وکیل

لیست دادگاه های خانواده ارومیه ⚖️ + آدرس و شماره ☎️️【سال1403】

هنگامی که اشخاص با مشکلات حقوقی و یا کیفری مواجه می شوند نیاز به یک مرجع رسیدگی دارند که به دعاوی آنها رسیدگی کرده و مشکلات آنان را به سرانجام برسانند. بهترین گزینه برای این افراد دادگاه ها می باشند که از قضات خبره و دارای سابقه و تحصیلات بالا هستند این قضات با به کار گیری دانش، تجربه و تبحر به خوبی به این دعاوی رسیدگی کرده و حکم را اجرا می کنند، چنانچه شما برخلاف رای صادره از طرف دادگاه عمل کنید مطمعنا عواقب خاصی در انتظار شما قرا می گیرد، حال ممکن است برخی افراد به دنبال دادگاهی باشند که صلاحیت دعاویشان به آنجا تعلق دارند مانند دعاوی خانوادگی که می بایست در دادگاه خانواده به آن رسیدگی شود، اما ممکن است بنا به دلایلی نتوانند به راحتی به آدرس و شماره تلفن این مرکز قضایی دسرسی داشته باشند، به همین منظور ما تصمیم گرفتیم در این مقاله لیست دادگاه های خانواده ارومیه را برای شما به نگاشتن در آوریم، پس اگر در ارومیه زندگی می کنید و به دنبال مراکز رسیدگی به دعاوی خانواده می باشید تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

دادگاه چیست؟ تفاوت دادگاه و دادسرا!

دادگاه چیست؟ تفاوت دادگاه و دادسرا!

دادگاه در واقع مرجع رسیدگی به امور حقوقی، کیفری و اجرای عدالت در قانون مدنی افراد می باشد، همنطور شاید برایتان جالب باشد که بدانید در کشور های مختلف چندین دادگاه وجود دارد که مسئول رسیدگی به دعاوی مختلف می باشند. در ادامه معرفی لیست دادگاه های خانواده ارومیه همراه ما باشید.

حال که با معنی دادگاه آشنا شدیم می توانیند در مقاله معرفی لیست دادگاه های خانواده ارومیه به بررسی تفاوت دادگاه و دادسرا بپردازیم در واقع دادسرا ها نهادهایی هستند که در حوزه قضایی هر استان تشکیل شده و وضیفه کشف جرم، تعقیب متهم، اقامه دعوی و اعلام جرم از جنبه حق‌اللهی و حفظ حقوق عمومی و حدود اسلامی، اجرای حکم و نیز رسیدگی به امور حسبی بر اساس مقررات قانونی رسیدگی می کند،

در مقایسه دادگاه و دادسرا می توان گفت دادسرا ها نهاد هایی هستند که مدیریت آن با دادستان می باشد و نمیتوانند هیچ حکمی را اجرا کنند و فقط حق صدور قرار را دارا می باشن اما دادگاه ها بر خلاف دادسرا همینطور اجازه صدور قرار، صدور رای و همچنین اجرای حکم را نیز دارند، در تفاوت دیگر دادگاه و دادسرا می توان گفت دادسرا ها بایستی برای ثابت نمودن مجرمیت و غیر مجرمیت مظان اتهام تحقیق کرده و قرار مجرمیت را به همراه کیفر خواست به دادگاه فرستاده تا دادگاه رای نهایی را صادر نماید.

سریع ترین راه اخذ مشاوره از وکیل متخصص: ۱۰ تا از بهترین وکیل ارومیه

لیست دادگاه خانواده ارومیه را بشناسید!

دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه

دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه

ساختمان مركزی دادگاه های عمومی و انقلاب اروميه دارای مراجعه رسیدگی می باشد که صلاحیت رسیدگی به انواع دعاوی خانواده اعم از طلاق، مهریه، نفقه، اجرت المثل وو همینطور انواع دعاوی کیفری، ضرب و جرح و سرقت و … را دارا می باشد، به طر کلی باید بیان کرد این دادگاه دعاوی را به طور کلی بررسی کرده و در صورت حل نشدن مسائل، پرونده به مراجعه تخصص در این باره ارجاء داده می شود.

آدرس: اروميه، خيابان شهيد دستغيب، ابتداي خيابان پيروزي

شماره تماس: 04412349001

مجتمع دادگاه خانواده ارومیه

مجتمع دادگاه خانواده ارومیه

مجتمع دادگاه خانواده ارومیه مسئول رسیدگی به انواع دعاوی خانواده می باشید و صلاحیت رسیدگی به انواع دعاوی خانواده اعم از طلاق،مهریه، نفقه، دعاوی سرپرستی، دعاوی انحصار وراثت، دعاوی تمکین و نشوز، ازدواج دوم دارا است، این دادگاه در استان آذربیجان غربی و در شهر ارومیه قرار دارد و به بررسی تمامی دعاوی مربوط به خانواده رسیدگی می کند.

آدرس: ارومیه، بلوار آزادی، فلکه ساعت، جنب آتش نشانی

شماره تماس: 04413368873

شورای حل اختلاف ارومیه

شورای حل اختلاف ارومیه

شورای حل اختلاف ارومیه نیز یکی از مراجعه قضایی می باشد که به بررسی دعاوی حقوقی اعم از خانواده پرداخته می شود، اصولا مراجعه به این نوع مرکز قضایی بعداز مراجعه به دادگاه امکان پذیر است زیرا در صورتی که دعاوی قابل حل شدن باشد به این مرکز ارجاء داده شده تا در صورت امکان بدون نیاز به دادگاه این دعاوی خاتمه یابد، در غیر اینصورت پرونده دوباره به دادگاه ارسال می شود.

آدرس: اروميه، بلوار والفجر 2، روبروي پارک ملت

شماره تماس: 04433362451

شورای حل اختلاف ارومیه شعبه 2

شورای حل اختلاف ارومیه شعبه 2

شورای حل اختلاف ارومیه شعبه 2 مانند شعبه قبل صلاحیت رسیدگی به دعاوی حقوقی اعم از نزاع، طلاق، مهریه، تمکین، حضانت، دعوای مابین همسایه ها و اعم از تمامی دعاویی که ممکن است با بررسی های لازمه و اخطار قابل حل شدن باشند در این مرجع قضایی قابل قررسی و پیگیری می باشد.

آدرس: ارومیه، خيابان كاشانی، خيابان شهيد كشتگر (دانش سابق)، پايين تر از دبيرستان شهيد چمران

شماره تماس: 0443253339

شهادت چه زمانی در دادگاه مورد استناد قرار می گیرد؟

شهادت چه زمانی در دادگاه مورد استناد قرار می گیرد؟

معرفی لیست دادگاه های خانواده ارومیه در جواب این سوال بدین گونه شرح داده است، در حالت کلی یکی از اثبات روش های دعواد شهادت است، شهادت به معنای گواهی دادن به نفع و یا زیان شخصی است. در معنی دیگری شهادت می توانند توسط افرادی داده شود که شاهد وقوع حادئه و یا فعل انجام شده بوده اند.

شهادت می تواند به دوصورت کتبی و یا اقرار انجام بگیرد که اگر شخص شهادت دهنده بخواهد به صورت اقرار شهادت دهد باید امر انجام شده را به صورت کامل و بدون هیچ دروغی در مقابل قاضی شرح دهد و در صورتی که بخواهد به صورت کتبی شهادت خود را ارائه دهد باید تمامی چیز هایی که شاهد آن بوده را بدون کم و کاستی به تحریر درآورده و تحویل دادگاه دهد.

حال ممکن است در این قسمت از مقاله معرفی لیست دادگاه های خانواده ارومیه برای برخی سوال پیش آید که چه کسانی می توانند شهادت دهند برای ابررسی این موضوع در ادامه مقالقه معرفی لیست دادگاههای خانپواده ارومیه همراه ما باشید.

فرد شهادت دهنده باید دارای شرایز ذیل باشد:

  • شهاد باید به سن بلوغ یعنی 18 سال رسیده باشد.
  • شاهد می بایست مسلمان باشد.
  • شاهد حتما باید عاقل باشد و شهادت افراد ولگرد، مجرم و یا خلافکار امکان پذیر نمی باشد.
  • شاهد باید فردی عالم باشد و بدون دروغ ویا لجبازی و دشمنی شهادت ندهد.
  • شاهدین نمی توانند از بستگان نزدیک باشد این افراد نزدیک شامل خواهر و برادر، پدر و مادر باشند.
تفاوت دادگاه و دادسرا

کلام آخر

مقاله معرفی لیست دادگاه های خانواده ارومیه به پایان رسید، در این مقاله به معرفی دادگاه های خانواده ارومیه پرداختیم و مطالبی که می توانست درباره موضوع دادگا ها برایتان مفید باشد را نیز به تحریر درآوردیم امیدوارم مطالب برایتان مفید واقع شود، همچنین شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما کامنت بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 15 =

دکمه بازگشت به بالا