حقوقیوکلا

10 تا از بهترین وکیل حقوق بین الملل ⚖️【سال1403】

حقوق بین ­الملل یکی از گرایش های مهم در علم حقوق است و در مقابل آن حقوق داخلی قرار دارد که دربردارنده اصول مهمی می باشد که هر یک از اعضای جامعه بین ­الملل نظیر دولت مردان، موظف به رعایت و اجرای آنها می باشند. وکیل حقوق بین الملل قادر است در محاکم کلیه کشورها به قبولی وکالت بپردازد. یک وکیل حقوق بین الملل موضوعات تجارت بین المللی را دنبال می کند. همچنین مسائل حقوق کیفری، مهاجرتی و … را در کشوری بیگانه بررسی می کند و از حقوق موکلین خود دفاع می کند. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتری درباره بهترین وکیل حقوق بین الملل می پردازیم. خواهشمندم تا پایان مقاله در برترین وکیل همراه ما باشید.

بهترین وکیل حقوق بین الملل کیست؟

بهترین وکیل حقوق بین الملل کیست؟

بر طبق مجموعه قوانینی که در هر کشور حاکم می باشد، در کلیه امورات حقوقی وکلا امکان ارائه مشاوره را دارا می باشند. برعکس بسیاری از کشورها، در ایران وکلا حق قبول کلیه پرونده ها را دارند، اما آن دسته از وکلایی که در حقوق بین الملل، تجارت بین الملل و … تخصص دارند، توانایی بیشتری را جهت قبولی پرونده های بین المللی دارا هستند. وکلای حقوق بین الملل نقش بسیار تأثیر گذاری را در روابط بین الملل ایفا می کنند.

بهترین وکیل حقوق بین الملل فردی است که به مجموعه قواعد و اصول بین­ الملل در مواقع روبرو شدن با موضوعاتی اعم از روابط بین المللی افراد، دولت­ ها و ارگان­ های بین المللی با یکدیگر و همچنین بر شرکت های فراملیتی و گروه های اقلیت تسلط کامل دارد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

🥇 سطح وکیلوکیل پایه یک دادگستری
⚖️ مهارت و تخصصملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 ارائه خدمات حقوقیوکالت و مشاوره حقوقی
💰 هزینه وکیلطبق وسعت کار تعیین می‌شود
✅ درصد موفقیت%90 موفقیت پرونده ها

در ادامه این مقاله به معرفی 10 مورد از بهترین وکیل حقوق بین الملل می پردازیم، لذا خواهشمندم تا پایان مقاله در برترین وکیل همراه ما باشید.

معرفی 10 تا از بهترین وکیل حقوق بین الملل سال 1403

هادی شفیعی

هادی شفیعی وکیل حقوق بین الملل

جناب آقای هادی شفیعی یکی از برترین وکلای حقوق بین الملل در کشور می باشد. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد تجارت بین الملل و دانشجوی دکترای حقوق خصوصی می باشند. آقای شفیعی دارای سابقه وکالت در حوزه دعاوی شرکت های هواپیمایی، دعاوی مرتبط با خصوصی سازی، دعاوی اعتبارات اسنادی ارزی و ریالی، دعاوی تجاری، تنظیم قرارداد و … می باشند. برخی از نمونه سوابق شغلی ایشان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اخذ پروانه وکالت از سوی قوه قضائیه
 • متخصص در حوزه حقوق بین الملل و مهاجرت نظیر قرارداد بین المللی، حقوق دریاها و مهاجرت، اختلافات تجاری
 • متخصص در حوزه دعاوی مالی، تجاری، قراردادها نظیر چک، اختلافات مالی، سفته، داوری، قراردادها، مناقصات، برات، فاکتور، رسید عادی و …
 • متخصص در دعاوی شرکت ها و مالکیت معنوی نظیر اختلافات شرکا و هیئت مدیره، اختراع، آثار ادبی و هنری، سهام، برند و علامت تجاری، ورشکستگی و …

آدرس دفتر: تهران، خیابان آفریقای شمالی، دفتر وکالت هادی شفیعی

شماره تماس: 09122866359

امين امينی زارع

امين امينی زارع وکیل حقوق بین الملل

جناب آقای امین امینی زارع وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در حوزه حقوق بین الملل می باشند. ایشان دارای مدرک دکترای تخصصی حقوق بین الملل هستند و جزوء وکلای درجه یک بین المللی محسوب می شوند. ایشان به قبولی وکالت در حوزه دعاوی بازرگانی و تجاری، دعاوی داخلی و بین المللی، برند و ثبت علائم تجاری و اختراعات، تمامی امور بانکی، جعل اسناد و مدارک، امورات تخصصی شركت های داخلی و بين المللی، بورس و کارگزاری بورسی و سهام، حقوق عمومی و نظامی، حقوق ایرانیان مقیم خارج از کشور و اتباع دیگر کشورها و … می پردازند. برخی از مشخصات کاری و تحصیلی ایشان عبارت است از:

 • دارای 21 سال سابقه کار
 • دارای سابقه فعالیت داور امور بین الملل
 • عضو رسمی علمی جامعه جهانی وکلا (IBA)
 • متخصص در حوزه اعسار از پرداخت محکوم به، ازدواج با بیگانگان، اشتغال اتباع بیگانه، اقامت، اینترپل، پناهندگی، تابعیت، ترخیص کالا، ثبت و تابعیت کشتی، صادرات و خروج کالا توسط اتباع، مهاجرت، ممنوع الخروجی، واردات کالا توسط اتباع، هیات حل اختلاف امور گمرکی، اعتراض به ثبت، اعتراضات ثبتی، تبانی متولی یا نماینده اوقاف در تکلیف قانونی، معامله معارض و اسناد ان، اثبات بلوغ، احوال شخصیه اقلیت های دینی، الزام اداره ثبت احوال به صدور شناسنامه، رشد، صدور شناسنامه و …

آدرس دفتر: تهران، شهرک قدس، بلوار دادمان، بلوار شهید درختی، کوچه شهید لطفی کردستانی، پلاک 22، طبقه 5

شماره تماس: 09121021194

سروش سلامیان

سروش سلامیان وکیل حقوق بین الملل

جناب آقای سروش سلامیان وکیل پایه یک دادگستری و متخصص حقوق بین الملل در شهر تهران می باشد. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل با بیشتر از یک دهه فعالیت حقوقی و تجاری می باشد.
آقای سروش سلامیان متخصص در حوزه ارائه مشاوره حقوقی، وکالت و داوری در حوزه دعاوی ملکی و تجاری، نظارت و تنظیم قراردادهای مختلف به دو زبان اصلی انگلیسی و فارسی، انجام مذاکرات حقوقی، بازرگانی با طرفین ایرانی و خارجی، ارائه مشاوره به شرکت های بین المللی و ایرانی، دعاوی خانواده، کیفری، ثبتی و … می باشد.

آدرس دفتر: تهران، خیابان ظفر شرقی، پلاک 218، واحد 1 جنوبی

شماره تماس: 02122227551

محمود عربلو

محمود عربلو وکیل حقوق بین الملل

جناب آقای محمود عربلو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر تهران می باشد. ایشان دارای مدرک فوق لیسانس حقوق بین الملل و دکترای حقوق بین الملل عمومی می باشد و وکالت در کلیه دعاوی تجاری، مدنی، کیفری و داوری های تجاری بین المللی را عهده دار هستند. برخی از حوزه های کاری و تخصصی ایشان عبارت است از:

 • عضو سامانه جامع داوری ایران
 • مدرس دانشگاه حقوق بین المللی عمومی
 • داور منتخب دیوان داوری مرکز وکلای قوه قضائیه
 • مدیر حقوقی شرکت تولید مخازن گاز طبیعی آسیا ناما وابسته به بانک سپه
 • تسلط کامل به امور داوری در دعاوی تجاری و سرمایه گذاری داخلی و بین المللی
 • دارای گواهینامه دوره داوری در قراردادهای سرمایه گذاری حوزه نفت و گاز از موسسه TEFSEL

آدرس دفتر: تهران، میدان توحید، ابتدای ستار خان، خیابان کوثر یکم، پلاک 34، واحد 1

شماره تماس: 09121959300

رضا عبدالمحمد

رضا عبدالمحمد وکیل حقوق بین الملل

جناب آقای رضا عبدالمحمد یکی دیگر از وکلای برتر حقوق بین الملل در کشور می باشند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در تهران هستند و در طول فعالیت خود، کسب رضایت موکلین را سرلوحه کار خود قرار داده اند. آقای عبدالمحمد دارای مدرک کارشناسی ارشد تجارت بین الملل از دانشگاه علامه طباطبایی می باشند. دیگر موارد رزومه کاری ایشان عبارت است از:

 • ارائه مشاور حقوقی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • داوری در حوزه تجارت داخلی و بین الملل
 • عضو اتحادیه بین المللی وکلای دادگستری (IBA)
 • تخصص در امور تجارت داخلی و بین المللی و قراردادها

آدرس دفتر: تهران، فلکه دم صادقیه، ابتدای کاشانی، بعد از بانک مسکن، پلاک 80، طبقه سوم، واحد 3

شماره تماس: 09121574297

دعاوی حقوق بین الملل به چند دسته تقسیم می شوند؟

دعاوی حقوق بین الملل به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم بندی می‌ گردد و بر تمامی روابط بین دو کشور و روابط میان اشخاص حقیقی و حقوقی نظارت می کند. حقوق بین الملل مناسب آن دسته از وکلائی می باشد که خواهان ایراد هستند. با توجه به این مسئله که مقامات رسمی و دادگاه ها قوانین را بر طبق معنای صحیح آنها تجزیه و تحلیل می کنند و حاکمیت دولت یک سوال فراگیر در تمامی توافق نامه های بین المللی است، عملکرد بهترین وکیل حقوق بین الملل می بایست کاملا واضح و مشخص باشد. توافق نامه ها باید به طور دقیقی تنظیم شوند. اگر کلمات در زبان دیگری، معنای متفاوت دیگری دارند، یک وکیل بین المللی باید این مسئله مهم را حتما در نظر بگیرد.

دعاوی حقوق بین الملل به چند دسته تقسیم می شوند؟

بهترین وکیل حقوق بین الملل می بایست با دقت به تعاملات خود با نمایندگان دیگر کشورها نزدیک شود. کار او در زمینه روابط بین الملل و برقراری صلح و حقوق بشر خلاصه می شود. برای وکلا با مهارت و جاه طلبی جهت پذیرفتن تمامی این چالش ها، حقوق بین الملل فرصت مناسبی را جهت داشتن شغلی رده بالا فراهم می کند. در توضیح انواع دعاوی حقوق بین الملل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دعاوی حقوقی بین المللی عمومی: این دسته از دعاوی ناظر به اختلاف بین دولت‌ ها با یکدیگر، اختلافات سازمان‌ ها با هم و یا اختلافات ایجاد شده میان یک دولت با سازمان بین المللی اشاره می کند. این گونه از دعاوی در دیوان بین المللی دادگستری مطرح و مورد بررسی قرار می‌ گیرند و گاهی نیز دولت‌ ها به دفاع از تبعه خود در این دیوان طرح دعوا می‌ کنند.
 • دعاوی حقوقی بین المللی خصوصی: این گونه از دعاوی ناظر به اختلاف اشخاص حقیقی و حقوقی کشورها دارد که این دعاوی می‌ تواند شامل: امور مهاجرت به روش های مختلف، دعاوی مربوط به صادرات و واردات و داوری تجاری باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل بین المللی در تهران

بهترین وکیل حقوق بین الملل در چه حوزه هایی فعالیت می کند؟

تنظیم قراردادهای بین المللی: مسئله مهمی که می بایست به آن اشاره شود این است که بهترین وکیل حقوق بین الملل با وجود آن که نمی‌ تواند در کلیه عرصه‌ های بین المللی به دلیل قوانین خاص هر کشور فعالیت داشته باشد، اما باز هم با توجه به مدرک وکالت و دانش تخصصی که در زمینه‌ های فراملی و تجاری دارد، می‌ تواند در زمینه یک سری از مسائل به‌ عنوان مشاوره حقوقی بین المللی و یا بهترین وکیل قراردادهای بین المللی فعالیت داشته باشد.

انجام امورات مهاجرتی: او در خصوص کلیه مسائل مرتبط با مهاجرت نیز می‌ تواند به عنوان بهترین وکیل مهاجرت عمل کند. بدین شکل که اگر فردی در خصوص مهاجرت خود به کانادا دچار مشکلات حقوقی مختلفی شد، قادر است از وکیل متخصص و مجرب بین المللی کمک بگیرد. بهترین وکیل حقوق بین الملل در زمینه مهاجرت می‌ تواند نقش موثری به عنوان یک مشاور و راهنمای مهاجرتی برای افراد از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری و کاریابی ایفا کند.

بهترین وکیل حقوق بین الملل در چه حوزه هایی فعالیت می کند؟

رسیدگی به دعاوی طلاق، حضانت و مهریه: لازم به ذکر است بگوئیم که بهترین وکیل حقوق بین الملل جدای از آن که در خصوص مسائل تجاری و قراردادهای مربوط به آن و حوزه های مهاجرتی مهارت دارد، در خصوص دعاوی افراد ذیل احوال شخصیه که شامل طلاق، مهریه و حضانت ایرانیان ساکن خارج از کشور می‌شود نیز، پرونده قبول می‌نماید.

رسیدگی به دعاوی اموال غیرمنقول: یک وکیل متخصص قادر است در خصوص دعاویی که غیر قابل انتقال می باشند، یعنی امکان جا به‌ جایی آنها به مکان دیگری وجود ندارد. علاوه‌ بر این که به کلیه ایرانیان مقیم خارج کمک کند، به افرادی که در خارج نیز ساکن هستند و در داخل ایران ملک غیرمنقول دارند نیز کمک و یاری برساند.

کلام آخر

ما در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا اطلاعات جامع و مفیدی درباره بهترین وکیل حقوق بین الملل و حوزه های فعالیت آن ها در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید و کارآمد باشد. ممنونم از شما همراهان گرامی که تا این لحظه ما را همراهی کردید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سپاسگزارم از معرفی بهترین متخصصان حقوق بین الملل دکتر امینی زارع باعث نجات شرکت و بیزنس ما در اروپا شدن ؛ خواستم خیلی خیلی تشکر کنم از سایت خوبتون بابت معرفی وکیل درجه یک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا