نکات حقوقی

لیست دادگاه های کرمانشاه ⚖️ + آدرس و شماره ☎️【سال1403】

اولین قدمی که افراد در رابطه با پرداختن به مشکلات قضایی و حقوقی خود برمی دارند مراجعه به دادگاه ها و مراجع مربوطه می باشد. این قدم برای برخی از افراد که تا کنون با چنین مراکزی ارتباط نگرفته اند کمی دشوار خواهد بود چون از مکان دقیق و وظیفه رسیدگی هر کدام از دادگاه ها اطلاع دقیقی در دست ندارند. سعی ما در این مقاله این بود که لیست کاملی از دادگاه های کرمانشاه ارائه داده و در مسیر دادرسی راهنمای افراد بوده باشیم. از این که در این مقاله همراه ما بودید متشکریم.

مهمترین وظایف قوه قضائیه

اگر بخواهیم در مورد وظایف قوه قضائیه صحبت کنیم باید گفت وظایف قوه قضائیه بطور کلی رسیدگی و صدور حکم در مورد تمام دادخواهی های موجود می باشد که در نتیجه ی آن، یا دعاوی حل و فصل شده و رفع خصومات صورت می گیرد و یا تصمیم درست توسط قاضی اتخاذ می گردد. از دیگر وظایف قوه قضائیه می توان به حفظ حقوق مردم و گسترش عدالت می باشد و علاوه بر آن روشی در دستور کار خود قرار داده که بر اجرای درست قوانین نیز نظارت دارد.

در ادامه ی روند نظارت چنان چه جرمی صورت بگیرد مراحل کشف جرم  و تعقیب انجام شده و اجرای حکم نیز بر عهده ی دستگاه اجرایی قرار می گیرد. مجموعه ی این اقدامات پیامدی برای افراد جامعه داشته و از ارتکاب مجدد جرم توسط آن ها جلوگیری به عمل می آورد. حال دادسرا ها و دادگاه ها از مراجعی هستند که مجری این قوانین موجود می باشد. در ادامه لیستی از دادگاه های کرمانشاه را در اختیار شما قرار می دهیم.

سریع ترین راه اخذ مشاوره از وکیل متخصص: ۱۰ تا از بهترین وکیل کرمانشاه

لیست 8 تا از دادگاه های کرمانشاه را بشناسید!

دادگاه عمومی حقوقی شعبه 1 کرمانشاه

دادگاه عمومی حقوقی شعبه 1 کرمانشاه

در دادگاه عمومی حقوقی شعبه 1 کرمانشاه به حوزه های مختلفی چون مهریه، طلاق، ارث، نفقه، اختلافات مالی، چک برگشتی، دعاوی مالی و مستاجرین و… رسیدگی وکرده و برای مجرمان مرتکب جرم حکم معقول صادر میکنند.

آدرس: کرمانشاه، گلستان، بلوار بهشتی، خیابان سی متری دوم

شماره تماس: 08338220860

دادگستری کل کرمانشاه

دادگستری کل کرمانشاه

دادگستری کل کرمانشاه در مرکز استان تاسیس شده و وظیفه نظارت به دادگستری های کرمانشاه را دارد و در صورت مشاهده تخلف کارکنان و شکایات افراد عام از کارکنان هر یک از دادگستری های زیر شاخه به صورت تخصصی و جدی به این امور می پردازد.

آدرس: کرمانشاه، شاطر آباد، بلوار بهشتی، خیابان غدیر

شماره تماس: 08338220860

دادسرای عمومی و انقلابی کرمانشاه

دادسرای عمومی و انقلابی کرمانشاه

این دادسرا به بررسی جرایم عمومی و انقلابی می پردازد. شخص در این مکان اجازه صدور حکم را ندارد و فقط به تحقیقات می پردازند، بعد از جمع آوری مستندات محکمه پسند فرد متهم را به دادگاه ارجاع داده و با توجه به ادله های جمع آوری شده موُاخذه می شود و در نهایت حکم صادر می شود.

در این دادسرا ها به بررسی جرایم عمومی و انقلابی می پردازند که به وظیفه افراد این مجتمع قضایی میتوان به کشف جرم و تعقیب متهم و … اشاره کرد. در این مکان ها حکم صادر نمی شود بلکه بعد از تحقیقات پرونده به دادگاه ارجاع داده می شود و در آنجا حکم صادر می شود.

آدرس: کرمانشاه، بلوار طاقبستان، کوچه 146

شماره تماس: 08317222819

دادگاه تجدید نظر کرمانشاه

دادگاه تجدید نظر کرمانشاه

اگر به رای صادره خود اعتراض دارید می توانید با مراجعه به این دادگاه اعتراض خود را اعلام کنید و درخواست برگزاری یک جلسه دادگاه بدهید و در این دادگاه فقط جلسات مرتبط با دعاوی کیفری برگزار می شود.

آدرس: کرمانشاه، چهار راه بسیج، خیابان بنت الهدی، روبروی دیوان محاسبات

شماره تماس: 08331226201

دادگستری سرپل ذهاب کرمانشاه

دادگستری سرپل ذهاب کرمانشاه

دادگستری سرپل ذهاب کرمانشاه یکی از شعب دادگستری کرمانشاه می باشد. این مجتمع قضایی به بررسی دعاوی حقوقی و کیفری آن حومه مشغول است و از دعاوی حقوقی و کیفری میتوان به طلاق، دزدی، سرقت مسلحانه و… اشاره کرد.

آدرس: کرمانشاه، شهرستان سرپل ذهاب، خیابان امام خمینی، نرسیده به میدان بسیج

شماره تماس: 08342226050

دادسرای عمومی و انقلابی سرپل ذهاب

دادسرای عمومی و انقلابی سرپل ذهاب

دادسرای عمومی و انقلابی سرپل ذهاب به دعاوی عمومی و انقلابی می پردازد. دعاوی عمومی اعم از خانواده، طلاق، دعاوی تجاری، دعاوی مالی، نفقه و … می باشد. قابل ذکر است که در این داسرا به دعاوی انقلابی که امنیت کشور ا بخطر می اندازد، میپردازد و برای افراد متهم حکم صادر می کند.

آدرس: کرمانشاه، سر ذهاب 

شماره تماس: 08342226050

دادسرای شهرستان دالاهو

دادسرای شهرستان دالاهو

دادسرای شهرستان دالاهو در ابتدای شهر قرار داد و موظف رسیدگی به امور حقوقی کیفری است. در این دادگاه مسائلی مانند قتل، دزدی، سرقت مسلحانه و… مورد بررسی قرار می گیرد. مزیت این دادسرا قرارگیری زیر شاخه های مرتبط در یک ساختمان می باشد.

آدرس: کرمانشاه، شهرستان دالاهو، شهر كرند غرب، شهرك فرهنگیان، خيابان راه كربلا، جنب پمپ بنزين

شماره تماس: 08327213474

دادسرای شهرستان صحنه

دادسرای شهرستان صحنه

دادسرای شهرستان صحنه به راحتی در دسترس عموم قرار دارد و در رابطه با مسائل پیش آمده تحقیق و بررسی انجام داده و پرونده را به مراجع بالاتری ارجاع می دهند. این دادگاه به دلیل داشتن افراد خبره و ماهر میتواند در سریع ترین زمان پرونده ها را به اتمام برسانند.

آدرس: کرمانشاه، صنحه، خیابان نیروی انتظامی

شماره تماس: 0838322660

کلام آخر

در این مقاله به معرفی لیست دادگاه های کرمانشاه پرداختیم و در ادامه توضیح مختصری نسبت به فعالیت هر دادگاه را بیان کردیم. امید است مطالب فوق مفید واقع شده باشد. از شما همراهان محترم دعوت می کنیم در قسمت دیدگاه پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد توکلی

میلاد توکلی هستم علاقمند به نویسندگی در مورد وکالت و مسائل حقوقی. سعی کردم اطلاعاتی درباره انواع مسائل حقوقی در اختیار شما قرار بدم. اگر انتقاد و یا پیشنهاد و یا سوالی دارید، برایمان کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا