ملکیوکلا

10 تا از بهترین وکیل منابع طبیعی ⚖️【سال1403】

منابع طبیعی، منابعی هستند که انسان در به وجود آمدن آنها نقشی نداشته است. قوانین مرتبط با منابع طبیعی بسیار گسترده اند و شامل موضوعات مختلفی می باشند. واگذاری منابع طبیعی، بهره برداری از آنها، حفاظت از منابع طبیعی و … از جمله این قوانین است. افرادی که در تهران با مشکلات مرتبط با اخذ زمین از منابع طبیعی درگیر هستند باید به وکیلی متخصص در این حوزه مراجعه کنند. بهترین وکیل منابع طبیعی دقیقا فردی است که می تواند در این پرونده به موکل کمک کند. در ادامه قصد معرفی وکلای حرفه ای در حوزه منابع طبیعی را داریم. لطفا در وبسایت برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل منابع طبیعی در تهران کیست؟

مقاله پیشنهادی: بهترین وکیل اراضی در تهران

بهترین وکیل منابع طبیعی کیست؟

یکی از مهمترین سرمایه های هر کشور، منابع طبیعی آن است. به همین منظور برای حفظ و نگهداری آن تلاش های بسیاری می شود. منابع طبیعی بسیاری در ایران و تهران وجود دارد که وظیفه حفظ آن برعهده ی سازمان حفاظت و جتگل بانی کشور است. حفاظت از منابع طبیعی وظیه ملی و دینی ما محسوب می شود اما مشکلات بسیاری، اعم از وضعیت اقتصادی و … موجب شده است تا مردم به صورت روزمره قسمت هایی از منابع طبیعی را اشغال و تخریب کنند.

بسیار ضروری است که پیش از طرح شکایت امور مرتبط با منابع طبیعی، با وکیلی کارکشته مشورت کنیم. قوانین و مقررات گوناگونی برای منابع طبیعی از جمله مراتع و جنگل ها وجود دارد که موجب دشواری و پیچیدگی رسیدگی به پرونده می شود. بهترین وکیل منابع طبیعی باتوجه به دانش کاملی که در زمینه منابع ملی و طبیعی تهران دارد و همینطور به واسطه سابقه خود در این حرفه، بهترین راهنمایی را به موکل ارائه می دهد.

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه به وکیل منابع طبیعی خوب می پردازیم و تعدادی از بهترین وکیل تهران در این پرونده ها را معرفی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید:

معرفی 10 تا از بهترین وکیل منابع طبیعی سال 1403!

علی فلاح

علی فلاح بهترین وکیل منابع طبیعی

وکیل علی فلاح، وکیل پایه یک دادگستری، رتبه ۲ اختبار کانون وکلای مرکز(تهران)، رتبه ۱۰ آزمون کانون وکلای مرکز(تهران).

حفظ منابع طبیعی یکی از وظایف مهم حاکمیت است اما این وظیفه باید به گونه ای صحیح در عمل انجام شود که متعرض حقوق خصوصی اشخاص و حق مالکیت قانونی ایشان نگردد. وکیل علی فلاح با مطالعه در این زمینه، حضور در دوره های کاربردی مرتبط و همچنین انتخاب پایان نامه در مقطع ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران با عنوان دعاوی اشخاص علیه دولت در اراضی ملی در تلاش است ضمن حفظ اسرار شما، با بهره گیری از دانش کاربردی، با تعهد به حسن انجام امور و پایبندی به سوگندنامه وکالت، در این مسیر همراه و راهنمای امین شما باشد و بر این نکته نیز تاکید دارد که خود را بهترین وکیل نمی داند و صرفا در تلاش است با ارائه خدمات حقوقی مناسب، موفق به کسب رضایت شما گردد.

خدمات قابل ارائه در حوزه دعاوی اراضی و املاک:

 • وكالت در پرونده های كيفری وحقوقی
 • تنظيم انواع دادخواست، شكوائيه، لوايح حقوقی و كيفری
 • وکالت در دعاوی شهرداری نظیر امور مرتبط با کمیسیون ماده ۱۰۰
 • وكالت پرونده های مرتبط با اراضی و املاک ايرانيان خارج از كشور
 • وکالت در دعاوی اراضی: اراضی ملی، اصلاحات ارضی، اراضی موات و….
 • وكالت در انواع دعاوی اجاره ،حق کسب و پیشه، سرقفلی مرتبط با املاک تجاری و مسکونی
 • حضور در جلسات مذاکره و تنظیم انواع قرارداد ملکی نظیر بیع، اجاره، مشارکت در ساخت، صلح و…
 • وکالت دردعاوی ملکی: الزام به تنظیم سند رسمی، مصادره، خلع ید، افراز، تفکیک، رفع تصرف، مطالبه اجرت المثل

حضور در دوره های اختصاصی مرتبط با املاک و اراضی:

 • قراردادهای مشارکت در ساخت موسسه دادبانان
 • دعاوی اراضی و املاک موسسه مکتوب آخر
 • دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی و دعاوی مرتبط
 • اصول قرارداد نویسی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
 • فن دفاع در دعاوی مدنی همایش بین المللی استانداردهای حرفه وکالت
 • وکیل حرفه ای در دعاوی ملکی: ( حقوق ثبت املاک، حقوق شهرداری و مالیات املاک، تغییر کاربری اراضی)
 • دوره کاربردی حقوق اراضی ( اراضی ملی، اراضی موات، اراضی موقوفه، کمیسیون رفع تداخلات، اراضی کشاورزی)
 • دعاوی پرکاربرد ملکی: ( الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، ممانعت از حق و مزاحمت، بازداشت و رفع بازداشت از ملک، دعاوی مرتبط با رهن و وثیقه)

جهت دریافت خدمات حقوقی ازشنبه تا پنج شنبه ازساعت ۹ الی ۲۱ با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید:

شماره تماس جهت ارتباط مستقیم با وکیل علی فلاح: ۰۹۱۲۲۲۶۳۶۸۳
شماره تماس جهت اخذ زمان مشاوره حضوری یا تلفنی: ۰۲۱۸۸۶۸۴۸۶۸ – ۰۹۳۶۵۷۶۷۱۱۶
آدرس:تهران، بلوار سعادت آباد، خیابان ۳۲ غربی(قیصری)، پلاک ۱۱۶، طبقه ۲، واحد ۴، دفتر وکالت علی فلاح

مریم نصر اللهی

مریم نصر اللهی

خانم مریم نصراللهی وکیل پایه یک دادگستری در تهران، مشاور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دانشگاه آزاد اسلامشهر و دارای بیش از 15 سال سابقه حقوقی در زمینه دعاوی ملکی، منابع طبیعی و … هستند.

برخی از سوابق خانم مریم نصراللهی:

 • فعالیت در دفتر مرکز معاضدت
 • یک سال فعالیت در کلینیک خانواده دانشگاه شهید بهشتی
 • ارائه مشاوره خانواده رایگان در اطراف تهران (اسلامشهر)
 • فعالیت در زمینه پرونده های کیفری

آدرس دفتر: تهران، نیاوران،مجتمع تجاری اطلس مال،طبقه 5

شماره تماس: 02122749671

دکتر زین العبدین فرهادی

دکتر زین العبدین فرهادی وکیل منابع طبیعی

آقای دکتر زین العابدین فرهادی وکیل پایه یک دادگستری در مازندران، مدرس دانشگاه و دارای سابقه حقوقی بیش از 13 سال در وکالت انواع دعاوی به خصوص دعاوی ملکی، اراضی ملی و منابع طبیعی هستند. از سوابق و فعالیت های ایشان می توان به عضویت در کمیته علمی-حقوقی کانون وکلای قوه قضاییه استان مازندران اشاره کنیم.

ایشان نویسنده و پژوهشگر حقوقی هستند و به صورت تخصصی به پرونده های مرتبط با حوزه منابع طبیعی می پردازند و عمده فعالیت ایشان در مازندران و تهران است.

آدرس دفتر: مازندران، قائمشهر، خیابان تهران، روبروی مخابرات، نبش البرز12 ،ساختمان البرز، طبقه 5، واحد 55

شماره تماس: 09113142478

بهشاد بهپوری

بهشاد بهپوری

آقای بهشاد بهپوری وکیل پایه یک دادگستری در تهران، مشاور حقوقی و وکیل متخصص در پرونده های منابع طبیعی و ملکی می باشند. وکالت در انواع دعاوی حقوقی، ملکی و … توسط ایشان انجام می شود و از جمله تخصص آقای بهپوری وکالت در پرونده های املاک، شهرداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، زمین شهری و اوقاف و … است.

آدرس دفتر: تهران، فلكه دوم صادقيه، بلوار آيت اله كاشانی، بين اباذر و مهران، پلاك ٩١، ساختمان مهر، طبقه اول، واحد3

شماره تماس: 09126604090

امیرعلی عمرانی

 آقای امیرعلی عمرانی وکیل منابع طبیعی

آقای عمرانی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و متخصص در پرونده های مربوط به منابع طبیعی هستند. دارای مدرک کارشناسی و سابقه بالا در حرفه وکالت می باشند. پیگیری پرونده های اراضی باغات، اراضی عمومی، الزام به تحویل مبیع، الزام به تنظیم سند رسمی و … را انجام می دهند. به صورت کلی به امور بانکی، دادگاه انقلاب و حقوق پزشکی رسیدگی می کنند. دیگر فعالیت های آقای عمرانی در زمینه کلیه دعاوی کیفری، حقوقی، ملکی، خانوادگی، ثبتی و تجاری است.

آدرس دفتر: تهران، شهرک گلستان منطقه 22، میدان اتریش، بنفشه 10، مجتمع تجاری اداری باران، واحد 407

شماره تماس: 09100041214

اسدعلی امرایی

آقای اسدعلی امرایی وکیل منابع طبیعی در تهران

آقای امرایی وکیل پایه یک دادگستری موسس بنیاد حقوقی در تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و یکی از برترین وکلای تهران در زمینه دعاوی منابع طبیعی، ملکی و اراضی می باشند. وکالت در تمامی حوزه های حقوقی و ارائه مشاوره و خدمات حقوقی به شرکت های مختلف و ایرانیان داخل و خارج کشور از دیگر خدماتی است که توسط ایشان ارائه می شود.

آدرس دفتر: تهران، شریعتی، پایین تر از میرداماد، جنب داروخانه شبانه روزی یاسان، پلاک 1150، طبقه همکف، واحد 2

شماره تماس: 02122228626


نحوه پس گرفتن زمین از منابع طبیعی

چنانچه زمین ما جزو منابع ملی به شمار برود باید آن را با روش های خاصی از منابع طبیعی پس بگیریم. در ابتدا باید به اسناد موجود در دهه ی 30 و 40 شمسی مراجعه کنیم و باتوجه به تصاویر هوایی موجود در نقشه ها می توان از مالک بودن یا نبودن خود در آن نقشه ها اطلاعات به دست آورد.

تغییراتی که به واسطه انسان در زمین زراعی ایجاد می شود همچون تبدیل به زمین زراعی و یا ساخت و ساز در آن زمین که متعلق به منابع طبیعی است، اهمیت بالایی دارد. در صورتی که زمین دست نخورده باشد جزو منابع طبیعی محسوب می شود.

به برخی از افراد زمینی ارث می رسد اما دولت آن زمین را جزو منابع طبیعی محسوب می کند و سازمان منابع طبیعی آن زمین را تصرف می نماید. در چنین شرایطی برای دفاع از مین و اموال خود باید به صورت قانونی اقداماتی انجام شود. لازم است اسناد و مدارک مورد نیاز را به شعبه ویژه رسیدگی به اعتراضات ملی شدن اراضی در تهران برده و به پیگیری پرونده بپردازیم.

پیچیدگی و خت گیری ها در چنین پرونده ایی که مربوط به منابع ملی و طبیعی هستند بسیار بالا است. از این رو نیاز است به تماممی قواعد و مراحل دفاع از پرونده آشنا باشیم یا این که به وکیل منابع طبیعی خوب مراجعه کنیم. وکیل دانش و تجربه کافی برای پیگیری پرونده و دفاع از حقوق موکل را دارد.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل زمین در تهران

نحوه پس گرفتن زمین از منابع طبیعی

چه زمانی به وکیل منابع طبیعی مراجعه کنیم؟

تمامی اراضی که به منابع طبیعی تعلق دارد، جزوی از اراضی ملی به حساب می آید. بنابراین هرگونه خرید و فروش در این زمینه جرم بوده و پیگرد قانونی دارد. برخی از مردم بدون اطلاع و بدون هیچ تحقیقاتی اقدام به خریداری زمینی می کنند که متعلق به منابع طبیعی است. در چنین شرایطی خریدار به عنوان شاکی می تواند از فروشنده برای فروش زمین متعلق به منابع طبیعی شکایت کند تا پیگیری های قانونی انجام شود.

مهم است که تنظیم دادخواست و طرح شکایت در این زمینه به صورت قانونی و صحیح انجام شود. به همین منظور به افرادی که اطاعات کافی در زمینه طرح شکایت و دفاع از حقوق خود ندارند، مراجعه به وکیل منابع طبیعی است.

کلام آخر

بیشتر افراد به دنبال خرید زمین در مناطق خارج از شهر هستند. اما متاسفانه وجود افراد سودجو موجب می شود تا فروشندگان، زمین های منابع طبیعی را به جای املاک شخصی و با قیمت های بالا به افراد بی اطلاع می فروشند. اگر سازمان منابع طبیعی مطلع گردد برای فرد خریدار مشکلات بسیاری به وجود می آید که برای دفاع از حقوق خود به وکیل منابع طبیعی نیاز دارد. در این مقاله به معرفی وکلای خبره منابع طبیعی در شیراز پرداختیم. تشکر می کنم از افرادی که تا انتهای مقاله بهترین وکیل منابع طبیعی همراه ما بودند. لطفا سوالات و انتقادات خود را برای ما کامنت کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

زینب رحمانی

به عنوان یک طراح سایت و نویسنده، دائما در حال یادگیری هستم، همیشه تلاش کردم تا تمام توان خودم رو به کار بگیرم و مطالب حقوقی دقیقی رو در اختیار شما قرار بدم تا شاید بتونم به این شکل گره ای از مشکلات حقوقی شما باز کنم. اگر سوال و نظری درباره مقالات دارین حتما ازم بپرسین:)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا