نکات حقوقی

هزینه وکیل برای انحصار وراثت【درسال1403】⚖️

وکلا افرادی هستند که تخصص آن‌ها برای حل امور حقوقی بوده و می‌توانند به راحتی مشکلات بسیاری از افراد را در زمینه‌های حقوقی مختلف برطرف کنند که انحصار وراثت نیز جزوی از امور حقوقی است. اما برای داشتن وکیل و بهره‌مندی از راهنمایی‌های آن‌ها باید هزینه‌هایی را صرف کرده و حق الوکاله وکیل خود را پرداخت نمود تا وکیل اقدام به رسیدگی به پرونده کند. هزینه وکیل برای انحصار وراثت همانند هر امر حقوقی دیگر با توجه به اینکه چه مقدار حق‌الوکاله درخواست می‌کند و بر اساس شرایط مختلف دیگر متغیر است. در این مقاله به توضیح جامع‌ تری در مورد هزینه وکیل برای انحصار وراثت اشاره شده است. با ما در وب سایت برترین وکیل همراه باشید.

انحصار وراثت چیست؟

پس از فوت شخصی برای اینکه اموال او به وارث‌ها تعلق گیرد، ابتدا باید تعیین کرد که تعداد ورثه چقدر است که رسیدگی به این امر از سوی مراجع قانونی امکان پذیر است. زمانی که به امر تقسیم بندی اموال به صورت قانونی و از راه حقوقی رسیدگی می‌شود، انحصار وراثت می‌گویند و معمولا به کمک وکیل چنین موردی پیش می‌رود. برای انجام انحصار وراثت وکیل حق الوکاله‌ای را مشخص کرده و از موکلین هزینه را دریافت و سپس به پرونده آن‌ها با رعایت کامل عدالت و از راه درست و اصولی رسیدگی می‌کند.

هزینه وکیل برای انحصار وراثت بر اساس توافق وکیل و موکل یا موکلین تعیین می‌گردد و می‌توان مبلغ مناسبی را به عنوان حق‌الوکاله به وکیل مورد نظر خود پرداخت کرده و سپس شاهد پیشروی پرونده خود شد. هر پرونده انحصار وراثت با توجه به اینکه با توافق وارثین پیش برود و یا مشکلی بین وارثین وجود داشته باشد زمان مختلفی را از وکیل و موکل گرفته و موجب تغییر در میزان هزینه وکیل نیز می شود.

مراحل انحصار وراثت

مراحل انحصار وراثت

برای انحصار وراثت باید مراحل مختلفی را طی کرده و به این شکل از راه قانونی اقدام به چنین کاری کرد که از مهم‌ترین آن‌ها مراجعه به بهترین وکیل انحصار وراثت در تهران است. پس از این مرحله وکیل با دریافت حق‌الزحمه خود مشاوره‌هایی در مورد پرونده داده و به آن رسیدگی می‌کند و سپس نوبت به مرحله دریافت مدارک از موکلین می‌رسد.

مدارک لازم برای انحصار وراثت نیز شامل گواهی فوت متوفی است که این گواهی به صورت الکترونیکی نیز امکان اخذ شدن دارد. دیگر مدارک شامل استشهادیه محضری، شناسنامه متوفی، عقدنامه، شناسنامه وارث و یا وارثین، وصیت نامه شخصی که فوت شده است (اگر وصیتی نوشته باشد) و گواهی تسلیم اظهارنامه مالیاتی برای متوفیان که تا کنون اقدامی برای این کار انجام نداده‌اند.

سپس نوبت به رسیدگی به مراحل قانونی رسیده و در شورای رسیدگی به حل اختلاف به پرونده انحصار وراثت رسیدگی شده و با توجه به گواهی که برای پرونده انحصار وراثت صادر شده است تقسیم اموال صورت می‌گیرد. پس از ارائه این مدارک و پرداخت هزینه وکیل برای انحصار وراثت می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد حل پرونده حقوقی خود در مورد انحصار وراثت شده و به این شکل به حق خود رسید.

هزینه انحصار وراثت

هزینه انحصار وراثت

انحصار وراثت امری حقوقی است که باید هزینه‌هایی را برای اینکه به حق قانونی خود رسید صرف کرد تا از راه درست مشکل انحصار وراثت حل شود. هزینه انحصار وراثت شامل هزینه تشکیل پرونده برای تقسیم عادلانه مال و اموال متوفی است و باید این کار به دست قانون و مراجع حقوقی انجام گیرد.

از دیگر هزینه‌های انحصار وراثت، گرفتن وکیلی کاربلد است و باید برای وکیل حق‌الزحمه‌ای مشخص کرد که این مهم‌ترین هزینه برای انحصار وراثت است. گاهی هزینه‌های انحصار وراثت به دلیل وجود مشکلاتی در پرونده از جمله، وجود مشکل بین وارثین و دعوا بین آن‌ها ممکن است بالاتر باشد. پس اینگونه نیست که در تمامی پرونده‌های انحصار وراثت به زودی مشکل صدور گواهی انجام گرفته و در سریع‌ترین زمان به پرونده رسیدگی شود که البته اگر اینگونه باشد هزینه انحصار وراثت نیز پایین می‌آید.

اگر میان وارثین مشکلی وجود داشته باشد هر کدام از آن‌ها باید وکیل مخصوصی داشته باشند که به پرونده آن‌ها رسیدگی کند. در این صورت هزینه انحصار وراثت برای هر کدام از وارثین بر اساس توافق آن‌ها با وکیلشان و راهی که برای حل مشکل خود در پیش دارند متفاوت است.

هزینه وکیل برای انحصار وراثت در شهر‌های مختلف ایران یکسان نبوده و این هزینه متفاوت است و هر موکلی با توجه به شهری که در آن است و وکیلی که برای این کار می‌گیرد هزینه‌های مختلفی را برای رفع مشکل انحصار وراثت پرداخت می‌کند.

هزینه انحصار وراثت

هزینه وکیل انحصار وراثت

همان‌طور که می‌دانید، مهم‌ترین اقدام برای انحصار وراثت گرفتن وکیلی کاردان است و باید حتما وکیلی را انتخاب کرد که تجربه و تخصص بالایی در امر انحصار وراثت داشته باشد. هزینه وکیل برای انحصار وراثت نیز امری مهم است که پس از مشخص کردن وکیل و مراجعه به نزد او باید حق‌الزحمه وی را پرداخت نمود که بر اساس شرایط خاصی هزینه وکیل برای انحصار وراثت مشخص می‌گردد. هزینه وکیل انحصار وراثت به این موضوع بستگی دارد که تجربه وکیل چه میزان بوده و چگونه به پرونده رسیدگی می‌کند.

همچنین این هزینه بر اساس اینکه چه مدت زمان طول می‌کشد تا پرونده به نتیجه برسد متغیر بوده و البته محل دفتر وکیل در بالای شهر و یا در نقاط متوسط شهر نیز موجب متغیر بودن هزینه وکیل است. برخی از وکلا با توجه به مقدار ارثی که قرار است به انحصار وراثت آن رسیدگی کنند حق‌الوکاله خود را مشخص کرده و در صورت بالا بودن میزان ارث حق‌الوکاله آن‌ها نیز بالا است و برعکس. همان‌طور که می‌دانید وکالت یک شغل آزاد است و هر وکیلی می‌تواند بر اساس شرایط مختلف حق‌الزحمه‌ای متفاوت از موکلین خود دریافت کرده و به این شکل به پرونده حقوقی آن‌ها رسیدگی نماید.

برخی از وکلا نیز وجود دارند که بسیار منصفانه عمل کرده و در هر نقطه از شهر و یا با هر سطح تجربه‌ای که فعالیت می‌کنند حق‌الوکاله پایینی از موکل دریافت می‌کنند. بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران بودجه مراجعه کنندگان خود را در نظر گرفته و بر اساس بودجه آن‌ها حق‌الوکاله خود را مشخص و آن را از موکل دریافت می‌کند و به شکلی کاملا اصولی به پرونده موکل و یا موکلین خود رسیدگی می‌کند.

هزینه وکیل انحصار وراثت

هزینه وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

هر زمان متوفی در داخل کشور فوت کرده باشد و وارثین او در خارج از کشور باشند و یا مورث در خارج از کشور فوت کرده باشد و وارثین او در داخل کشور باشند انحصار وراثت خارج از کشور محسوب می‌شود. در برخی موارد ممکن است وارثین متوفی امکان حضور برای انحصار وراثت را نداشته باشند که در این صورت می‌توانند وکیلی مجرب انتخاب کرده و به کمک این وکیل پرونده خود را پیش ببرند. با وجود بهترین وکیل خانواده در تهران و متخصص در امور انحصار وراثت نیازی به حضور وارث نیست و وکیل می‌تواند به نمایندگی از آن‌ها کار انحصار وراثت را انجام داده و معمولا در عرض ۹۰ روز وکیل می‌تواند گواهی انحصار وراثت را صادر نماید.

هزینه وکیل برای انحصار وراثت خارج از کشور بر اساس درخواست وکیل است که البته این هزینه ممکن است نسبت به سایر پرونده های رسیدگی به انحصار وراثت بیشتر باشد. وکیل به نمایندگی از موکل امور پرونده را بر عهده داشته و هزینه‌هایی از موکل خود دریافت کرده و با رسیدگی درست به پرونده موکل خود را به حق قانونی در خارج از کشور می‌رساند.

انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور توسط کاربلدترین وکلا در سراسر ایران انجام می‌گیرد و افراد می‌توانند به صورت آنلاین و یا به شکل تلفنی با مجرب‌ترین وکلا در ارتباط بوده و پرونده انحصار وراثت خود را به دست آنان بسپارند. با انتخاب وکیلی مورد اطمینان و با‌تجربه می‌توانند به زودی به حق قانونی خود دست یافته و با رسیدن به حق خود حق‌الوکاله وکیل را پرداخت کنند و یا بر اساس توافقات قبلی خود هزینه وکیل خود را بپردازند.

هزینه وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

کلام آخر

وکیل انحصار وراثت در امر رسیدگی به پرونده انحصار وراثت در هر گوشه از ایران دارای تخصص بالایی بوده و تجربه‌های زیادی در این زمینه دارد. از این رو می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن و به درست‌ترین شکل ممکن پرونده موکلین را به نتیجه برساند و کمک زیادی در این زمینه به موکلین خود می‌کند.

داشتن وکیل برای انحصار وراثت می‌تواند از طولانی شدن زمان پرونده و احتمال خطا و درست پیش نرفتن روند پرونده جلوگیری کند. هزینه وکیل برای انحصار وراثت نیز از موضوعات مهمی است که موکلین باید یه هنگام گرفتن وکیل این مورد را مورد توجه قرار داده و با پرداخت هزینه به موقع وکیل شاهد نتیجه‌ای عالی و عادلانه از پرونده خود باشند.

گواهی انحصار وراثت چه کاربردی دارد؟

با داشتن گواهی انحصار وراثت میزان ارث هر یک از وارثین به درستی مشخص می‌شود و وارثین می‌توانند با توجه به این گواهی حق خود را دریافت کنند.

وکیل انحصار وراثت چه کمکی برای حل پرونده انحصار وراثت می‌کند؟

وکیل می‌تواند تقسیم اموال را به شکل کاملا عادلانه بین وارثین انجام دهد و همچنین می‌تواند موجب جلوگیری از هر گونه خطا در این راه شود.

چه موقع باید هزینه وکیل برای انحصار وراثت را پرداخت کرد؟

حق‌الوکاله‌ای که میان وکیل و موکل توافق شده است با توجه به توافق طرفین به وکیل پرداخت می‌شود و پرداخت آن می‌تواند در اول کار و یا پایان کار و یا به شکل قسطی انجام گیرد و موکل هزینه وکیل را در زمان‌های تعیین شده پرداخت نماید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا