نکات حقوقی

لیست دادگاه های ارومیه ⚖️ + آدرس و شماره ☎️【سال1403】

گاها اتفاق می افتد که افراد در مواجه با مشکل قضایی و نیاز به مراجعه جهت ارائه شکوائیه ی خود در پیدا کردن دادگاه ها و دادسراها دچار چالش می شوند. ما در این مقاله در جهت کاستن دغدغه های اقشار مختلف مردم، لیست دادگاه های ارومیه را ارائه داده و اطلاعات تماس و آدرس آن ها را ذکر کردیم. علاوه بر اطلاعات تماس ما سعی داریم در رابطه با حیطه ی تخصص هریک از این مراجع قانونی به طور کلی صحبت کرده و زمینه ی آشنایی های لازم را فراهم کرده باشیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با مراجع عمومی دادگستری

دادگاه های عمومی بدوی: به جهت اینکه ما درصورت برخورد با هر مشکلی سر و کارمان به دادگاه می افتد، امروزه در هر شهری حداقل یک شعبه از دادگاه های عمومی در دادگستری واقع شده است و در شهرهای بزرگتر تعداد آن بیشتر نیز میشود. دادگاه های عمومی وظیفه رسیدگی به تمام حوزه های دعاوی را دارند بغیر از تعدادی دعاوی که طبق قانون رسیدگی به آن در زمره وظایف دیگر مراکز قرار داده شده است. انواع دادگاه هایی که ما بصورت معمول با آن سروکار داریم عبارت اند از دادگاه های عمومی حقوقی و عمومی کیفری. در این دادگاه اختلافات در حضور یک قاضی بررسی می شود و همچنین برای ارائه دفاعیه های مناسب و در راستای قوانین می توان از بهترین وکیل ارومیه مشاوره دریافت نمود و در صورت لزوم به یکی از وکلا برتر در ارومیه اعطای وکالت کرد.

دادگاه های تجدیدنظر: پس از صدور رای اولیه، شخصی که محکوم شناخته شده، حق اعتراض به رای دادگاه را دارد. این اعتراض در دادگاه های تجدیدنظر بررسی می شوند.

شورای حل اختلاف: هرچند این مراجع از دادگاه های عمومی به شمار نمیرود ولی باید گفت شورای حل اختلاف برای سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده ها تشکیل شده است. و شکایات و اختلافات کوچک در این قسمت رسیدگی می شود.

سریع ترین راه اخذ مشاوره از وکیل متخصص: ۱۰ تا از بهترین وکیل ارومیه

لیست 7 تا از دادگاه های ارومیه را بشناسید!

ساختمان مركزی دادگاه های عمومی و انقلاب اروميه

ساختمان مركزي دادگاه هاي عمومي و انقلاب اروميه

این دادگاه از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شهر ارومیه قرار گرفته و حوزه تخصص فعالیت او شامل حیطه ی عمومی و حقوقی می باشد. در توضیح عمومی و حقوقی می توان گفت در این حوزه مسائلی اعم از طلاق، دزدی، فحاشی و… مورد بررسی قرار می گیرد. در ادامه باید گفت این دادگاه مسائل کلی را بررسی می کند و در صورت عدم رفع آن، به مراجع تخصصی تر ارجاع داده می شود.

آدرس: اروميه، خيابان شهيد دستغيب، ابتداي خيابان پيروزي

شماره تماس: 04412349001

دادگاه خانواده ارومیه

دادگاه خانواده ارومیه

دادگاه خانواده همانطور که از اسم آن پیداست در حوزه خانواده فعالیت دارد. مسائل و مشکلاتی که قبلا در شورا مطرح شده ولی قابل حل نبوده در مرحله بعدی به دادگاه خانواده ارجاع داده می شود. پرونده هایی در زمینه طلاق، مهریه، ارثیه، حضانت و … در این مرجع طی جلسات مستمر بررسی شده و برای حل آن تلاش می شود.

آدرس: ارومیه، بلوار آزادی، فلکه ساعت، جنب آتش نشانی

شماره تماس: 04413368873

دادگاه های تجديد نظر و كيفری ارومیه

دادگاه هاي تجديد نظر و كيفري ارومیه

بعد از مرحله ی صادر شدن حکم، چنان چه شما احساس کردید قاضی پرونده آن طور که باید و شاید نسبت به پرونده شما دقت نداشته و یا اسناد جدیدی در دست دارید که می تواند به تغییر رای دادگاه کمک کند، می توانید با تنظیم درخواست تجدید نظر و ارائه ی آن، به حکم صادره اعتراض کنید تا برای بار دوم در این دادگاه پرونده شما مورد بازبینی قرار بگیرد.

آدرس: ارومیه، میدان انقلاب، دادگستری کل استان

شماره تماس: 044132220219

ساختمان مرکزی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه

ساختمان مرکزی دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه

همان گونه که مستحضر هستید شعبه مرکزی دادگاه عمومی و انقلاب ارومیه، شعبه های دیگر را مورد بررسی قرار می دهد. پرونده های بررسی شده در دادسراهای دیگر به این مکان ارجاع داده می شود تا نسبت به عدم وجود خطا در آن اطمینان حاصل شود. همچنین در این شعبه می توانید اعتراضات خود را نسبت سایر شعبه ها نیز عنوان کنید تا رسیدگی شود.

آدرس: ارومیه، بلوار والفجر 1، روبروی سینما

شماره تماس: 044133368871

دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه

دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه

در دادگاه های انقلابی بیشتر به بررسی مسائل انقلابی پرداخته می شود. لازم به ذکر است اوایل انقلاب محاکمه ی اعضای ساواک و… در آن انجام می شد. ولی امروزه مسائلی مربوط به دولت انقلاب اسلامی و یا ناقضان آسایش و امنیت مردم، در این دادگاه بررسی می شود. همچنین پرونده ی افراد مخل در آسایش عمومی نیز در این دادگاه رسیدگی می شود.

آدرس: ارومیه، بلوار والفجر

شماره تماس: 044133369072

شورای حل اختلاف ارومیه

شورای حل اختلاف ارومیه

در این مجتمع قبل از مراجعه به دادگاه، به حل مسائل پرداخته می شود. اکثر مسائل سطحی در این مکان حل و فصل می شود و پایه اصلی وظیفه این مجتمع بر اساس حل مسائل بنا شده است و سعی بر آن است که مشکل افراد حل شده و به دادگاه کشانده نشود. مگر آنکه مسئله بسیار پیچیده باشد و طرفین دعوا حاضر به توافق نشوند.

آدرس: اروميه، بلوار والفجر 2، روبروي پارک ملت

شماره تماس: 04433362451

شورای حل اختلاف ارومیه شعبه 2

شورای حل اختلاف ارومیه شعبه 2

در این شعبه نیز همانند شعبه قبل به بررسی اختلافات پرداخته می شود. این اختلافات اعم از نزاع خیابانی، دعوا های خانوادگی، همسایه آزاری و… که در شورای حل اختلاف با بررسی مسئله و اخطارات لازم، بدون پرونده سازی به حل مسئله می پردازند، اما در صورت تکرار برای بررسی بیشتر به دادگاه مربوطه ارجاع داده می شود.

آدرس: ارومیه، خيابان كاشانی، خيابان شهيد كشتگر (دانش سابق)، پايين تر از دبيرستان شهيد چمران

شماره تماس: 0443253339

کلام آخر

در این مقاله به بررسی لیست دادگاه های ارومیه و شورای حل اختلاف پرداخته ایم که می تواند در سهولت دسترسی برای شما مفید واقع شود. در ادامه نیز اطلاعاتی راجع به نوع فعالیت هریک نیز عنوان کردیم، از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید کمال تشکر را داریم.

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد توکلی

میلاد توکلی هستم علاقمند به نویسندگی در مورد وکالت و مسائل حقوقی. سعی کردم اطلاعاتی درباره انواع مسائل حقوقی در اختیار شما قرار بدم. اگر انتقاد و یا پیشنهاد و یا سوالی دارید، برایمان کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =

دکمه بازگشت به بالا