نکات حقوقی

لیست دادگاه های مشهد ⚖️ + آدرس و شماره ☎️️【سال1403】

به طور کلی 2 دسته مراجع قضایی و مراجع غیر قضایی وجود دارد که مراجع قضایی شامل دادگاه های حقوقی، کیفری و تجدید نظریه است. در هر شهری مراجع قضایی متعدد و متفاوتی وجود دارد و همچنین قابل ذکر است که بگوییم دادگاه ها زیر نظر دادسرا و متشکل شده از افرادی مانند رئیس دادگاه، منشی، مستشار و .. هستند. در ادامه به معرفی لیست دادگاه های مشهد می پردازیم. با ما همراه باشید:

مراحل ثبت دعوا در دیوان عدالت

برای اینکه هر فردی بتواند حقوق خود را احقاق ببخشد در اولین گام بایستی روندی مطابق با مقررات جمهوری اسلامی طی نماید و طرح دعوا در دیوان عدالت به عنوان یک مرجع قضایی از این قاعده مستثنی نیست.

ثبت درخواست

برای بیان شکایت خود در دیوان عدالت اداری فرد موظف به تنظیم و تقدیم دادخواست با روش های معین می باشد. دادخواست نوشته شده باید به زبان رسمی کشورمان یعنی فارسی نوشته شده باشد، در غیر این صورت هیچ ارزش در قانون نخواهد داشت. اگر دادخواست نوشته شده شما مطابق با مقررات نباشد در دیوان ناقص شمرده می شود و جهت رفع نواقص به شما اخطار داده می شود.

دادخواست شامل چه مواردی می شود:
مشخصات وکیل
موضوع شکایت
مشخصات فرد شاکی
مشخصات طرف شکایت
ادله مورد استناد در طرح دعوا

حضور در دادگاه های حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی همیشه با وجود اصول پیچیده اش برای عام مردم دشوار بوده از این رو می توان برای مشاوره و دریافت خدمات برتر می توانید به بهترین وکیل مشهد مراجعه کرده و از تجارب ایشان برای بهبود روند پرونده خود مشاوره بگیرد و در صورت لزوم به وکیل مشهد اعطای وکالت کنید.

سریع ترین راه اخذ مشاوره از وکیل متخصص: ۱۰ تا از بهترین وکیل مشهد

لیست 10 تا ازدادگاه های مشهد را بشناسید!

دادگاه ویژه روحانیت مشهد

دادگاه ویژه روحانیت مشهد

این دادگاه ویژه جرایم روحانیون است و تنها روحانیون را مورد قضاوت انجام می دهند و همچنین باید گفت به صورت عمومی برگزار نمی شود و رای دادگاه مستقیم به رهبر جمهوری اسلامی ایران ارجاع داده می شود.

آدرس :مشهد، هدایت، خیابان موسوی قوچانی، خیابان موسوی، قوچانی۳۲

شماره تماس: 05137539062

دادگاه حقوقی شهید بهشتی مشهد

دادگاه حقوقی شهید بهشتی مشهد

دادگاه های این بخش به صورت عمومی برگزار می شود و اکثر محاکمات درمورد مسائل حقوقی صورت می گیرد. انواع صلاحیت های این دادگاه شامل رسیدگی به دعاوی خانواده، ثبت قراردادها، تجاری و … می باشد.

آدرس: مشهد، رضاییه، بلوار شهید کامیاب، بلوار وحدت

شماره تماس:0513661280

دادگاه حقوقی شهید مطهری مشهد

دادگاه حقوقی شهید مطهری مشهد

در این دادگاه به صورت تخصصی به دعاوی خانواده می پردازند و موضاعاتی قبیل طلاق، نفقه، حضانت فرزند و … را مورد بررسی قرار می دهند. قابل ذکر است که این مرجع اجازه رسیدگی به دعاوی دیگری را ندارد.

آدرس: مشهد، هدایت، بلوار ابوطالب، بلوار شـفا، نبش شـفای 30

شماره تماس: 05137527531

مجتمع قضایی عدالت

دادگاه کیفری دوعدالت مشهد

این دادگاه مختص جرم و جنایات در حوزه کیفری می باشد. افراد را برای محاکمه های تخصصی و بررسی کامل و اصولی جرمشان به این مکان اجارع می دهند.

آدرس: مشهد، بلوار شهید شیرودی، نبش شیرودی 13

شماره تماس: 05133493255

مجتمع قضایی ثامن مشهد

مجتمع قضایی مشهد

مجتمع قضایی ثامن در مشهد، حرم مطهر به دعاوی عمومی و کیفری می پردازد و صلاحیت رسیدگی به شکایات مختص به حریم حرم رضوی را دارد. از دادگاه های کیفری، شعبه های 110، 2، 301 و 302 می توان اشاره کرد که در این مجتمع قرار دارند و همچنین باید گفت کلانتری های تحت نظر این مرجع قضایی شامل کلانتری امام رضا، نواب و … می باشد.

آدرس: ابتدای خیابان نواب صفوی، مقابل پیر پالان دوز

شماره تماس: 05133689335

دادگاه کیفری دو شهید باهنر

دادگاه کیفری دو شهید باهنر

در این دادگاه به شکایات گوناگون کیفری می پردازد. کلانتری های متعددی همچون نجفی، حسن آباد و احمد آباد تحت پوشش مرجع قضایی باهنر است.

آدرس: بلوار شهید قرنی، حد فاصل چهارراه ابوطالب و چهارراه میدان بار

شماره تماس: 05137298992

دادگاه شهید کامیاب مشهد

دادگاه شهید کامیاب مشهد

این دادگاه به تمامی امور کیفری واقف است و صلاحیت رسیدگی به انواع دعاوی کیفری را دارد.

آدرس:بلوار وکیل آباد،ابتدای شهرک صدف

شماره تماس: 05138680990

مجتمع قضایی شهید مدنی

مجتمع قضایی شهید مدنی

مجتمع قضایی شهید مدنی مقلب به مجتمع قضایی طرقبه یکی از دادگاه های مشهد است و به جرایم گوناگون و دعاوی حقوقی رسیدگی می کند. کلانتری های منطقه اعمم از طرقبه، شاندیز، ویرانی و …تحت پوشش این مجتمع می باشد.

آدرس: ابتدای شهر طرقبه

شماره تماس: 05134226124

مجتمع قضایی انقلاب

مجتمع قضایی انقلاب

مجتمع قضایی انقلاب صلاحیت نظارت بر امور تمامی کلانتری های برون شهری مشهد را بر عهده دارد و همچنین به صورت کامل امور تمامی مراجع قضایی در مشهد به دست افراد حاذق و متبحر این مجتمع قضایی هستند.

آدرس: مشهد، خیابان کوهسنگی، نبش میدان الندشت

شماره تماس: 05138425021

مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد

مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد

مجتمع قضایی شهید قدوسی مشهد به صورت تخصصی به پرونده هایی همچون جرایم مفاسد اجتماعی و اقتصادی، رباخواری، سرقت و … رسیدگی می کند.

آدرس: مشهد، بلوار وکیل آباد، نبش وکیل آباد 8

شماره تماس: 05138823651

کلام آخر

همانطور که مطالعه کردید برای رسیدگی تخصصی به جرایم گوناگون مجتمع های قضایی خاصی بنا شده است و افراد حاذقی در این اماکن فعالیت دارند. در این مقاله لیست دادگاه های مشهد را به همراه آدرس و شماره تماس آنها در اختیارتان گذاشتیم. امیدواریم مطالب مفیدی را ارائه داده باشیم.

5/5 - (2 امتیاز)

میلاد توکلی

میلاد توکلی هستم علاقمند به نویسندگی در مورد وکالت و مسائل حقوقی. سعی کردم اطلاعاتی درباره انواع مسائل حقوقی در اختیار شما قرار بدم. اگر انتقاد و یا پیشنهاد و یا سوالی دارید، برایمان کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا