نکات حقوقی

لیست دادگاه های تبریز ⚖️ + آدرس و شماره ☎️【سال1403】

دادگاه یک نهاد قضایی به حساب می آید و به جرایم حقوقی و کیفری می پردازند. این مراجع قانونی برای رفع هرج و مرج تاسیس شده و قضات بر اساس قوانین و مقررات کشور تصمیم میگیرند که مجازات متهمین چیست؟ در ادامه مقاله به لیست دادگاه های تبریز خواهیم پرداخت. با ما با همراه باشید:

دادگاه عمومی حقوقی به چه جرایمی رسیدگی میکند؟

دادگاه عمومی حقوقی به بررسی دعاوی حقوقی و خانوادگی می پردازد. در این دادگاه ها به مسائلی اعم از عقد قرارداد، عقد وکالت، رهن، اجاره و… می پردازند. همانطور که از اسم آن مشخص است دادگاه های عمومی حقوقی بیشتر در حوزهایی که جرایمش کمتر است فعالیت می کنند رای صادره در این شعبه بیشتر زندان یا جریمه نقدی می باشد.

 باید این را هم ذکر کرد که مسائل خانوادگی در این دادگاه مورد بررسی قرار میگیرد مانند نفقه، مهریه، اجرت المثل و … شما میتوانید برای مسائل خانوادگی خود به این دادگاه ها مراجعه کنید. اما باید توجه کنید که در ابلاغیه ها برای حضور در دادگاه، به شما مکان برگزاری جلسه دادگاه تعیین شده را اطلاع می دهند. ما برای آنکه شما به راحتی دادگاه تعیین شده را پیدا کنید در مقاله خود لیست دادگاه های تبریز را بیان کرده ایم. قبل از هرچیز متخصصین سایت برترین وکیل دریافت مشاوره با بهترین وکیل تبریز را به شما پیشنهاد می دهد چرا که آنان از چالش های دادگاهی آگاه هستند و با دانش حقوقی مکفی به بهبود روند پرونده شما کمک شایانی خواهند کرد.

سریع ترین راه اخذ مشاوره از وکیل متخصص: ۱۰ تا از بهترین وکیل تبریز

لیست 10 تا از دادگاه های تبریز را بشناسید!

دادگاه خانواده تبریز

دادگاه خانواده تبریز

دادگاه خانواده تبریز از نامش مشخص است که به صورت تخصصی فقط در حوزه دعاوی خانواده فعالیت دارد و افراد متبحر با حضرو در این مراجعه مواردی مانند مهریه، طلاق، ارث و میراث، نفقه، نحله و… می باشد. مورد بررسی قرار میگیرد اعم از مهریه، طلاق، ارث و میراث، نفقه، نحله و… می باشد.

آدرس: تبريز، پل قاری، به طرف آبرسان، اول خیابان علامه طباطبائی

شماره تماس: 04133320110

دادگاه عمومی حقوقی تبریز

دادگاه عمومی حقوقی تبریز

دادگاه عمومی حقوقی تبریز، به جرایم حقوقی میپردازد. باید بیان کنیم که جرایم حقوقی به جرایمی گفته می شود که علاوه بر شاکی خصوصی، یک سری مجازات عمومی دارد و این جرایم اعم از قتل، کلاهبرداری و… می باشد که مجازات آن چند ماه زندان، جریمه نقدی و…. می باشد.

آدرس: تبريز، خيابان وكيل، تقاطع رسالت، مجتمع قضایی شهید بهشتی

شماره تماس: 04111011213

دادگاه عمومی و حقوقی شعبه 12 تبریز

دادگاه عمومی و حقوقی شعبه 12 تبریز

دادگاه عمومی و حقوقی شعبه 12 تبریز، تخصص در دعاوی خانواده و انقلاب دارد. و این شعبه در حال حاضر بیشتر در دعاوی خانواده فعالیت میکند. دعاوی خانواده اعم از طلاق، انحصار وراثت، نفقه، تقسیم ترکه و… می باشد.

آدرس: تبریز، خيابان آذربايجان، نرسيده به ميدان آذربايجان، مجتمع قضايی شهيد قاضي طباطبايي تبريز

شماره تماس: 04111010133

دادگاه شهید مدنی تبریز

دادگاه شهید مدنی تبریز

این دادگاه وظیفه بررسی دعاوی اقتصادی را دارد که در حوزه دعاوی کیفری دو محسوب می شود. در این دادگاه با داشتن قضات با تجربه توانسته اند اختلاس های مالی را کشف کنند و به آن رسیدگی کنند.

آدرس: تبریز، جاده باسمنج، ورودی شهر باسمنج

شماره تماس: 04111010232

دادگاه امام خمینی (ره) تبریز

دادگاه امام خمینی

تخصص این دادگاه در حوزه ی حقوقی و کیفری می باشد. افرادی با تجربه و حاذقی را برای رسیدگی به این امور برگزیده اند تا به سرعت پرونده ها به بهترین نحو رسیدگی شود.

آدرس: تبریز، شهرک باغمیشه، میدان ارغوان، خیابان مولانا

شماره تماس: 04113333111

دادسرای روحانیت تبریز

دادسرای روحانیت تبریز

در دادسرای روحانیت تبریز همان طور که از نامش مشخص است به جرایمی که برخی روحانیون در کسوت رواحنیت انجام داده اند پرداخته می شود و این دادگاه ها به صورت خصوصی دور از عموم مردم برگزار می شود و قابل ذکر است که رهبر معظم در جریان تمامی اتفاقات این دادگاه ها قرار می گیرد.

آدرس: تبریز، خيابان وليعصر عج ، روبروی پزشکی قانونی، دادسرای ويژه روحانيت تبريز

شماره تماس : 041253773415

دادگاه تجدید نظر تبریز

دادگاه تجدید نظر تبریز

در مواقعی که رای دادگاه صادر شده و شما یقین دارید که می توانید بی گناهی خود را ثابت کنید می توانید با تنظیم دادخواست با موضوع تجدید نظر رای صادره با حضور وکیلتان و ارائه ادله محکمه پسند حقوق خود را احقاق نمایید.

آدرس: تبریز، اول سربالایی ولیعصر، دادگستری کل استان آذربایجان شرقی

شماره تماس: 04111011113

دادگاه عمومی حقوقی خسروشاه

دادگاه عمومی حقوقی خسروشاه

دادگاه عمومی حقوقی خسروشاه در یکی از بخش های استان تبریز می باشد. این مجتمع قضایی وظیفه رسیدگی به جرایم حقوقی را دارد، این جرایم اعم از دزدی، سرقت مسلحانه، مزاحمت برای بانوان و… میباشد. و قابل ذکر است که چند شعبه کللانتری و چند شعبه دادسرا در زیر مجموعه خود قرار داده است.

آدرس: تبریز، خسروشاه، خيابان امام خمينی شمالی، ميدان الغدير، خيابان شهداء، ساختمان دادگاه عمومی و شوراهای حل اختلاف خسروشاه

شماره تماس: 04132439400

دادگستری عمومی حقوقی شهرستان آذرشهر

دادگاه عمومی حقوقی شهرستان آذرشهر

در دادگستری عمومی حقوقی شهرستان آذرشهر با تخصص و تبحر لازمه به جرایم حقوقی رسیدگی می کنند و نکته قابل توجه نسبت به این دادگستری این است که به جز مواردی که در قانون دادرسی وجود دارد این شعبه صلاحیت دیگری ندارد.

آدرس: تبریز، شهرستان آذرشهر، جاده تبریز آذرشهر، جنب کارخانه لوله سازی

شماره تماس: 04124222054

دادگستری شبستر تبریز

شورای حل اختلاف مجتمع ایثارگران

دادگستری شبستر تبریز در دعاوی حقوقی و کیفری تخصص دارد و موظف به رسیدگی این امور می باشد و همچنین کلانتر ها و دادگستری های مختلفی را تحت پوشش خود قرار داده است و قابل ذکر است که هر گونه شکوائیه و دادخواست در این شعبات ثبت شده و در این دادگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

آدرس: تبریز، شبستر، جاده وایقان، دادگستری شبستر

شماره تماس: 04712222072

کلام آخر

از شما همران عزیز که تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم. باید گفت در این مقاله به لیست دادگاه های تبریز پرداخته ایم و توضیح مختصری نسبت به هریک از دادگاه ها در اختیار شما در این مقاله قرار دادیم، به رسم همیشگی از شما عزیزان خواستار به اشتراک گذاشتن نظر، انتقاد و پیشنهاد خود هستیم.

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد توکلی

میلاد توکلی هستم علاقمند به نویسندگی در مورد وکالت و مسائل حقوقی. سعی کردم اطلاعاتی درباره انواع مسائل حقوقی در اختیار شما قرار بدم. اگر انتقاد و یا پیشنهاد و یا سوالی دارید، برایمان کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا