کیفری

10 تا از بهترین وکیل مالکیت فکری ⚖️【سال1403】

مالکیت فکری مجموعه ای از حقوق مادی و معنوی است که بابت تراوشات فکری یک شخص به او تعلق می گیرد. لذا مالکیت فکری را اینطور می توان معنا کرد که تراوشات ذهنی و فکری و ابداعاتی است که نمود خارجی پیدا می کنند. برای مالکیت فکری قوانینی تعیین شده که هدف آنها حمایت و پپشتیبانی از اختراعات است. افراد بسیاری به دنبال وکیل ی متخصص در این حوزه هستند لذا تصمیم داریم در ادامه تعدادی از بهترین وکیل مالکیت فکری را معرفی کنیم. در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل مالکیت فکری کیست؟

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل تهران

بهترین وکیل مالکیت فکری کیست؟

وکیل مالکیت فکری شخصی است که اطلاعات کاملی از قوانین ثبت اختراع و حمایت از حقوق افراد داشته باشد. همینطور بهتر است وکیل در زمینه مالکیت فکری آثاری را تالیف نموده باشد تا بتواند مشکل شما را به درستی درک کند. بهترین وکیل مالکیت فکری باید در زمینه آثار علمی، هنری و ادبی آشنا و مسلط باشد. گاهی اوقات پیش می آید که حقو مالکیت فکری در کشورهای خارجی و به صورت بین المللی نقض می شود. لذا در چنین مواقعی اگر وکیل به زبان های خارجه و لایحه نویسی مسلط باشد مزیت محسوب می شود.

از جمله خدماتی که توسط بهترین وکیل مالکیت فکری ارائه می شود شامل:

 • پیگیری کلیه امور ثبت مالکیت فکری موکل
 • ارائه مشاوره در مرحله تهیه و تنظیم طرح های صنعتی
 • رسیدگی به تمامی دعاوی ناشی از حقوق مالکیت فکری درباره ی علائم تجاری، طرح های ادبی و هنری و صنعتی
 • رسیدگی و بررسی دعاوی ناشی از حق مولف در مالکیت فکری و حوزه های نفوذ مالکیت فکری در عرصه های سرزمینی و فرا سرزمینی
 • ارائه مشاوره و رسیدگی به دعاوی ناشی از حقوق مادی و معنوی مالکیت فکری
 • مشاوره و تنظیم قراردادهای بهره برداری از علائم و طرح های ثبت شده
 • و …

ویژگی بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه سعی داریم لیست کاملی از بهترین وکیل مالکیت فکری را به شما ارائه دهیم. لازم است پیش از انتخاب هر یک از وکلای معرفی شده به سابقه و تخصص آن ها توجه ویژه داشته باشید. لطفا تا انتهای مقاله در سایت برترین وکیل با ما همراه باشید:

معرفی 10 تا از بهترین وکیل مالکیت فکری سال 1403!

حسن امیدوار

حسن امیدوار وکیل مالکیت فکری

جناب آقای امیدوار وکیل پایه یک دادگستری دارای بیش از 13 سال سابقه در حرفه وکالت و وکیل متخصص در مالکیت فکری و ثبت اختراع می باشند. دارای مدرک کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستند و به وکالت در دعاوی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، اسناد رسمی و تجاری، مطالبه خسارت، مطالبه وجه، اجراییات و … می پردازند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان استاد مطهری، بعد از خیابان ترکمنستان، نرسیده به خیابان شریعتی، پلاک 8، طبقه 3

شماره تماس: 09124397269

فرزاد قاسمی رهقی

فرزاد قاسمی رهقی وکیل مالکیت فکری

آقای قاسمی رهقی وکیل پایه یک دادگستری، استارتاپ ها و شرکت های تجاری هستند. دارای سابقه ای بیش از ۶ سال در زمینه رسیدگی به امور داوری، دعاوی رایانه ای، حقوق مالکیت فکری و … هستند. ایشان فن بیان و نفوذ کلامی بالا و همینطور برخورد و رفتار مناسبی با موکلین و متقاضیان مشاوره دارند. آقای قاسمی رهقی آماده ارائه خدمات مشاوره یه دو صورت حضوری و غیرحضوری اند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان پاسداران، بوستان 6، پلاک 107، واحد 10

شماره تماس: 09121828548

محمد جعفری

محمد جعفری وکیل مالکیت فکری

جناب آقای جعفری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران و وکیل متخصص در مالکیت فکری می باشند. بیش از 9 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف را دارند. دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران و مسلط به زبان انگلیسی هستند. تخصص آقای جعفری در زمینه پیگیری و بررسی پرونده های خانواده، ملکی، دعاوی بانکی، بورس، مالیات، اسناد رسمی و تجاری، دیوان عدالت اداری و .. هستند.

آدرس دفتر: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، نبش کوچه 18، پلاک 45، واحد 7

شماره تماس: 09124140738

محسن مرادی

محسن مرادی وکیل مالکیت فکری

جناب آقای مرادی وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص در امور مالکیت فکری در شهر شیراز هستند. ایشان با مدرک کازشناسی ارشد حقوق خصوصی و بیش از 11 سال سابقه کار به وکالت در پرونده های مختلف کیفری، ملکی، ثبتی، خانواده، بانکی در دادگاه انقلاب، دیوان عدالت اداری، دیوان عالی کشور و … می پردازند.

آدرس دفتر: شیراز، بلوار رحمت، خیابان بنی هاشمی، جنب شورای حل اختلاف شماره 2 شیراز

شماره تماس: 09172448497

جناب آقای هادی ابهریان ایرانق

جناب آقای هادی ابهریان ایرانق وکیل مالکیت فکری

جناب آقای ابهریان ایرانق وکیل پایه یک دادسگتری در تبریز هستند. ایشان متخصص در دعاوی ملکی، دعاوی مربوط به موجر و مستاجر، دعاوی مربوط به شهرداری ها، مطالبه وجه، تملک آپارتمان ها، اخذ سند رسمی ملک، حقوق مالکیت فکری، جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی، حقوق مالکیت فکری، کلیه دعاوی مربوط به خانواده، طلاق، مهریه، دعاوی کیفری، مواد مخدر، قاچاق، دعاوی انتخاباتی، سیاسی، پزشکی و … هستند. مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد حقوق خصوصی است.

آدرس دفتر: تبریز، از طرف آبرسانی، نبش چهارراه مارالان، پلاک 132، نبش سوپر زیتون، طبقه دو

شماره تماس: 09142234034

انواع مالکیت فکری

حقوق مالکیت فکری بنا بر سازمان جهانی مالکیت فکری، دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا و متن معاهدات و کنواسیون های بین المللی در چند دسته متمایز قرار می گیرد که هر کدام از این دسته ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند.

 • پتنت یا گواهی ثبت اختراع

گواهی ثبت اختراع یا پتنت یک حق انحصاری برای بهره برداری ار اختراع است و شامل محصول، فرآیند یا راهکار فنی جدیدی می باشد که بتواند مشکلی را حل کند. پتنت معمولا به مدت 20 سال به مخترع داده می شود که مطابق این حق می تواند از سوءاستفاده شرکت ها و افراد دیگر از اختراع خود جلوگیری کند. زمانی که حق پتنت به مخترع داده شد او ملزم است اختراع خود را به طور کامل افشا کند تا یک فرد ماهر آن را بازآفرینی نماید. در خصوص اختراعاتی که قابلیت ثبت ندارند می توانید به مقاله بهترین وکیل ثبت اختراع در تهران مراجعه کنید.

 • علائم یا نشان تجاری

نشانه ای که موجب شناسایی محصولات و خدمات یک شرکت یا فرد خاصی می شود، نشان یا علائم تجاری است. زمانی که علائم تجاری وجود داشته باشد افراد می توانند محصولات خود را از گونه های مشابه موجود در بازار جدا کنند و تشخیص دهند. علائم تجاری که در مالکیت فکری وجود دارد می تواند شامل عدد، حروف، رنگ و بو، یک شکل خاص و علامت باشد.

انواع مالکیت فکری
 • طراحی های صنعتی

طراحی های صنعتی به جنبه های زیبایی شناختی یک شی اشاره دارند و مجوعه ای از شکل، الگوها، خطوط و یا رنگ ها هستند. یکی از عوامل کلیدی برای جلب توجه مخاطب و تشویق او برای استفاده بیشتر از یک محصول است. از طرح های صنعتی در تجهیزات پزشکی، ساعت و جواهرات، تجهیزات الکترونیکی و ادوات کشاورزی استفاده می شود.

 • کپی رایت

هدف از کپی رایت، حفظ آثار ادبی و هنری همچون کتاب، تابولهای نقاشی، فیلم و موسیقی و … است. این نوع دارایی های فکری به جهت برخورداری از حقوق مرتبط و محافظت نیازی به ثبت ندارند.

 • نشانه های جغرافیایی

برای محصولات و کالاهای خاصی که در یک جغرافیای خاص با کیفیت مشخصی تولید شده اند از نشانه های جغرافیایی مرتبط با آن ناحیه استفاده می شود. در نشانه های جغرافیایی نام محل و مبدا محصول وجود دارد.

 • اسرار تجاری

اسرار تجاری شامل یک فرمول، فرآیند، ابزار یا حتی الگوی جمع آوری داده های اطلاعاتی است که در مقایسه با دیگر رقبا یک مزیت محسوب می شود. شرکت ها یا بنگاه های اقتصادی از این راز تجاری محافظت می کنند تا رقبا و مشتریان به آن دست پیدا نکنند. برای مثال می توانیم به راز تولید کوکاکولا اشاره کنیم که یک راز تجاری ارزشمند است و همچنان نیز از آن حفاظت شده است.

جنبه های مالکیت فکری

جنبه های مالکیت فکری

 • جنبه مادی

جنبه مادی در مالکتی فکری نشان دهنده ارزش مالی است و منبع کسب درآمد ناشی از ثبت مالکیت است. لذا در جنبه مادی مواردی همچون برآورد ارزش ریالی و تبدیل آن به پول و ارزش معاملاتی مطرح می شود. طبق این تعریف در مالکیت مادی، فرد می تواند حق مالکیت خود را در ازای دریافت پول به فرد دیگری منتقل نماید.

 • جنبه معنوی

جنبه معنوی مالکیت فکری ارزش مالی برای مالک اثر به همراه ندارد و تنها گواهی اصالتی است برای اثر و ایده ای که ثبت شده است. از آن جهت که جنبه معنوی ارزش ریالی ندارد بنابراین نمی توان آن را به فرد دیگری منتقل کرد.

کلام آخر

فردی که اختراع و ابداعی جدید دارد که می تواند به تولید انبوه برسد باید آن را ثبت کند. در این شرایط بحث مالکیت فکری مطرح می شود و افراد برای اینکه دچار سوءاستفاده دیگران از اختراع خود نشوند باید اقدامات لازم برای ثبت اختراع خود را انجام دهند. در این مسیر حضور یک وکیل متخصص می تواند بسیار کمک کننده باشد. سپاس گزارم که تا انتهای مقاله بهترین وکیل مالکیت فکری همراه ما بودید. سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا