وکیل

10 تا از بهترین وکیل یاسوج ⚖️【سال1402】

ما در این مقاله قصد داریم درباره موضوع بهترین وکیل یاسوج اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم همراه ما باشید. وکیل در لغت به معنی جانشین می باشد که می تواند توسط شخص دیگری، طی عقد قرارداد مامور به انجام کاری شود. وکلا می توانند پرونده های حقوقی و کیفری شما را به عهده بگیرند و در تسریع عمل دادرسی به شما کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مقاله در سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل زن ایران

 بهترین وکیل یاسوج

بهترین وکیل یاسوج را چگونه انتخاب کنیم؟

شهر یاسوج یکی از شهر های پرجمعیت ایران است. در این شهر وکلای بسیار زیادی در حال فعالیت هستند که می توانید پرونده های خود را به آن ها بسپارید. اما انتخاب بهترین وکیل یاسوج، در بین تعداد بیشمار وکلا کار بسیار دشواری می باشد.

یکی از راه کار های ساده برای انتخاب وکیل این است که از دوستان و آشنایان خود که آن ها هم قبلا درگیر پرونده های حقوقی یا کیفری بودند و پرونده ی آن ها با موفقیت رو به رو شده است، از آن ها بخواهیم وکیل خودشان را به ما معرفی کنند. یا می توانید در سایت برترین وکیل، وکیل خوب در یاسوج را پیدا کنید. ما در این مقاله به معرفی ۱۰ نفر از بهترین وکیل یاسوج پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

در این راستا بخوانید: بهترین وکیل زن ایران

جناب آقای حسین آقایی برزآباد

جناب آقای حسین آقایی برزآباد

آقای آقایی برزآبادی یکی از وکلای پایه یک دادگستری یاسوج، عضو کانون وکلای یاسوج و همچنین مشاور حقوقی می باشد. دارای ۱۲ سال سابقه ی درخشان در حوزه های دعاوی خانواده مانند طلاق، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، دریافت نفقه، دعاوی حقوقی، دعاوی ثبتی و ملکی و کیفری هستند.

آدرس دفتر: یاسوج، سردار جنگل شمالی، خیابان هجرت سوم، ساختمان هشت بهشت، طبقه ی سوم

شماره تماس: ۰۹۱۷۳۴۱۱۳۸۳

جناب آقای سعید فرخی

جناب آقای سعید فرخی

جناب آقای سعید فرخی دارای ۱۲ سال در حوزه های دعاوی کیفری مانند خیانت، کلاهبرداری، ربا، تخریب عمدی اموال و …، دعاوی خانواده مانند طلاق، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، طلاق توافقی، دریافت نفقه و …، دعاوی ملکی مانند جعل اسناد، خیانت در امانت، تخلیه ی اماکن تجاری، فک رهن و ….، دعاوی حقوقی و دعاوی ثبتی، که در این حوزه ها بسیار متخصص می باشند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای دادگستری و همچنین مشاور حقوقی نیز هستند.

آدرس دفتر: یاسوج، خیابان سردار جنگل شمالی، جنب ساختمان شماره دو دادگستری

شماره تماس: ۰۹۱۷۳۴۱۶۶۰۸

جناب آقای سعید بخشی گنجه

جناب آقای سعید بخشی گنجه

جناب آقای سعید بخشی گنجه وکیل پایه یک و مشاور حقوقی می باشند. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری هستند و در پرونده هایی همچون دعاوی خانواده مانند طلاق توافقی، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، دریافت نفقه و …، دعاوی کیفری مانند خیانت، کلاهبرداری، ربا، تخریب عمدی اموال و …، دعاوی ملکی مانند جعل اسناد، خیانت در امانت، فسخ قرارداد، فک رهن، تخلیه ی اماکن تجاری و …، دعاوی حقوقی و دعاوی ثبتی، بیش از ۱۱ سال سابقه ی درخشان دارند. از جمله خدمات وکالتی ایشان می توان به اخذ پرونده، تنظیم شکواییه، مشاوره حضوری و غیر حضوری اشاره کرد.

آدرس دفتر: یاسوج، کاشانی ۱۵، پلاک ۱۵

شماره تماس: ۰۹۱۷۱۴۶۰۶۵۷

جناب آقای محمد خالق حسنی

جناب آقای محمد خالق حسنی

جناب آقای خالق حسنی وکیل پایه یک، عضو کانون وکلای دادگستری یاسوج و مشاور حقوقی می باشد.زمینه کاری ایشان در دعاوی حقوقی و کیفری است و در این حوزه ها بسیار متخصص و زبان زد می باشد.

آدرس دفتر: یاسوج، جنب دادگاه تجدید نظر س سامان، طبقه ی اول

شماره تماس: ۰۹۱۷۱۲۷۹۵۷۰

سرکار خانم الهام براتی

سرکار خانم الهام براتی

یکی دیگر از بهترین وکلای دادگستری که در زمینه های دعاوی کیفری و دعاوی حقوقی بسیار متبحر می باشد، سرکار خانم الهام براتی هستند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری یاسوج نیز می باشند.

آدرس دفتر: یاسوج، خیابان سردار جنگل، ساختمان هشت بهشت، طبقه ی اول

شماره تماس: ۰۹۱۷۵۰۲۲۳۵۲

جناب آقای علی جانی پور

جناب آقای علی جانی پور وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با بیش از چندین سال سابقه وکالت خود در شهر یاسوج توانسته است تا یکی بهترین وکیل های شهر یاسوج شناخته شود. از تخصص های وی می توان به دعاوی کیفری، حقوقی، خانواده و … اشاره نمود.

آدرس دفتر: یاسوج، خیابان سردارجنگل شمالی، ساختمان کسری، طبقه ٢

شماره تماس: 09171412634

سرکار خانم مهناز باقری

سرکار خانم مهناز باقری، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی یاسوج، دارای شماره پروانه وکالت که از سوی کانون وکلای دادگستری در سال 1391صادر شده است، می‌باشد. وی در زمینه دعاوی خانواده (طلاق، طلاق توافقی، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، و …)، دعاوی ملکی (دعوی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی، دعوی الزام تنظیم سند رسمی ‌برای املاک، فسخ قرارداد،جعل اسناد، و …)، دعاوی کیفری و حقوقی پرونده‌های موفق بسیاری بر عهده گرفته است

آدرس دفتر: یاسوج، بلوار کاشانی، نبش فرعی ،۱۵روبروی ساختمان جدید دادگاه

شماره تماس: 09170808470

جناب آقای کوروش قنبری مرداسی

جناب آقای کوروش قنبری وکیل پایه یک دادگستری، مشاوره حقوقی و عضو کانون وکلای دادگستری یاسوج می باشند. وی رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان کهکیلویه و بویر احمد، ایشان دارای کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و قبول کلیه دعاوی حقوقی، کیفری (جرائم)، امورقرارداد ها، اسناد تجاری، خانواده، ملکی، ثبتی، و… را بر عهده دارند.

آدرس دفتر: یاسوج، خیابان سردار جنگل شمالی، ساختمان طلوع، طبقه ۲، واحد ۲

شماره تماس: 09171411327

تعرفه ی حق الوکاله ی وکیل

وکلا برای کار هایی که به وکالت از موکل انجام می دهند، می توانند حق الوکاله دریافت کنند. معمولا حق الوکاله در قرارداد وکالت قید می شود و با توافق موکل و وکیل تعیین می گردد. اگر در قرارداد وکالت مبلغی تحت عنوان حق الوکاله توافق صورت نگیرد، موکل موظف است مطابق تعرفه ی قانونی که از طرف قوه ی قضاییه تصویب شده، تعرفه ی وکالت و میزان حق الوکاله وکیل دادگستری را بپردازد.

تعرفه ی حق الوکاله در دعاوی مختلف، با هم متفاوت است. مثلا در دعاوی مالی، تعرفه ی وکالت و میزان حق الوکاله وکیل دادگستری، به این صورت می باشد که اگر حکم دادگاه بدوی، در مورد بهای خواسته یا همان مال یا منفعتی که در مورد آن، اختلاف نظر و نزاع وجود دارد، حتمی باشد، درصدی تحت به مقدار ده درصد بهای خواسته است.

اگر حکم دادگاه بدوی حتمی نباشد، اگر بهای خواسته تا مبلغ پانصد میلیون باشد نرخ تعرفه هشت درصد بهای خواسته است، اگر بهای خواسته نسبت به مازاد بر مبلغ پانصد میلیون ریال تا دو میلیارد باشد، نرخ تعرفه هفت درصد بهای خواسته می شود. اگر بهای خواسته نسبت به مازاد بر مبلغ دو میلیارد ریال تا ده میلیارد باشد، نرخ تعرفه پنج درصد بهای خواسته است و به همین صورت ادامه دارد.

حق الوکاله وکلا در امور حسبی، دعاوی خانوادگی و غیر مالی به شرح زیر می باشد. امور حسبی یعنی امور مربوط به احوال شخصیه و مواردی مانند قیمومیت، غائب مفقود الاثر، ماترک میت، محجورین و … است.دعاوی خانوادگی نیز مانند طلاق، مطالبه ی مهریه و نفقه است که در صلاحیت دادگاه خانواده می باشد. تمام دعاوی خانوادگی یا دعاوی مالی ناشی از زوجیت و همچنین امور حسبی نرخ مشخص شده برای آن حداقل پنج میلیون ریال و حداکثر دویست میلیون ریال می باشد. در دعاوی که خواسته ی آن ها مالی نیست یا تعیین بهای خواسته به موجب قانون لازم نیست، نرخ تعرفه حداقل چهار میلیون ریال و حداکثر سیصد میلیون ریال است.

حق الوکاله وکلا در امور کیفری به دین گونه مشخص می شود. درجرایم مستوجب مجازات های سلب حیات، قطع عضو، حبس ابد یا تعزیری درجه یک، حداقل پنجاه میلیون ریال و حداکثر دو میلیارد ریال، جرایم مستوجب مجازات های تعزیری درجه دو و سه بهای حق الوکاله حداقل سی میلیون ریال و حداکثر یک میلیارد ریال، دیگر جرایم تعرفه ی حق الوکاله ی آن حداقل ده میلیون ریال و حداکثر پانصد میلیون ریال و … می باشد.

تعرفه ی حق الوکاله ی وکیل

جرایم مستوجب مجازات های حدود، دیات، تعزیر درجه ۴ و ۵ تعرفه ی حق الوکاله حداقل ده میلیون ریال و حداکثر ۵۰۰ میلیون ریال، جرایم مستوجب مجازات های تعزیری درجه شش، میزان حق الوکاله حداقل پنج میلیون ریال و حداکثر سیصد میلیون ریال، اعتراض به قرارهای قابل اعتراض دادسرا، بهای حق الوکاله حداقل یک میلیون ریال و حداکثر صد و پنجاه میلیون ریال، فرجام خواهی کیفری، تقاضای اعاده ی دادرسی و تقاضای اعمال ماده ۴۷۷ آیین دادرسی، حداقل دو میلیون ریال و حداکثر دویست میلیون ریال است.

در دعاوی که فقط وکلای تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری می توانند در آن ها قبول وکالت کنند، تعرفه ی حق الوکاله حداقل ۵۰ میلیون ریال و حداکثر ۵۰۰ میلیون ریال می باشد. فرایند تحقیق در دادسرا اعم از دادسرای عمومی و انقلاب، دادسرای نظامی و سایر دادسرا ها، تعرفه ی حق الوکاله آن پنجاه درصد کل حق الوکاله است. در فرایند تحقیق در دادگاه بدوی، میزان حق الوکاله سی درصد کل حق الوکاله، فرایند تحقیق در دادگاه تجدید نظر، بیست درصد کل حق الوکاله می باشد.

حق الوکاله وکلا در قرار های صادره از دادگاه بدین صورت است که اگر موضوع قرار، قرار ابطال دادخواست، پیش از پاسخ به دعوا و دفاع از آن باشد، نرخ تعرفه یک چهارم حق الوکاله مرحله نخستین می شود. اگر قرار رد دادخواست، پس از پاسخ به دعوا و دفاع از آن باشد، نرخ تعرفه یک دوم حق الوکاله مرحله ی نخستین است. قرار عدم استماع یا رد دعوا به عللی مانند مرور زمان و اعتبار امر مختوم و رد تقاضای اعاده دادرسی باشد، نرخ تعرفه تمام حق الوکاله مقرر برای آن حکم است.

اگر قرار سقوط دعاوی تجدید نظر، پیش از پاسخ به دعوا و دفاع از آن باشد، بهای حق الوکاله یک چهارم حق الوکاله مرحله ی تجدید نظر است. قرار سقوط دعوای تجدید نظر، پس از پاسخ به دعوا و دفاع از آن، یک دوم حق الوکاله مرحله ی تجدید نظر است. حق الوکاله اعتراض به قرار های حقوقی قابل اعتراض، حداقل یک میلیون و حداکثر یکصد میلیون ریال می باشد.

تفاوت وکیل کیفری و وکیل حقوقی در چیست؟

وکیل حقوقی

یکی از انواع وکیل ها، وکیل حقوقی می باشد. وکیل حقوقی به فردی اتلاق می شود که به امور حقوق مدنی و مشاوره ی حقوقی می پردازد. این وکلا به صورت تخصصی در زمینه های حقوقی مانند دادگاه خانواده، شورای حل اختلاف، امور مدنی، قانون آیین دادرسی مدنی، قانون تجارت، قانون حمایت خانواده، قانون امور حسبی، مطالبه ی نفقه، دعاوی مطالبه، مطالبه ی اجرت المثل و … ورود پیدا می کند و به رفع مشکلات موجود می پردازد.

تفاوت وکیل کیفری و وکیل حقوقی در چیست؟

وکیل کیفری

وکیل کیفری در دادگاه کیفری، نظامی، سازمان تعزیرات حکومتی و … فعالیت دارد. همچنین در امور کیفری که با قانون کیفری و جزائی مانند قوانین مجازات اسلامی، قانون آیین دادرسی کیفری، قانون قاچاق اسلحه و … به صورت تخصصی در حال فعالیت می باشد.

کلام آخر

بسیار از شما همراهان گرامی سپاس گزاریم که تا این قسمت از مقاله همراه ما بودید. ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات مفیدی را درباره بهترین وکیل یاسوج به همراه شماره تماس و آدرس وکلا در یاسوج را دراختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم. امیدواریم مثمر ثمر واقع باشد. لطفا برای بهبود این مقاله نظرات و پیشنهاد های خود را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا