارت آوند شایگان وکیل بانک تجارت از سال 95 تا اکنون از سولابق کاری ایشان است.

آدرس دفتر: تهران، شهرک قدس، بلوار 45 متری انقلاب، روبروی آتش نشانی، نبش کوچه محمدی، پلاک 126

شماره تماس: 09121388578


امور حسبی چیست؟

امور حسبی به امور شخصیه افراد رسیدگی می کند همچون هویت، قیمومیت، ترکه میت، غائب مفقودالاثر، محجورین و … . به صورت کلی اینگونه می توان گفت که امور حسبی، اموری هستند که برای رسیدگی به آنها در دادگاه، نیازی به اختلاف نیست. بنابراین برای رسیدگی به امور حسبی نیازی نیست که از فردی شکایت شود.

امور حسبی، اصطلاحی در فقه و حقوق اسلامی است که به کلیه امور پسندیده‌ ای گفته می‌شود که شرع و قوانین اسلام خواستار اجرای آن‌ها شده اما شخص خاصی را مسئول آن‌ها ندانسته‌ است. امور مرتبط با ارث و وصیت و اداره اموال افراد مفقود الاثر، حمایت از افرد بی سرپرست به صورت تعیین قیم و نظارت بر اعمال قیم از جمله امور حسبی است. دادگاه ها موظف اند اقدامات لازم برای رسیدگی به امور حسبی را انجام دهند و تصمیماتی بگیرند.

کسب اطلاعات بیشتر از: بهترین وکیل تهران

چهار مرجع حق دخالت در امور حسبی را دارند دادسراها، شورای حل اختلاف، دادگاه های خانواده و دادگاه های عمومی حقوقی. همینطور با ایجاد مجتمع قضایی امور حسبی در تهران، پرونده هایی به صورت تخصصی در این مجتمع بررسی می شوند.

بهترین وکیل امور حسبی در تهران

موارد دخالت قاضی و دادستان در امور حسبی

قاضی برای مصالح اجتماعی آزاد است و هرگونه تحقیقی را بدون درخواست اهل دعوی به عمل می آورد. همینطور قاضی امور حسبی می تواند در تمام مواقع رسیدگی، دلایلی را که مورد استناد است، قبول کند. دادستان در رابطه با این امور وظایفی دارد. مطابق بند 3 ماده 84 قانون آیین دادرسی مدنی، چنانچه خواهان به جهتی از جهات قانونی از جمله صغر، عدم رشد، جنون یا ممنوعیت از تصرف در اموال در نتیجه حکم ورشکستگی، توانایی قانونی برای اقامه دعوی نداشته باشد، ایراد عدم اهلیت مورد قبول واقع می شود و دادگاه قرار رد دعوی را صادر می کند.

البته وکیل او می تواند همان دعوی را مطرح کند و خود فرد نیز بعد از این که دارای اهلیت شد، مجددا می تواند همان دعوی را اقامه کند. علاوه براین قانون آیین دادرسی مدنی طبق ماده 86، در صورتی که شخص احضار شده شایستگی نداشته باشد، می تواند از پاسخ به دعوی اجتناب کند. دادگاه نیز طبق ماده 56 قانون به دادستان اعلام می کند تا برای محجور قیم تعیین شود.

وکیل امور حسبی در تهران

کلام آخر

ممنون که تا انتهای مقاله بهترین وکیل امور حسبی در تهران همراه ما بودید. تلاش کردیم با معرفی وکلای حاذق و متبحر در این زمینه، شما را در انتخاب وکیل یاری کنیم. چنانچه سوال، انتقاد و پیشنهادی دارید برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا