ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل فروش ملک مشاعی ⚖️【سال1402】

ملک مشاعی در واقع ملکی است که چندین نفر مالک آن هستند و مالکیت آن به صورت اشاعه است. بنابراین زمانی که یکی از شرکا قصد فروش آن را داشته باشد باید مراحلی را طی نماید. گاهی نیز باقی شرکا راضی به فروش آن نیستند که در این صورت اختلافات بسیاری ایجاد می شود. وکیل فروش ملک مشاعی فردی است دانش و تجربه پیگیری این پرونده ها را داشته است و بهترین راهکار را برای فروش پیشنهاد می کند. در ادامه به معرفی بهترین وکیل فروش ملک مشاعی می پردازیم. لطفا تا انتها در وبسایت حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل فروش ملک مشاعی کیست؟

مقاله پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در تهران

بهترین وکیل فروش ملک مشاعی کیست؟

وکیل فروش ملک مشاعی فردی است که در زمینه حل مشکلات به وجود آمده در زمینه املاک تخصص دارد. ملک ماعی به ملک گفته می شود که مالکیت آن میان دو یا چند نفر مشترک است. در چنین مواقعی ممکن ات طبیعتا مشکلاتی به وجود بیاید که وکیل متخصص در دعاوی ملکی می تواند اختلافات به وجود آمده را حل کند.

دخل و تصرف یکی از مشکلاتی است که در املاک مشاعی به وجود می آید و بهترین وکیل فروش ملک مشاعی کمک می کند تا هر یک از شرکا به حقوق قانونی خود برسند و حقی از موکل پایمال نشود. گاهی اوقات در املاک مشاعی اتفاق دیگری نیز می افتد. شخص ثالثی ادعای مالکیت می کند و اقدام به تصرف ملک می نماید. در این مواقع تمامی شرکا به دنبال وکیل متخصص در حوزه املاک مشاعی می گردند تا مشکل به وجود آمده را حل کرده و از حقوق آنان دفاع کند.

قصد داریم به معرفی برخی از وکلای کارکشته و حرفه ای در حوزه املاک و فروش ملک مشاعی بپردازیم. خواهشمندم در مجله حقوقی برترین وکیل همراه ما باشید.

جناب آقای دکتر امید مقدسی فر

جناب آقای دکتر امید مقدسی فر وکیل داخلی و بین المللی

آقای مقدسی فر وکیل پایه یک دادگستری در تهران و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز هستند. بی از 20 سال سابقه وکالت دارند و ایشان از وکلای بسیار حاذق در امور ملکی و املاک مشاعی می باشند که در این زمینه بهترین خدمات را به موکلین خود ارائه می دهند.

دارای مدارک کارشناسی حقوق قضایی، کارشناسی ارشد حقوق تجارت اقتصادی بین المللی و دکترای حقوق بین الملل از دانشگاه تهران هستند. دعاوی ملکی، کیفری، جرایم پزشکی، ورشکستگی، مطالبات مالی، جرایم رایانه ای، مهاجرت، پیمانکاری و … توسط آقای دکتر مقدسی فر پذیرفته و پیگری می گردد.

آدرس دفتر: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو شرقی، نبش خیابان مجد، پلاک 3، طبقه 3

شماره تماس: 02122136527

جناب آقای آرش هاشمی

 آقای آرش هاشمی وکیل ملک مشاعی

آقای هاشمی وکیل پایه یک دادگستری در شهر تهران، مشاور حقوقی، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از وکلای متخصص در امور مرتبط با املاک مشاع و فروش مالک مشاعی هستند. با بیش از 13 سال سابقه در امر وکالت موفق به کسب نتایج مطلوبی در پرونده های پذیرفته شده شده اند.

آدرس دفتر: تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان نجات الهی، ساختمان سمیه، پلاک 231، واحد 2

شماره تماس: 02188947308

جناب آقای علیرضا مرادی

 آقای علیرضا مرادی وکیل ملک مشاعی

آقای مرادی وکیل پایه یک دادگستری در تهران و وکیل حوزه املاک و اراضی هستند. ایشان 10 سال سابقه ثبت شده در امر وکالت دارند و در انواع قراردادها و دعاوی ملکی به خصوص املاک مشاع متخصص اند. پژوهشگر دوره دکتری تخصصی حقوق خصوصی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران و دارای گواهی­نامه حقوق تجارت بین­ الملل (مذاکره و تنظیم قراردادهای تجاری بین المللی) و … هستند.

آدرس دفتر: تهران، فرمانیه، نبش شمشاد، برج ارغوان فرمانیه، نیم طبقه بالای لابی

شماره تماس: 09124343533

جناب آقای رسول خیابانی

آقای خیابانی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی قوه قضاییه و متخصص در دعاوی املاک مشاع و فروش ملک مشاعی هستند. بیش از 8 سال تجربه فعالیت موفق در امر وکالت دارند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی بوده و عضو رسمی انجمن آیین دادرسی مدنی ایران می باشند. مدیر موسسه حقوقی و داوری کاتبان حقیقت عدالت گستر را بر عهده دارند، همچنین گواهینامه رسمی داوری از دانشگاه تهران به کسب نموده اند.

آدرس دفتر: قم، خیابان صفاشهر، روبروی کوچه 4، جنب داروخانه دکتر جوانمردی

شماره تماس: 09125514504

جناب آقای مجید علیمردانی

جناب آقای مجید علیمردانی وکیل املاک مشاعی

آقای علیمردانی وکیل پایه یک دادگستری و از وکلای خبره در امور فروش ملک مشاعی و تقسیم ارث هستند. ویژگی هایی همچون قاطعیت، نفوذ پذیری و همکاری با وکلای خبره در موسسه حقوقی ایشان موجب توسعه روزافزون و پیشرفت در پرونده های موکلین شده است. دادیار انتظامی در دادسرای انتظامی وکلا در دوره نهم هیات مدیره و عضو اداره معاضدت در کانون در دوره هشتم هیات مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان از سوابق ایشان می باشد.

آدرس دفتر: تهران، جردن، عاطفی غربی، پلاک 106، طبقه ششم، واحد21

شماره تماس: 02126203813

منظور از افراز ملک مشاع چیست؟

تقسیم نمودن ملک مورد نظر میان مالکان آن را افراز ملک مشاعی می گویند. این تقسیم بندی ها به راحتی که فکر می کنیم نیست. باید اصولی رعایت شود تا حقی از هیچ یک از شرکا پایمال نگردد و هرکدام از آنها به صورت مجزا و شفاف به حقوق قانونی خود دست یابند.

معرفی وکیل متخصص در امور املاک مشاعی

زمانی که افراز ملک مشاعی انجام شود، هریک از مالکیت صاحب سند جداگانه شده و حق دخل و تصرف نسبت به سهم خود را خواهند داشت. زمانی که برای افراز ملک مشاعی از وکیل کمک بگیریم، به موجب تجربه و دانشی که در این حوزه دارند مشکلات به وجود آمده را حل می کنند.

بهترین وکیل فروش ملک مشاعی با استفاده از را هایی که از قانون می داند به موکل خود کمک می کند تا در مدت زمان کوتاه و با کمترین هزینه افراز ملک مشاع را انجام داده و از پایمال شدن حقوق دیگران جلوگیری نماید.

مقاله پیشنهادی: بهترین وکیل خلع ید و تخلیه در تهران

قوانین افراز و فروش املاک مشاع

قانون موجود برای افراز و فروش ملک مشاع این است که اگر ملک مشاع مورد نظر قبلا ثبت شده، شرکای ملک درخواست خود را به واحد ثبتی محل وقوع ملک تحویل دهند. طبق قوانین و مقررات، واحد ثبتی می تواند ملک مورد نظر را افراز کند.

در قانون تعیین شده که اگر ملک مشاعی مراحل ثبت را انجام نداده باشد، شرکای درخواست دهنده افراز ملک به دادگاه عمومی محل وقوع ملک مراجعه کنند و اسناد و مدارک لازم را ارائه دهند.

بهترین وکیل فروش ملک مشاعی

چنانچه ملک مشاعی سند مالکیت معارض داشته باشد تا زمانی که تعارض ایجاد شده حل نشود، نمی توان اقدام به افراز ملک نمود. در قانون آمده که اگر ملک مشاعی غیرقابل افراز باشد، دستور فروش آن صادر می گردد تا به این روش شرکا به حقوق خود دست یابند. در این شرایط ملک مشاع به مزایده گذاشته می شود همینطور هر کدام از شرکا که تمایل داشته باشند می توانند در مزایده شرکت کنند. مبلغ نهایی فروش، مطابق سهم هرکدام از شرکای ملک مشاعی میان آنها تقسیم می شود.

کلام آخر

مشکلات مرتبط با املاک مشاعی به طور چشمگیری در جامعه مشاهده می شود که یکی از مهمترین آن فروش ملک مشاعی است. گاهی اوقات یکی از شرکا تمایل به فروش سهم خود دارد اما سایر شرکا رضایت به این فروش ندارند. در چنین شرایطی اختلافاتی به وجود می آید و افراد به دنبال راهی برای حل آن هستند. کمک گرفتن از وکیل متخصص در فروش ملک مشاعی یکی از بهترین راهکار ها می باشد. از این رو در مقاله بهترین وکیل فروش ملک مشاعی به معرفی وکلای کارکشته پرداختیم تا در صورت نیاز سترسی سریعی به آنها داشته باشید. تشکر می کنم که تا انتها همراه ما بودید، خواهشمندم نظرات و انتقادات خود را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

زینب رحمانی

سلام، من در مجله برترین وکیل سعی در معرفی وکلای متخصص ایرانی و توضیح مسائل حقوقی دارم. خوشحال می شوم نظرات و پیشنهادهایتان را برای ما کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا