ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل اثبات مالکیت ⚖️【سال1402】

وکیل اثبات مالکیت به خوبی از ویژگی ها و تفاوت های اسناد رسمی و اسناد عادی مطلع است و اشراف کاملی به این قوانین دارد. برای اثبات مالکیت ملک یا زمینی باید با راه های قانونی آن آشنا باشیم در غیر این صورت مراجعه به وکیل اثبات مالکیت بهترین کار است. بهترین وکیل اثبات مالکیت کمک می کند تا پرونده به صورت مشخص و طبق روال قانونی و اداری پیش برود. در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید تا برخی از وکلای خبره در این حوزه را معرفی کنیم.

بهترین وکیل اثبات مالکیت کیست؟

مقاله پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل اثبات مالکیت کیست؟

یکی از دعاوی ملکی مربوط به اثبات مالکیت می شود. اکثر مردم در سراسر کشور ممکن است با این مشکل مواجه شوند. با اثبات مالکیت مشخص می گردد که ملک برای چه کسی است. اثبات مالکیت نقش زیادی در حقوق افراد دارد چرا که تعیین می کند ملک برای چه کسی است و رابطه مستقیمی با مالک و ملک دارد. وظیفه بهترین وکیل اثبات مالکیت این است که از پایمال شدن حقوق موکل جلوگیری نماید.

اثبات مالکیت به معنی مالک بودن است و از نظر حقوقی به معنی این است که شخصی مالک شی ایی باشد که جز در موارد خاص امکان تصرف در آن وجود دارد. در اینجا منظور از موارد خاص استثنای قانون است.

گاهی اوقات مشاهده می شود که میان دو شخص بر سر مالکیت زمین اختلافاتی ایجاد می شود، به گونه ای که هر دو نفر خود را مالک ملک می دانند. در چنین مواقعی افراد نیاز دارند برای اثبات مالکیت ملک، از اداره ثبت اسناد و املاک سند رسمی را تهیه کرده و به دادگاه ارائه دهند. در این شرایط بهتر است وکیلی خبره و حرفه ای در جریان پرونده به ما کمک کند تا پرونده به صورت صحیح پیش برود.

در ادامه مقاله به معرفی وکیل اثبات مالکیت خوب می پردازیم و وکلای متخصص در این زمینه را به همراه آدرس و شماره تماس معرفی می کنیم تا دسترسی سریعی داشته باشید. در وبسایت حقوقی برترین وکیل ما را همراهی بفرمایید.

جناب آقای امیر جوادی

آقای امیر جوادی وکیل اثبات مالکیت

آقای جوادی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و از وکلای متخصص در اثبات مالکیت می باشند. سال های بسیاری سابقه آموزش دارند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و همینطور دارای مدرک دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه آزاد واحد ورامین هستند. متخصص در حقوق ارزهای دیجیتال، حقوق بانکی، حقوق بلاکچین، حقوق دیجیتال و … می باشند.

از جمله سوابق حقوقی ایشان عبارتند از:

  • نگارش دوره حقوق تجارت بین الملل
  • تالیفات در حوزه های تخصصی وکالتی از جمله حقوق ساختمان، مشارکت در ساخت، حقوق دیجیتال، حقوق بلاکچین، حقوق ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند
  • انتشار کتاب های مسئولیت مدنی مدیران مدارس، حقوق تجارت بین الملل جلد اول، جلد دوم، جلد سوم (در حال نگارش)، مسئولیت مدنی و دادرسی الکترونیک

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، میدان قیصر امین پور

شماره تماس: 09386163144

جناب آقای شایان صدرالدین

 آقای شایان صدرالدین وکیل اثبات مالکیت

آقای صدرالدین وکیل پایه یک دادگستری و یکی از وکلا متخصص در دعاوی اثبات مالکیت هستند. بیشتر از 7 سال در حرفه وکالت و پیگیری دعاوی مختلف سابقه درخشان دارند. قبول وکالت پرونده‌های تجاری اعم از ثبت شرکت، تنظیم و ابطال صورت جلسه مجامع و اعلام ورشکستگی، پذیرش دعاوی ملکی نظیر اثبات مالکیت، رفع تصرف و الزام به تنظیم سند رسمی، مشاوره و پذیرش دعاوی ثبتی شورای حل اختلاف و … توسط ایشان پذیرفته می شود. ایشان پرونده های مالی شرکت های تجاری و تعاونی را با روش های راهبردی پیش می برند.

آدرس دفتر: تهران، اتوبان امام علی جنوب، خروجی پیروزی شرق، پایین تر از خیابان کرمان، نبش کوچه کاوه، پلاک 4

شماره تماس: 09121556369

سرکار خانم آذین طالبی

خانم آذین طالبی وکیل اثبات مالکیت

سرکار خانم آذین طالبی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند. با بیش از 12 سال سابقه وکالت و تخصص بالا توانسته اند درصد بالایی از رضایتمندی موکلین را به خود جلب کنند. همینطور از وکلای خبره در دعاوی اثبات مالکیت محسوب می شوند.

خانم آذین طالبی سابقه وکالت در دعاوی حقوقی از قبیل (مطالبه وجه سند عادی، مطالبه وجه سفته و چک، الزام به تنظیم سند رسمی، اثبات مالکیت، فسخ معامله، ابطال سند مالکیت، دستور فروش مال مشاع و …)؛ دعاوی کیفری اعم از (رابطه نامشروع، درگیری مسلحانه، ربا، کلاهبرداری، خیانت در امانت، فروش مال غیر و ..) دارند.

آدرس دفتر: تهران، بلوار آفریقا (جردن)، خیابان ناهید غربی، پلاک 17

شماره تماس: 09122989050

سرکار خانم ثمینه بابائی

خانم ثمینه بابائی وکیل اثبات مالکیت

خانم بابائی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر ساری یکی از وکلای متعهد و کاربلد می باشند. ایشان دارای آشنایی و تسلط کامل بر قوانین حقوقی هستند. خانم بابائی پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری دریافت نموده اند. ایشان همواره برخوردی مناسب با موکلین خود داشته اند و موفق شده اند اعتماد آنها را جلب کنند. یکی از تخصص های خانم بابایی رسیدگی به دعاوی ملکی نظیر الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، مطالبه ثمن مبیع یا استرداد ثمن، تسلیط یا وضع ید، اثبات مالکیت و … است.

آدرس دفتر: ساری، خیابان فرهنگ، ابتدای خیابان 15 خرداد، ساختمان برج سفید، طبقه 4، واحد 8

شماره تماس: 09112584732

سرکار خانم انسیه یوسف پور

خانم انسیه یوسف پور وکیل اثبات مالکیت

خانم یوسف پور وکیل پایه یک دادگستری و فارغ التحصیل دانشگاه استان گیلان در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی ،عضو کانون وکلای داد گستری گیلان می باشند. عمده تخصص ایشان پرونده های ملکی، کیفری، خانواده طلاق و مهریه است. در سالهای اخیر با ورود ودفاع در پرونده های مهم و مختلف، موفقیت های قابل توجه تحصیل که رضایتمندی موکلین را به همراه داشته است.

از تخصص های ایشان می توان به دعاوی ملکی از جمله اثبات مالکیت، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش مال مشاع، ارث، تنظیم سند و همچنین پرونده های کیفری، فروش مال غیر، سرقت، کلاهبرداری، جعل، تصرف عدوانی، روابط نا مشروع، جرایم سایبری و نیز پرونده های خانواده، طلاق، مهریه، حضانت و سر پرستی، نفقه و … اشاره نمود.

آدرس دفتر: گیلان، رشت، میدان لاکانی، ابتدای بلوار حافظ، جنب بانک رفاه، عمارت لا کانی، طبقه دوم، واحد شش

شماره تماس: 09112909434

اثبات مالکیت به چه معناست؟

حق مالکیت به عنوان مهمترین حقوق افراد به حساب می آید و درواقع حق مالکیت رابطه میان انسان و دارایی های او را نشان می دهد. این طور می توان گفت که به موجب حق مالکیت افراد به دارایی های خود تصرف داشته و می توانند به صورت قانونی آنها را معامله کنند. اثبات مالکیت نیز به عنوان یکی از دعاوی ملکی شناخته می شود و بدین صورت اختلافاتی میان افراد به وجود می آید.

گاهی شرایطی ایجاد می شود که میان مالکیت افراد اختلاف ایجاد می شود و طرفین ادعایی مبنی بر مالکیت بر ملک یا دارایی می کنند. در اکثر موارد مالکیت به یک شخص تعلق دارد و تنها اموال مشاع در مالکیت با بیش از چند نفر قرار دارند.

اثبات مالکیت به چه معناست؟

برای اثبات مالکیت باید طرح دعوی نمود و با ارائه اسنادی آن را اثبات کرد. در اکثر موارد اثبات مالکیت در رابطه با مالکیت آپارتمان و املاک است. مالکیت ملک در قوانین ایران از طریق روش های زیر اثبات می گردد.

  • در مراجع ثبتی کشور، ملکی به نام فرد به ثبت رسیده باشد.
  • نقل و انتقالات ملک به صورت رسمی ثبت شده باشد.
  • از طریق ارث و گواهی انحصار وراثت به ورثه ملک تعلق گرفته باشد.

مقاله پیشنهادی: بهترین وکیل ثبتی در تهران

راه های اثبات مالکیت

همانطور که گفتیم گاهی دو نفر یا بیشتر ادعای مالکیت یک مال را دارند، در نیتجه این ادعا تنش و اختلافاتی به وجود می آید که نیاز به اثبات حقیقت دارد. در قانون راه هایی بریا حل این مشکل تعریف شده است که موجب خاتمه دادن به تنش ها می گردد. یکی از راه های قانونی این است که فرد دلایل و مدارک محکمه پسند، شاهد یا اماره ید به دادگاه ارائه دهد تا مالکیت او اثبات گردد. باارائه این مدارک مالک می تواند حق خواهی کرده و از دست رفتن مال خود جلوگیری کند.

در برخی مواقع مشاهده می شود که افراد برای اثبات مالکیت خود هیچ سند و مدرکی ندارند درصورتی که واقعا مالک ملک هستند. در این شرایط باید به دنبال راه و چاهی برای حفظ مال خود باشند، اما در بسیاری موارد ناآگاهی مردم از روال قانونی پرونده های حوزه اثبات مالکیت موجب می شود تا اموال خود را از دست بدهند. قانون، قوانینی برای اثبات مالکیت ادعای تملیک تعریف کرده است که اکثر مردم از آن اطلاعی ندارند.

راه های اثبات مالکیت

زمانی که برای اثبات مالکیت ملک خود به وکیل متخصص مراجعه کنیم، وکیل باتوجه به قوانینی که وجود دارد تلاش می کند تا با به دست آوردن مدارکی می تواند از حقوق موکل دفاع نماید. بهترین وکیل اثبات مالکیت به دلیل اشراف کاملی که به قوانین ثبت اسناد، شرایط دادخواست اثبات مالکیت، ارائه مدارک و مستندات لازم و .. دارد، به بهترین شکل ممکن از حقوق موکل دفاع می نماید.

کلام آخر

باتوجه به افزایش کلاهبرداری ها در حوزه معاملات، دعاویی مرتبط با اثبات مالکیت نیز نسبت به گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است.برای جلوگیری از بروز اختلافات و همینطور برای پیگیری درست مشکلات به وجود آمده بهتر است به وکیل مراجعه کنیم. بهترین وکیل اثبات مالکیت شخصی است که می تواند در این راه به ما کمک کند. در این مقاله به معرفی وکیل اثبات مالکیت خوب پرداختیم تا در صورت نیاز دسترسی راحتی داشته باشد. خواهشمندم نظرات و انتقادات خود را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا