نکات حقوقی

لیست دادگاه های سمنان ⚖️ + آدرس و شماره ☎️️【سال1403】

در این مقاله قصد داریم شما را با لیست دادگاه های سمنان آشنا کنیم. در زندگی روزمره ما ممکن است اختلافات یا اتفاق های نامطلوبی رخ دهد که نمیتوان با خشم و عصبانیت، خودسرانه به آنها رسیدگی کرد و نیاز داریم کسی با عدالت در برابر این رخدادها قضاوت کند به همین دلیل است که ما نیاز داریم به مراجع قانونی مراجعه کنیم به همین دلیل ما برای شما اطلاعات و آدرس دادگاه های سمنان را بیان کرده ایم.

تفاوت شکایات کیفری و حقوقی

در شکایات کیفری به فرد شکایت کننده شاکی و به فردی که از او شکایت شده متهم و همچنین به موضوع پرونده کیفری اتهام می گویند در مقابل در شکایات حقوقی به فرد شکایت کننده خواهان و به فردی که از او شکایت شده خوانده، موضوع پرونده را هم خوانده می نامند.

در شکایات کیفری متهم از طریق احضاریه مطلع و به دادگاه خواسته می شود در حالی که شکایات حقوقی به صورت اخطاریه اعلام می گردد. موضوع دیگری که تفاوت این دو دعوی را نشان می دهد این است که در موضوعات کیفری اگر متهم به احضاریه توجه نکند و در محضر دادگاه حضور نداشته باشد حکم جلب او صادر می شود اما در موضوعات حقوقی ممکن است عدم حضور خوانده رای را به نفع خواهان اجرا شود.

در دعاوی کیفری شاکی می تواند شکایت خود را بدون حضور وکیل تنظیم کند اما در دعاوی حقوقی تنظیم شکایت باید توسط وکیل صورت گیرد. شما می توانید برای دریافت مشاوره به بهترین وکیل سمنان مراجعه کنید.

سریع ترین راه اخذ مشاوره از وکیل متخصص: ۱۰ تا از بهترین وکیل سمنان

لیست 8 تا از دادگاه های سمنان را بشناسید!

دادگاه عمومی حقوقی شهرستان سمنان

دادگاه عمومی حقوقی شهرستان سمنان همانطور که از اسم آن مشخص است به بررسی مسائل حقوقی مانند مالی، تجاری، تقسیم ترکه و… میپردازند اما قابل ذکر است که این دادگاه علاوه بر دعاوی حقوقی به دعاوی خانواده هم رسیدگی می کند و میتوان به طلاق، مهریه، نفقه و… اشاره کرد.

آدرس: سمنان، گرمسار، بلوار شهید بهشتی، دادگستری شهرستان گرمسار

شماره تماس: 0233581751157

دادگاه عمومی بخش بسطام سمنان

دادگاه عمومي بخش بسطام سمنان

دادگاه عمومی بخش بسطام در سمنان به بررسی پرونده های عمومی میپردازند. اما قابل ذکر است دادگاه های عمومی در حوزه حقوقی از جمله کیفری، خانواده، حقوقی و ملکی فعالیت میکند و باید متذکر شویم که در این مرجع قضایی، دادگاه تجدید نظر هم وجود دارد.

آدرس: سمنان، شاهرود، بسطام، ميدان امام جعفر صادق(ع)، ابتداي خيابان كشاورز

شماره تماس: 02332523338

دادگاه عمومی حقوقی سمنان

دادگاه عمومی حقوقی سمنان

دادگاه عمومی حقوقی سمنان در مرکز شهر واقع شده است و مسئول رسیدگی به شکایات مردم می باشد. دعاوی حقوقی مانند مطالبه سهم الشرکه، اعتراض به ثبت، اعتراض به تحدید حدود و …

آدرس: سمنان، شهرستان سمنان، بلوار قدس، خیابان شهدای دادگستری

شماره تماس:02333351025

دادسرای عمومی و انقلابی سمنان

دادسرای عمومی و انقلابی سمنان

دادسرای عمومی و انقلابی سمنان زیر نظر، دادگاه سمنان می باشد. این مجتمع قضایی صلاحیت صدور حکم را ندارد و فقط وظیفه ی تحقیق و بررسی پرونده ها را برعهده دارد. برای اطلاع از روند پرونده باید به این مجتمع قضایی مراجعه کنید.

آدرس: سمنان، گرمسار، بلوار آزادگان، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرمسار

شماره تماس:02334200861

دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سمنان

دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سمنان

دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سمنان در مرکز شهر واقع شده است افراد حاذق این مجتمع مسئول پیگیری مقدماتی پروندهایی است که به این دادسرا ارجاع داده اند و بعد از تحقیق درباره چگونگی رخداد پرونده، آن را به دادگاه ارجاع می دهند تا قاضی مربوطه برای فرد خوانده حکم صادر کند.

آدرس: سمنان، بلوار قدس، خیابان شهدای دادگستری

شماره تماس: 02333351025

دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود

دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود

دادگستری و دادسرای عمومی و انقلابی شهرستان شاهرود در استان سمنان می باشد. این دادگاه به بررسی جرایم کیفری و حقوقی می پردازند اما قابل ذکر است که افراد حاذق و پرتلاش در این مجتمع قضایی علاوه بر پیگیری، صلاحیت صدور حکم را نیز دارند.

آدرس: سمنان، شاهرود، بلوار عدالت، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شاهرودگرمسار

شماره تماس: 02332363247

اجرای احکام مدنی دادگستری سمنان

مجتمع اجرای احکام مدنی دادگستری سمنان همانطور که از نامش مشخص است و به منظور اجرای احکام صادر شده تاسیس شده؛ نکته قابل توجه این است که حکم متهم در جلسه ای مجزا از مواخذه تشکیل و اعلام می گردد.

آدرس: سمنان، گرمسار، بلوار شهید بهشتی، دادگستری شهرستان گرمسار

شماره تماس: 02334224816 

دادگاه نظامی سمنان

دادگاه نظامی سمنان

دادگاه نظامی سمنان موظف به اجرای حکم، افراد نظامی متخلف می باشد. به عنوان مثال افرادی که در ارتش، نیروی مسلح، نیروی انتظامی و… هستند اگر در کار خود کوتاهی کرده باشند مورد محاکمه قرار میگیرندو مجازات این افراد اعمم از معلق شدن از کار، محرومیت از شغل دولتی، جریمه نقدی و… می باشد

در دادگاه نظامی سمنان همانطور که از نامش مشخص است به تخلفات سر زده از افراد نظامی رسیدگی می شود، مجازات این افراد ممکن است علاه بر خلع درجه، جریمه نقدی نیز باشد.

آدرس: سمنان، بلوار معلم، كوي رضوان، جنب فروشگاه اتكا، سازمان قضايی نيروهای مسلح سمنان

شماره تماس:02333465321

کلام آخر

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما نهایت تشکر را داریم در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با لیست دادگاه های سمنان آشنا کنیم و در ادامه به تفاوت شکایات کیفری و حقوقی پرداختیم، حال به انتهای مقاله رسیده ایم و از شما می خواهیم نظر و پیشنهادتان را نسبت به این مقاله و سایت برترین وکیل در قسمت دیدگاه با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

میلاد توکلی

میلاد توکلی هستم علاقمند به نویسندگی در مورد وکالت و مسائل حقوقی. سعی کردم اطلاعاتی درباره انواع مسائل حقوقی در اختیار شما قرار بدم. اگر انتقاد و یا پیشنهاد و یا سوالی دارید، برایمان کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا