نکات حقوقی

لیست دادگاه های رشت ⚖️ + آدرس و شماره ☎️️【سال1403】

تاسیس دادگاه و دادسرا ها در رشت به چندین سال پیش جهت سهولت کار تاسیس شده و افراد حاذق و با تجربه ای در این امکان مشغول فعالیت هستند. در مقاله لیست دادگاه های رشت مراجع قضایی مهمی را معرفی کرده و در ادامه توضیح مختصری راجع به فعالیت هر دادگاه یا دادسرا نوشته ایم.

دادسرا چیست و چه تفاوتی با دادگاه دارد؟

در دادسرا ریاست بر عهده دادستان است و تنها اجازه صدور قرار را دارد. در صورتی که در دادگاه صدور قرار و اجرای حکم آزاد است. در دادسرا افراد حاذق موظف به تحقیق و تفحص در رابطه با جرمیت و عدم جرمیت متهم هستند و در انتها اگر فرد متهم باشد همراه با کیفر خواست به دادگاه ارجاع داده می شود و به مجرم مطرح رسیدگی و رای صادر می کنند. دادگاه در چنین شرایطی به متهمان اجازه اخد وکیل را می دهد. آنان می توانند با دریافت مشاوره از بهترین وکیل رشت و اعطای وکالت به این وکلا متخصص به روند پرونده خود بهبود ببخشند.

سریع ترین راه اخذ مشاوره از وکیل متخصص: ۱۰ تا از بهترین وکیل رشت

لیست 8 تا از دادگاه های رشت را بشناسید!

دادگاه های حقوقی رشت

دادگاه های حقوقی رشت

دادگاه های حقوقی رشت جز دادگاه های حقوقی است و به انواع اختلافات مالی در زمینه های قراردادها، پرونده های تجاری، ملکی، و … رسیدگی می کند.

آدرس: رشت، خيابان امام، ميدان دكتر حشمت، طبقه دوم

شماره تماس: 03133327006

دادگاه خانواده و تصادفات رشت

دادگاه خانواده و تصادفات رشت

در این شعبه به مسائل خانوادگی و تصادفات می پردازند. یکی از مسائلی که امروزه مورد عموم قراردارد اختلافاتی است که در تصادفات رخ می دهد در این شعبه به این مسائل به صورت تخصصی می پردازند.

آدرس : رشت، بلوار حافظ، چهار راه پورسينا، كوچه تاخور، مجتمع قضايی خانواده و تصادفات

شماره تماس: 03133324091

شعبه سرپرستی دادگستری رشت

شعبه سرپرستی دادگستری رشت

شعبه سرپرستی دادگستری رشت، در مجتمع قضایی دادسرای عمومی و انقلابی قرار دارد. در این شعبه به صورت تخصصی مسئله حضانت فرزند مورد بررسی قرار میگیرد. کسانی که قصد دارند برای حضانت فرزندشان اقدام کنند در این شعبه باید دادخواست تنظیم کنند.

آدرس : رشت، ميدان 7 آذر، خيابان پاسداران، دادسرای عمومی و انقلاب رشت

شماره تماس: 03113228003

دادگاه کیفری دو رشت

دادگاه کیفری دو رشت

دادگاه کیفری دو، به مسائلی اعم از سرقت، تخریب، کلاهبرداری و… میپردازد. این دادگاه در میدان هفت آذر واقع شده و قابل ذکر است که در این مجتمع دادگاه و دادسرا های دیگری نیز وجود دارد.

آدرس : رشت، ميدان 7 آذر، خيابان پاسداران، دادسرای عمومی و انقلاب رشت، ساختمان دادگاههای جزایی

شماره تماس: 03133328003

دادسرای عمومی و انقلابی رشت

دادسرای عمومی و انقلابی رشت

دادسرای عمومی و انقلابی رشت به بررسی کشف جرم، تعقیب متهم، تحقیقات مقدماتی، اجرای احکام کیفری و… می پردازد و همچنین قابل توجه است که افرادی که در امور و امنیت کشور اختلال ایجاد می کنند در این محل محاکمه خواهند شد.

آدرس : رشت، ميدان 7 آذر، خيابان پاسداران، دادسراي عمومی و انقلاب رشت

شماره تماس: 03113228003

دادگاه تجدید نظر رشت

دادگاه تجدید نظر رشت

بعد از رای صادره شما می توانید با تنظیم دادخواستی نسبت به رای دادگاه اعتراض کنید تا بار دیگری به موضوع پرونده شما بررسی شود. این شعبه دادگاه تجدید نظر نام دارد که در میدان امام حسین رشت واقع می باشد.

آدرس : رشت، ميدان امام حسين، بلوار شهيد چمران، خيابان شهيد باقری

شماره تماس: 03133834701

دادسرای ویژه روحانیت رشت

دادسرای ویژه روحانیت رشت

در دادسرای ویژه روحانیت رشت روحانیونی را که ناقض قوانین جمهوری اسلامی ایران هستند را محاکمه می کند و قابل ذکر است که جلسات به صورت خصوصی برگزار می شود و مستقیما زیر نظر رهبر معظم است. باید این را بیان کنیم که رهبر از روند پرونده تا صادر شدن حکم اطلاع دارد.

آدرس: رشت، فلكه نيروی دريايی، خيابان پاسداران، روبروی دادگاه عمومی و انقلاب رشت

شماره تماس: 03113228004

دادگستری انزلی

دادگستری انزلی

در این مجتمع به بررسی و حل اختلافات حقوقی و کیفری میپردازند و این مرجع قضایی در محله ی ژاندارمری قرار دارد. و این دادگستری دارای چند شعبه می باشد.

آدرس: رشت، انزلی، بلوار تکاوران، دادگستری بندر انزلی

شماره تماس: 03144512021

دادگاه خصوصی به چه نوع دادگاهی گفته می شود؟

دادگاه اختصاصی دارای تقسیم بندی مشخصی می باشد که به 2 دسته دادگاه انتظامی قضات و دادگاه ویژه روحانیت است.قانون گذاران این نوع دادگاه ها صرفا صلاحیت رسیدگی به دعاوی مشخصی را دارند و بر خلاف دادگاه های تخصصی زیر مجموعه دادگاه های عمومی نیستند و نمیتوانند به جرایم خارج از صلاحیت خود رسیدگی کنند.

کلام آخر

از شما همراهان عزیز که تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگذاریم. در این مقاله به لیست دادگاه های رشت پرداختیم و در ادامه مطالبی راجع به تفاوت دادگاه و دادسرا بیان کردیم، امید است مطالب فوق در مواقع حساس زندگیتان کارآمد بوده و به شما یاری برساند. قابل ذکر است لیست دادگاه های رشت به همراه شماره تماس و آدرس می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد توکلی

میلاد توکلی هستم علاقمند به نویسندگی در مورد وکالت و مسائل حقوقی. سعی کردم اطلاعاتی درباره انواع مسائل حقوقی در اختیار شما قرار بدم. اگر انتقاد و یا پیشنهاد و یا سوالی دارید، برایمان کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا