نکات حقوقی

لیست دادگاه های اصفهان ⚖️ + آدرس و شماره ☎️️【سال1403】

دادگاه ها برای رسیدگی، احقاق حقوق افراد و عدالت خواهی برپا شده است. باید این را بدانید که دادگاه ها زیر نظر دادسرا ها فعالیت میکنند. و وظیفه آنها رسیدگی به جرایم می باشد. در نظر داشته باشید که هر کدام این مجتمع ها در یک حوزه حقوقی فعالیت میکنند و افراد آن مجتمع ها باید تخصص و تجربه زیادی در آن زمینه داشته باشند. ما در این مقاله لیست دادگاه های اصفهان را به شما معرفی کردیم و علاوه بر آدرس و شماره تماس دادگاه ها حوزه ی تخصصی آنها را بیان کرده ایم که شما به راحتی بتوانید دادگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

لیست دادگاه های اصفهان

انواع دادگاه ها در اصفهان

مطابق اصل 159 قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی ایران «مرجع رسمی تظلمات و شکایات دادگستری است. تشکیل دادگاه ها و تعیین صلاحیت آن‌ها منوط به حکم قانون است.» ما در این مطلب به شما کمک می کنیم که هنگام پیگیری دعاوی خود به کدام دادگاه مراجعه کنید، و در ادامه لیست دادگاه های اصفهان را در اختیارتان قرار خواهیم داد؛ البته خوب می دانیم که اقامه دعوی در هر یک از دادگاه های زیر به کمک بهترین وکیل اصفهان آسان و مطمئن تر خواهد بود.

  • دادگاه عمومی حقوقی: دادگاه عمومی حقوقی صللاحیت رسیدگی اولیه به تمامی دعاوی و امور حقوقی (غیر کیفری) را داد. مگر اینکه قانون مرجع دیگری را برای رسیدگی تعیین کرده باشد.
  • دادگاه کیفری یک: دادگاه کیفری یک در مرکز شهر مشخصه تاسیس و تشکیل می گردد. این دادگاه دارای رئیس و دو مستشار است که با حضور دو عضو نیز رسمیت پیدا می کند.
  • دادگاه کیفری دو: دادگاه کیفری دو به عبارتی یک دادگاه عمومی کیفری است و به تمام امور رسیدگی میکند مگر آنکه به موجب قانون رسیدگی پرونده ای خاص در صلاحیت مرجع دیگری باشد. قابل ذکر است که این دادگاه با حضور رئیس یا دادرس علی البدل، در حوزه قضایی هر شهرستان تشکیل می شود.
  • دادگاه انقلاب: طبق ماده ۳۰۳ قانون آیین دادرسی کیفری، صلاحیت دادگاه انقلاب رسیدگی به جرایمی چون جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، محاربه و افساد فی الارض، اقدام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی و … می باشد.
  • دادگاه تجدید نظر استان: دادگاه های تجدید نظر  به منظور  رسیدگی مجدد نظر صادره از سوی  دادگاه های عمومی و انقلاب با حضور یک رئیس و دو مستشار تشکیل می گردد.
  • دادگاه خانواده: دادگاه خانواده جز مراجع اختصاصی حقوقی می باشد و همچنین نصب و اصل قضات دادگاه خانواده مستقیما زیر نظر قوه قضاییه است.

سریع ترین راه اخذ مشاوره از وکیل متخصص: ۱۰ تا از بهترین وکیل اصفهان

لیست 15 تا از دادگاه های اصفهان را بشناسید!

دادگستری مرکزی اصفهان

دادگستری مرکزی اصفهان

دادگستری مرکزی اصفهان پوشش دهنده و ناظر بر کل دادگستری های استان اصفهان می باشد. قابل ذکر است که در صورت بروز مشکل یا برخورد نامناسب با مراجعین، شخص متخلف مورد مواخذه قرار میگیرند.

آدرس: اصفهان،خيابان شهيد نيكبخت

شماره تماس:  03136612022

مجتمع قضایی شماره 1 اصفهان

مجتمع قضایی شماره 1 اصفهان

مجتمع قضایی شهید تولایی، برای رسیدگی به انواع دعاوی کیفری مانند دادسرای عمومی و انقلابی تاسیس گردیده است. این مجتمع  11 شعبه دادیاری و 7 شعبه بازپرسی دارد. کلانتری های تحت پوشش آن اعم از 14 بزرگمهر، 33 قهجاورستان، 23 خارستان، 36 جی و 13 ولی عصر و آگاهی شرق می باشد‌.

آدرس: اصفهان، خیابان 22 بهمن، مجتمع اداری امیرکبیر

شماره تماس: 03132683352

مجتمع قضایی شماره 2 اصفهان

مجتمع قضایی شماره 2 اصفهان

مجتمع قضایی شماره 2 اصفهان به رسیدگی محکمه های عمومی، انقلابی و کیفری می پردازد. تعداد شعبه های این مجتمع اعم از 2شعبه بازپرسی و 4 شعبه دادیاری می باشد. کلانتری های تحت پوشش آن 9 شعبه 11 سید علیخان، 12 میدان جمهوری، 18 میرزا طاهر، 24 امیرکبیر، 25 رهنان، 35 میدان امام، 34 محمود آباد، پلیس فتا می باشد.

آدرس: اصفهان، ابتدای خیابان آتشگاه، روبروی پمپ بنزین

شماره تماس: 03137720679

مجتمع قضایی شماره 3 اصفهان

مجتمع قضایی شماره 3 اصفهان

مجتمع قضایی شماره 3 اصفهان برای بررسی محکمه های کیفری از دادسرای عمومی و انقلاب است و دارای 3 شعبه بررسی و 4 شعبه دادیاری می باشد. دادسرای عمومی و انقلابی به تحقیق درباره پرونده هایی اعم از طلاق، نفقه، انحصار وراثت، شورش و… میپردازد.

آدرس: اصفهان، میرعماد، خیابان جابر انصاری بین ابونعیم شمالی و ولیعصر

شماره تماس: 0313440888

مجتمع قضایی شماره 4 اصفهان

مجتمع قضایی شماره 4 اصفهان

مجتمع قضایی شماره 4؛ دارای 1 شعبه بازپرسی و 3 دادیاری می باشد. این دادگاه 2 کلانتری به نام کلانتری های 15 رودکی، 28 امیرحمزه و پلیس امنیت اخلاقی را تحت پوشش خود قرار داده است و وظیفه تحقیق و بررسی پرونده های این شعب برعهده آنها می باشد.

آدرس:اصفهان، آتشگاه، کنارگذر خرازی، خیابان اشرفی اصفهانی

شماره تماس: 03137717602

مجتمع قضایی شماره 5 اصفهان شهید آیت الله بهشتی

مجتمع قضایی شماره 5 اصفهان

مجتمع قضایی شماره 5 شهید بهشتی، به بررسی محکمه های کیفری می پردازد. این دادگاه  4 شعبه بازپرسی و 4 شعبه کلانتری را زیر مجموعه خود قرار داده است اعم از کلانتری 16 فیض و پایگاه آگاهی جنوب و غرب و مرکز اصفهان و …

ادس دفتر: اصفهان،خیابان جی اصفهان، خیابان ستار

شماره تماس:  03136290622

مجتمع شهدای هفت تیر اصفهان

مجتمع شهدای هفت تیر اصفهان

مجتمع شهدای هفت تیر وظیفه رسیدگی به مراجع قضایی و دادگاه هارا برعهده دارد و این دادگاه پرونده هایی که در حوزه ی دعاوی کیفری و انقلابی هستند را بررسی میکند و پرونده های مورد بررسی آن اعم از دزدی، سرقت مسلحانه، شورش، از بین بردن امنتی کشور و…می باشد.

آدرس : اصفهان، خیابان معراج، فلکه زرین کوب، جنب کوچه شریعتی

شماره تماس: 03135819439

مجتمع قضایی 109 اصفهان

مجتمع قضایی 109 اصفهان

مجتمع قضایی عدالت، وظیفه رسیدگی به دعاوی کیفری و اقتصادی را بر عهده دارد از پرونده های مورد بررسی آن میتوان به اختلاس، پولشویی،ارتشا،فرار مالیاتی، قاچاق ارز و کالاو… اشاره کرد و این مجتمع دارای 2 شعبه در شهر اصفهان می باشد.

ادرس:اصفهان،اشراق، خیابان جابر انصاری، خیابان اشراق شمالی، خیابان اتحاد روبروی خوابگاه دخترانه شهید حججی

شماره تماس: 03131323271

مجتمع تجدید نظر اصفهان

مجتمع تجدید نظر اصفهان

مجتمع تجدید نظر اصفهان در چهارباغ اصفهان قرار دارد که وظیفه اصلی این مجتمع قضایی، بررسی اعتراضات افراد به رای صادره می باشد.

آدرس: اصفهان، چهار باغ بالا، چهار راه نظر

شماره تماس: 03136249163

مجتمع قضایی بهارستان

مجتمع قضایی بهارستان

مجتمع قضایی بهارستان، یکی از دادسرا های اصفهان است که صلاحیت رسیدگی به دعاوی کیفری را دارد و 1 شعبه بازپرسی و 3 شعبه دادیاری و 3 کلانتری زیر نظر مجتمع قضایی بهارستان می باشد و همچنین این شعبه 5 پاسگاه در شهر های اصفهان دارد که می توان به از پاسگاه های دشتی، دستجا، جرقویه علیا، جرقویه سفلی و ورزنه اشاره کرد.

آدرس: اصفهان، بهارستان، خیابان الفت، عمران بهارستان

شماره تماس: 03136840

مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی

مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی

مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی؛ وظیفه رسیدگی به جرایمی اعم از پولشویی، اختلاس و کلاهبرداری های مالی را دارد و این جرایم به اقتصاد کشور لطمه میزد و منجر به فقر کشور خواهد شد در این جرایم یک فرد شاکی نمی باشد بلکه یک کشور شاکی است.

آدرس: اصفهان، حدفاصل خیابان آتشگاه و میرزا طاهر، کنار گذر اتوبان شهید خرازی، جنب دفتر پیشخوان خدمات دولت

شماره تماس: 03137735551

مجتمع آیت الله شاهرودی

مجتمع آیت الله شاهرودی

مجتمع آیت الله شاهرودی وظیفه رسیدگی به دعاوی خانواده را برعهده دارد از جمله پرونده های خانواده این مجتمع میتوان به طلاق، مهریه، نفقه، انحصار وراثت و … اشاره کرد. این مجتمع قضایی دارای 4 پاسگاه و 3 شعبه کلانتری در شهر اصفهان می باشد.

آدرس:اصفهان، خيابان آتشگاه، خيابان نبوي منش، کوچه شماره 7

شماره تماس: 03137738315

مجتمع قضایی شهید مطهری

مجتمع قضایی شهید مطهری

مجتمع قضایی شهید مطهری وظیفه رسیدگی به دعاوی کیفری و حقوقی را برعهده دارد و دارای 11 شعبه قضایی دیگر است که همه در زیر مجموعه این مجتمع قضایی است و قابل ذکر است که پرونده های متعدد این شعبه از جمله طلاق، سرقت، نفقه و… می باشد.

آدرس: اصفهان، رهنان، کنارگذر امام خمینی

شماره تماس: 03131325169

مجتمع قضایی سردار سلیمانی

مجتمع قضایی سردار سلیمانی

مجتمع قضایی سردار سلیمانی، وظیفه رسیدگی به دعاوی حقوقی را دارد، این مجتمع قضایی دارای 2 شعبه رسیدگی و صدور رای و 13 شعبه اجرایی می باشد اکثر رای های اجرایی، از این مجتمع قضایی می باشد در شعب زیر مجموعه آن اجرا می شود.

آدرس:اصفهان، شیخ صدوق، خیابان چهارباغ بالا، خیابان میر فندرسکی

شماره تلفن: 03136228171

مجتمع قضایی شهید قدوسی اصفهان

مجتمع قضایی شهید قدوسی اصفهان

مجتمع قضایی شهید قدوسی، وظیفه رسیدگی به دعاوی خانواده را دارد. از پرونده های این مجتمع قضایی میتوان به طلاق، مهریه، حضانت و…اشاره کرد. و قابل ذکر است که مجتمع قضایی شهید قدوسی اصفهان، 10 شعبه را زیر مجموعه خود قرار داده است که هر شعبه مسئول رسیدگی به کاری مشخص است.

ادرس: اصفهان، شیخ صدوق، خیابان چهارباغ بالا، خیابان میر فندرسکی

شماره تماس:03136612022

لیست دادگاه های اصفهان

کلام آخر

با تشکر از همراهی شما عزیزان که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید. در این مقاله لیست دادگاه های اصفهان را به همراه شماره تماس و آدرس جهت سهولت دسترسی برای شما گردآوری کردیم و در ادامه به بررسی موضوعات اجرایی مختلف در هر دادگاه اشاره کردیم.

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد توکلی

میلاد توکلی هستم علاقمند به نویسندگی در مورد وکالت و مسائل حقوقی. سعی کردم اطلاعاتی درباره انواع مسائل حقوقی در اختیار شما قرار بدم. اگر انتقاد و یا پیشنهاد و یا سوالی دارید، برایمان کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 11 =

دکمه بازگشت به بالا