نکات حقوقی

شورای حل اختلاف تهران ⚖️ + آدرس و شماره ☎️️【سال1403】

شورای حل اختلاف یکی از سازمان هایی است که زیر نظر قوه قضائیه فعالیت دارد و در خرداد ماه سال 99 این سازمان را با مرکز داوری ادغام کرده و به مرکز توسعه حل اختلاف کشور تغییر نام داده است. شورای حل اختلاف برای کاهش تراکم دادگاه و رسیدگی هرچه بهتر به دعاوی تشکیل شده است. این شورا از سازمان شبه قضایی به نهاد قضایی تبدیل شده است و مهم ترین وظیفه شورای حل اختلاف تهران ایجاد صلح و سازش می باشد. قانونگذاران صلاحیت های این سازمان را در چهار چوبی مشخص تعریف کرده اند در ادامه با ما همراه باشید.

شورای حل اختلاف تهران

وظایف شورای حل اختلاف تهران چیست؟

به صورت کلی وظیفه شورای حل اختلاف ایجاد صلح و آشتی میان 2 یا چند نفر که دچار اختلاف شده اند می باشد. شورای حل اختلاف در صورت سازش بین طرفین قادر به گزارش اصلاحی است و بعد از تایید قاضی شورا به طرفین پیوند می شود اما در مقابل اگر سازش نکنند طرح دعوا به مراتب به مراجع قضایی ارائه می شود تا تدابیر لازمه لحاظ گردد. قابل ذکر است که بر خلاف دیگر شورا ها، قاضی شورای حل اختلاف تهران حق صدور احکام را دارد.

رای صادره توسط قاضی به دو روش حضوری و غیر حضوری صورت می گیرد که به مدت 20 روز قابل اعتراض می باشد و می توان با جلسه ای با عنوان دادخواست تجدید نظر در دادگاه عمومی یا کیفری همان حوزه درخواست کرد. شورای حل اختلاف تهران با حضور  یک عضو علل البدل و دو عضو اصلی تشکیل می شود. این افراد با پیشنهاد رئیس کل دادگستری انتخاب می شنود. در هر حوزه قضایی یک یا چند قاضی دادگستری فعالیت دارند و ممکن از هر یک از این قضات همزمان عهده دار چند شورا باشند.

در برخی موارد شورای حل اختلاف می تواند اقدام به صلح و سازش بین طرفین انجام دهد، همچون:

  • کلیه امور حقوقی و مدنی
  • جرایمی که قابل عفو باشد
  • جنبه خصوصی جرایم غیرقابل گذشت

تبصره: در صورتی ‌که رسیدگی شورا با درخواست یکی از طرف ها صورت پذیرد و طرف دیگر تا پایان جلسه اول عدم تمایل خود را برای رسیدگی در شورا اعلام کند، شورا درخواست را بایگانی و طرف های اختلاف را به مرجع صالح راهنمایی می‌کند.

برای احقاق رسانی حق و حقوق خود می توانید به بهترین وکیل تهران مراجعه کنید. این وکلای زبده با سابقه های والایی که در این حوزه دارند به درستی و در راستای قوانین وکالت از شما در محضر دادگاه دفاع می کنند.

آشنایی بیشتر با بهترین وکیل تهران

29 تا از شورای حل اختلاف تهران سال 1402!

شورای حل اختلاف ناحیه 1

شورای حل اختلاف ناحیه 1

شورای حل اختلاف ناحیه1 به صورت کلی جهت سازش بین تمامی امور تاسیس شده است و قابل ذکر است این شورا زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می کند، به همین دلیل افراد حاذقی را در این مجتمع به کار گرفته اند و همچنین باید گفت این شورای حل اختلاف در میدان قدس تجریش قرار دارد.

آدرس: میدان قدس، خیابان دربند بالاتر ازمیدان دربند، نرسیده به سربند سمت چپ

شماره تلفن: 88898031

شورای حل اختلاف ناحیه 2

شورای حل اختلاف ناحیه2

شورای حل اختلاف ناحیه2 به صورت تخصصی با دانش مکفی به ایجاد صلح در انواع دعاوی می پردازند، قابل ذکر است که ساعت کاری این مجتمع در دو نوبت صبح و عصر می باشد و دیگر ویژگی این شورای حل اختلاف نزدیکی ایسگاه مترو به آن می باشد که افراد به این مجتمع دسترسی آسان دارند.

آدرس: بزرگراه جلال آل احمد، نرسیده به پل آزمایش، کوچه ناظریان قمی، جنب ایستگاه آتش نشانی، طبقه فوقانی میوه وتره بارنصر

شماره تلفن: 3-88240892

شورای حل اختلاف ناحیه 3

شورای حل اختلاف ناحیه3

در مجتمع شورای حل اختلاف ناحیه3 افراد کارکشته با سابقه طولانی مدت فعالیت دارند و همین امر موجب شده تا مراجعین از برخورد پرسنل شورای حل اختلاف ناحیه3 بسیار راضی باشند. افراد حاضر در این محل با تخصص لازمه به صلح و سازش بین طرفین می پردازند.

آدرس: خیابان شریعتی، نرسیده به میرداماد، خیابان گل نبی، میدان کتابی، پلاک 50

شماره تلفن: 22867436

شورای حل اختلاف ناحیه 4

شورای حل اختلاف ناحیه4

شورای حل اختلاف ناحیه4 با تبحر و تخصص لازمه در حوزه صلح و سازش بین افراد فعالیت دارد. این مجتمع متشکل شده از افراد با سابقه طولانی مدت می باشد. شورای حل اختلاف ناحیه 4 تهران؛ بین فلکه سوم و چهارم تهرانپارس قرار دارد.

آدرس: بین فلکه سوم و چهارم تهرانپارس، خیابان شهید دانشور 202 غربی، پلاک 24

شماره تلفن: 77713415

شورای حل اختلاف ناحیه 5

شورای حل اختلاف ناحیه5

شورای حل اختلاف ناحیه5 دارای بهترین قضات و رؤسا شورای حل اختلاف با بالاترین سواد تحصیلی می باشد. قضات این مجتمع به پرونده ها رسیدگی می کنند و نهایت تلاش را برای ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا انجام می دهد.

آدرس: اکباتان، بین فاز یک و دو، جنب اورژانس 115، ساختمان سابق عمران شهرک اکباتان

شماره تلفن: 44670986

شورای حل اختلاف 6

شورای حل اختلاف 6

هدف از تاسیس شورای حل اختلاف ناحیه 6 تهران ایجاد صلح و سازش در پرونده های حقوقی و حقیقی غیر دولتی می باشد. در این مجتمع چند تن با عنوان قاضی شورا فعالیت می کنند و همچنین باید گفت این مجتمع در انواع دعوی که ماهیت قضایی ندارد و یا ماهیت قضایی آن پیچیدگی کمی دارد دخالت دارد.

آدرس: میدان هفت تیر، خیابان بهارشیراز، خیابان سلیمان خاطر، نبش ابرارغربی، پلاک 200

شماره تلفن: 77601468

شورای حل اختلاف ناحیه7

شورای حل اختلاف ناحیه7

شورای حل اختلاف ناحیه7 به صورت تخصصی و حرفه ای به انواع دعاوی رسیدگی می کند و افراد را به صلح و سازش دعوت می کند. مشاورین این مجتمع با تکیه بر دانش حقوقی خود طرفین را راهنمایی می کنند.

آدرس: نظام آباد، خیابان شهید مدنی چهار راه حسینی، روبروی کارگاه مترو، نبش کوچه یعقوبی

شماره تلفن: 18-77581116

شورای حل اختلاف ناحیه8

شورای حل اختلاف ناحیه8

مهم ترین وظیفه شورای حل اختلاف ناحیه8 ایجاد صلح و سازش بین طرفین یک دعوی می باشد. قابل ذکر است مشاورین مشغول به کار در این مجتمع با تخصص مکفی پرونده های مراجعین را بررسی می کنند و در صورت نیاز زمانی را به تحقیقات میدانی اختصاص می دهند.

آدرس: نارمک، خیابان سمنگان، ضلع غربی مسجد جامع، انتهای کوچه مذهب دار

شماره تلفن: 77252527

شورای حل اختلاف ناحیه9

شورای حل اختلاف ناحیه9

شورای حل اختلاف ناحیه9 صلاحیت رسیدگی به جرایمی که حکم حبس حداکثر 3 ماه می باشد را دارند. در این شورا افراد با نظم خاصی مشغول به کار هستند و همین امر موجب شده تا روند کار مراجعین سرعت بیشتری داشته باشد.

آدرس: سه راه آذری، امامزاده عبدالله، مجتمع گلها (ازمسیرخیابان قزوین)، طبقه سوم داخل کوچه

شماره تلفن: 5-66645042

شورای حل اختلاف ناحیه10

شورای حل اختلاف ناحیه10

شورای حل اختلاف ناحیه10 در مجاورت شورای حل اختلاف 9 قرار دارد. در این شورا به صورت کاملا حرفه ای به دعاوی حقوقی، کیفری رسیدگی می شود و طرفین دعوا را با تبحر خاص و در راستای قوانین موجود مجاب به سازش می کند.

آدرس: خیابان قزوین، 16 متری سبحانی، نبش کوچه احمد مقدم، فرهنگسرای کار، مجتمع گلها، طبقه همکف

شماره تلفن: 55773301

شورای حل اختلاف ناحیه11

شورای حل اختلاف ناحیه11

شورای حل اختلاف ناحیه 11 موظف به ایجاد صلح و سازش در پرونده های با موضوعاتی چون حقیقی، حقوقی، غیردولتی و … دارد. قابل ذکر است که عریضه نویسان قهاری با تسلط بر قوانین در این مجتمع آماده خدمات رسانی به عموم مردم هستند.

آدرس: خیابان هلال احمر، نرسیده به میدان رازی، روبروی آتش نشانی پلاک 488

شماره تلفن: 55675754

شورای حل اختلاف ناحیه13

شورای حل اختلاف ناحیه13

شورای حل اختلاف ناحیه13 به صورت تخصصی به امر صلح و سازش می پردازد. این شورا در میدان دروازه شمیران واقع شده و همچنین باید گفت به صورت منظم با پاسخگویی سریع به امور افراد رسیدگی می کنند.

آدرس: میدان دروازه شمیران، خیابان فخرآباد، جنب مسجد فخرآباد، شهرداری منطقه 13 تهران

شماره تلفن: 77636173

شورای حل اختلاف ناحیه14

شورای حل اختلاف ناحیه14

شورای حل اختلاف ناحیه14 با تخصص و تبحر کامل در تمامی امور حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی بین طرفین دعوی موظف به ایجاد صلح و سازش می باشد. مشاورین خبره این مجتمع به به گونه ای تعلیم دیده شده اند که با رعایت قوانین قوه قضائیه افراد را قانع به سازش کنند. پرسنل این مجتمع و دیگر شورا ها هیچ گاه خارج از قوانین قوه قضائیه عملی را انجام نداده اند.

آدرس: خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، انتهای خیابان کرمان، روبروی ناحیه یک شهرداری منطقه 14 تهران

شماره تلفن: 33186959

شورای حل اختلاف ناحیه15

شورای حل اختلاف ناحیه15

این شورا دارای قضات با تجربه و متخصص است. ساعت کاری این مجتمع در 2 شیفت صبح و عصر می باشد و مراجعین می توانند با تماس تلفنی اطلاعات بیشتری راجع به ساعات کاری شوراحی حل اختلاف 15 به دست آوردند، لازم به ذکر است بگوییم در این مرحله از کار نیازی به پرداخت وجه جداگانه ای نمی باشد و به صورت کاملا رایگان می توانید از مششاورین حرفه ای شورا مشاوره دریافت کنید.

آدرس: خیابان 17 شهریور، خیابان رضائی(منصورسابق)، جنب ناحیه یک شهرداری منطقه 15 تهران، طبقه سوم، پاساژ رضوان

شماره تلفن: 33435647

شورای حل اختلاف ناحیه16

شورای حل اختلاف ناحیه16

شورای حل اختلاف 16 شامل حوزه 701 الی 750 و 1851 الی 1900 می باشد. در تمامی حوزه های این مجتمع مسئولیت باصلاحیتی مشغول کار هستند. مهم ترین و تنها صلاحیت افراد این مجتمه ایجاد صلح و سازش بین افراد حقیقی، حقوقی، کرکنان دولت می باشد.

آدرس: بزرگراه بعثت، به طرف سه راه افسریه، بعدازبیمه ایران، کوچه شهید تقوی

شماره تلفن: 55226663

شورای حل اختلاف ناحیه17

شورای حل اختلاف ناحیه17

حوزه 801 الی 850 و 1901 الی 1950 جز شورای حل اختلاف ناحیه 17 می باشد و باید گف این مجتمع از مشاورین متخصص و حرفه ای برخوردار می باشد. شورا از دو عضو اصلی متشکل شده است و جلسات به همراه یک عضو عل البدل تشکیل می‌شود.

آدرس: خیابان قزوین، بعداز دوراهی قپان، روبروی داروخانه شبانه روزی ایثار و پمپ گاز

شماره تلفن: 55777373

شورای حل اختلاف ناحیه18

شورای حل اختلاف ناحیه18

شورای حل اختلاف ناحیه 18 شامل حوزه های 851 الی 900 و 1951 الی 2000 می باشد. این شورا واقع در سه راه آذری می باشد و قابل ذکر است این شورا و دیگر شورا ها وظیفه مهمی را بر عهده دارند و باید به صورت تخصصی بین طرفین دعاوی که ممکن است گاهی حقیقی یا حقوقی باشد با در نظر گرفتن قوانین قوه قضائیه ایجاد صلح و سازش کند.

آدرس: سه راه آذری، به سمت ساوه، بعد از چهارراه یافت آباد، شهرک ولیعصر(عج) خیابان شهید بهرامی، پاساژ المهدی

شماره تلفن: 66201039

شورای حل اختلاف ناحیه19

شورای حل اختلاف ناحیه19

شورای حل اختلاف ناحیه 19 شامل حوزه 901 الی 950 و 2001 الی 2050 می باشد. در این مکان افراد با تکیه بر دانش حقوقی و رعایت قوانین قوه قضائیه بین طرفین انواع دعاوی صلح و سازش بر قرار می کنند. مشاورین این مجتمع دارای تحصیلات عالیه مرتبط به صلح و سازش در دعوی هستند و قابل ذکر است مهم ترین ویژگی این مشاورین صبوری آنها می باشد.

آدرس: خانی آبادنو، خیابان میثاق، نبش کوچه کلانتری سابق 152

شماره تلفن: 55530505

شورای حل اختلاف ناحیه21

شورای حل اختلاف ناحیه21

در شورای حل اختلاف ناحیه 21؛ حوزه 1001 الی 1006 قرار دارد و به صورت تخصصی به مشکلات مراجعین رسیدگی میکنند؛ قابل ذکر است که افراد حاضر در این مجتمع با نفوذ کلام و ارائه ادله محکمه پسند افراد را متقاعد به سازش می کنند.

آدرس: تهرانسر، بلوار گلها، روبروی کلانتری 150

شماره تلفن: 18-44504816

شورای حل اختلاف ناحیه22

شورای حل اختلاف ناحیه22

شورای حل اختلاف ناحیه22 با تبحر و تخصص بی نظیری که در انجام میانجیگری دارد پرونده های متعدد و پیچیده ای را به صلح و سازش رسانده است. افراد این مجتمع همگی از تحصیلا عالیه بر خوردار هستند، قابل ذکر است که مشاورین این مجتمع متخصصانی حرفه ای می باشند و بدون ایجاد تنش و … می توانند افراد را به صلح و سازش دعوت کنند.

آدرس: پیکان شهر، ساختمان های پیکان شهر، بعد از مرکز بهداشت و درمان، روبروی پارک بازی، بلوک 61

شماره تلفن: 44197121

شورای حل اختلاف ناحیه23

شورای حل اختلاف ناحیه23

شورای حل اختلاف ناحیه23 در اتوبان شهید محلاتی واقع شده است. در این مجتمع به تمامی امور خانواده رسیدگی می کنند. مشاورین این مجتمع سابقه درخشانی از خود به جای گذاشته اند و همچنین رئسا این شورا با صبوری کامل به گفته های مراجعین گوش میسپارد.

آدرس: اتوبان شهیدمحلاتی، خیابان نبردجنوبی، خیابان زمزم، جنب آتش نشانی مجتمع قضائی خانواده یک

شماره تلفن: 33009127

شورای حل اختلاف ناحیه24

شورای حل اختلاف ناحیه24

شورای حل اختلاف ناحبه 24 با تخصص و تبحر مکفی به صورت مسالمت آمیز به احقاق حقوق افراد رسیدگی می کند. این مجتمع مشاورین متخصصی دارد که با بررسی دقیق پرونده ادله محکمه پسندی جهت صلح و سازش کشف می کند و روی این موارد برای گرفتن رضایت از شاکی مانور می دهد.

آدرس: میدان قنات کوثر، فلکه چهارم تهرانپارس، نرسیده به تقاطع باهنر و باقری، مجتمع قضائی شهید باهنر

شماره تلفن: 9-77055630

شورای حل اختلاف ناحیه25

شورای حل اختلاف ناحیه25

شورای حل اختلاف ناحیه25 به صورت تخصصی به دعاوی خانواده اعم از نفقه، مهریه، طلاق توافقی و یکطرفه، حضانت، اجرت و المثل و … رسیدگی می کنند. یکی از ویژگی های افراد حاضر در محل ایجاد سازش بین طرفین می باشد

آدرس: میدان ونک، مجتمع قضائی خانواده 2

شماره تلفن: 88793603

شورای حل اختلاف ناحیه28

شورای حل اختلاف ناحیه28

در شورای حل اختلاف ناحیه28 به صورت حرفه ای به موضوعات بازرگانی رسیدگی می شود این موضوعات شامل اسناد تجاری، ورشکستگی، حمل و نقل کالا و … می باش قابل ذکر است که افراد فعال در این مجموعه برای احقاق حقوق عموم مردم تلاش می کنند.

آدرس: خیابان مطهری، روبروی سنائی، پلاک 285 ( اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران)

شماره تلفن: 88713571

شورای حل اختلاف ناحیه29

شورای حل اختلاف ناحیه29

شورای حل اختلاف ناحیه29 برای رسیدگی به تعیین دیه های زیر میلیون تومان دایر شده است. افراد حاضر در این ساختمان با علم پزشکی قادر به تعیین نرخ دیه می باشند و همچنین قابل توجه است که برای گزینش افراد برای کار در این کادر نیاز است افراد فاقد سابقه کیفری باشند.

آدرس: خیابان آزادی، بلوار استاد معین، خیابیان دستغیب، مرکز بهداشت غرب

شماره تلفن: 1-66023040

شورای حل اختلاف ناحیه33

شورای حل اختلاف ناحیه33

شورای حل اختلاف ناحیه 33 با تخصص لازمه در امور؛ اداره تعاون بین افراد صلح و سازش بر قرار می کند و با مشاورین متبحر در این دادسرا کمتر پرونده ای به مقامات بالای قضایی می رسد. افراد این مجتمع از صبر بسیار زیادی برخوردار هستند.

آدرس: بهارستان خیابان صفی علیشاهی، بالاتر از سازمان برنامه ریزی

شماره تلفن: 88520154

شورای حل اختلاف ناحیه34

شورای حل اختلاف ناحیه34

شورای حل اختلاف ناحیه 34 با تکیه بر دانش حقوقی افراد حاذق و ماهر حاضر در این مجتمع به صورت تخصصی و حرفه ای به امور ویژه ای همانند ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات رسیدگی می کند و با تبحر مکفی با ارائه محکمه پسند ادله و گفته های منطقی طرفین را مجاب به سازش می کند.

آدرس: پل سید خندان، خیابان ارسباران، خیابان عطار، کوچه چلچله، پلاک 26، طبقه سوم

شماره تلفن: 88520549

شورای حل اختلاف ناحیه35

شورای حل اختلاف ناحیه35

شورای حل اختلاف ناحیه35 به صورت تخصصی به مسائل راهنمائی و رانندگی رسیدگی می کند و سعی بر این دارد با میانجیگری بین طرفین آرامش را برقرار سازد. قابل ذکر است که این شورا علاوه بره امور راهنمایی رانندگی به مسائلی همچون فرهنگ و رسانه رسیدگی می کند.

آدرس: میدان هفت تیر، خیابان سلیمان خاطر، خیابان بهار شیراز، نبش خیابان ابرار غربی

شماره تلفن: 88325482

شورای حل اختلاف ناحیه37

شورای حل اختلاف ناحیه37

شورای حل اختلاف ناحیه37 تهران به صورت ویژه و تخصصی در امور بانکی و موسسات مالی اعتباری میانچیگری می کند تا اخلافات طرفین را رفع و رجوع کند و کار به مقامات بالا قضایی ارجاع داده نشود. شورای حل اختلاف ناحیه37 علاوه بر رسیدگی به امور بانکی به دعاوی کیفری نیز رسیدگی می کند.

آدرس: خیابان طالقانی، خیابان ایرانشهر، نبش خیابان سمیه، کوچه ظهیر الاسلام

شماره تلفن: 88329586

شورای حل اختلاف تهران

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که تا انتهای این مقاله همراه سایت برترین وکیل بودید. علت اختصاص این مقاله به عنوان شورای حل اختلاف تهران افزایش روز افزون پرونده های موجود در قوه قضائیه می باشد. امید است مطالب فوق برای شما عزیزان کارآمد بوده باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا