ملکینکات حقوقی

مشاوره حقوقی ملکی تلفنی + مزایای مشاوره ⚖️【سال1403】

دعاوی ملکی از گذشته تاکنون جزوء شایع‌ ترین و پیچیده‌ ترین دعاوی مطرح در محاکم قضایی بوده است. دعاوی ملکی زیر مجموعه اراضی و املاک است و تمامی افرادی که درگیر این گونه دعاوی هستند، نیاز دارند مشاوره حقوقی ملکی از یک وکیل متخصص ملکی که در کار خود کاملاً مسلط است و از تجربه لازم برخوردار است را دریافت کنند. منظور از دعاوی ملکی در واقع اموال غیرمنقول است. در ادامه مقاله قصد داریم یک سری توضیحات درباره مشاوره حقوقی ملکی تلفنی در اختیارتان قرار دهیم، لذا خواهشمندم تا پایان مقاله در وب سایت برترین وکیل همراه ما باشید.

منظور از مشاوره حقوقی ملکی تلفنی چیست؟

منظور از مشاوره حقوقی ملکی تلفنی چیست؟

ملک و املاک در جامعه از جمله با ارزش‌ترین دارایی افراد به حساب می‌ آید و انجام هرگونه معامله در آن، بسیار مهم و حساس است و در صورت سهل انگاری در معاملات ملکی، ممکن است ضرر و زیان غیر قابل جبرانی به افراد وارد گردد. در حال حاضر در شرایط کنونی جامعه با توجه به عدم داشتن وقت کافی همچنین هزینه‌ های گزاف مشاوره وکیل، اکثر افراد ترجیح می‌ دهند مشاوره حقوقی ملکی تلفنی را از یک وکیل متخصص دریافت کنند تا بتوانند با آگاهی لازم در این مسیر قدم بردارند.

مشاوره حقوقی ملکی تلفنی در مقایسه با مشاوره حقوقی ملکی حضوری از هزینه کمتری برخوردار است و نیازی به پرداخت هزینه‌ های هنگفت نمی‌ باشد و برای همه اشخاص که سطح مالی متفاوتی دارند، امکان‌ پذیر است. تمامی افراد درگیر دعاوی ملکی می توانند مشاوره حقوقی ملکی تلفنی را از بهترین وکیل ملکی در تهران دریافت کنند و جهت پیروزی در پرونده حقوقی قدم بردارند. برخی از مزایای مشاوره حقوقی ملکی تلفنی به شرح موارد زیر است که عبارت است از:

 • آگاهی افراد از پروسه اجرایی دعاوی ملکی
 • صرف نمودن زمان و هزینه کمتر و عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر وکلای دادگستری
 • در کمترین و سریع‌ ترین برهه زمانی می‌توان از نظرات یک فرد متخصص در زمینه امورات ملکی بهره برد

چه تفاوتی میان مشاوره حقوقی ملکی تلفنی با مشاوره حضوری وجود دارد؟

به صورت کلی تمامی افراد درگیر دعاوی ملکی هم می‌ توانند از مشاوره حقوقی ملکی تلفنی بهره ببرند و هم به صورت حضوری مشاوره لازم را از وکیل ملکی مدنظر دریافت کنند. مشاوره حقوقی تلفنی دارای یک سری مزایا می‌ باشد که در ادامه به آن اشاره می‌ کنیم. مشاوره حقوق ملکی تلفنی در طی چندین سال اخیر میان موکلین رایج شده است و بهترین موسسه حقوقی تهران و دیگر شهرهای کشور این امکان را برای موکلین فراهم می‌ کنند تا بتوانند مشاوره حقوقی ملکی تلفنی را دریافت کنند.

چه تفاوتی میان مشاوره حقوقی ملکی تلفنی با مشاوره حضوری وجود دارد؟

یکی از مزایای دریافت مشاوره حقوقی ملکی تلفنی نسبت به مشاوره حضوری این است که افراد از سراسر نقاط کشور می‌ توانند با مشاوران حقوقی ارتباط برقرار کنند و از آنها مشاوره لازم را دریافت کنند. اما در این میان یک عده هستند که مشاوره حضوری و برقراری ارتباط کلامی و متقابل را با مشاوران ترجیح می‌ دهند. ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که مشاوره حقوقی ملکی تلفنی برای چه کسانی مناسب است و می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارت است از:

 • اگر راه موکل دور باشد
 • در صورت داشتن سوالات معمولی
 • اگر مراجعه حضوری به دفتر وکیل برایتان سخت و دشوار است
 • برای آن دسته از افرادی که می‌ خواهند از هزینه‌ ها و مراحل قانونی پرونده خود باخبر شوند

مشاوره حقوقی ملکی شامل چه مواردی می باشد؟

 • مشاوره حقوقی ملکی در مورد قوانین مالک و مستاجر: یکی از انواع دعاوی ملکی می باشد که بیشترین مشکلات را در خود جای داده است. منظور از این دعاوی در واقع مشکلاتی می باشد که میان مالک و مستاجر به وجود می آید که معمولا مالک ها درخواست تخلیه ملک را خواستار می باشند و به علت عدم تخلیه به دنبال مشاوره حقوقی تخصصی با بهترین وکیل هستند که بتواند برای آنها حکم تخلیه را بگیرد.
 • وکیل متخصص ملکی در مورد قوانین ساختمان پیش ساخته: در ساختمان های پیش ساخته و یا قرادادهای مشارکت در ساخت، معمولا هر یک از طرفین قرارداد دچار اختلاف و مشکلاتی می شوند که این نوع اختلافات به دو دلیل پدید می آیند، یکی از عوامل بروز اختلاف معمولا به علت عدم اجرای تعهداتی می باشد که توسط سازنده به مالکین داده شده است و اختلاف دیگری که ممکن است میان سازنده ملک و مالکان به وجود بیاید موضوع عدم پرداخت به موقع سهمی می باشد که به عهده مالکان می باشد.
 • وکیل مجرب ملکی مشارکت در ساخت
 • مشاوره بهترین وکیل ملکی املاک وقفی:املاک وقفی از گذشته تا کنون دچار مشکلاتی بوده اند که با گذشت زمان معمولا مشکلی از آنها حل نشده است. به طور معمول املاک وقفی که دارای وارث نیز می باشد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مشاوره حقوقی ملکی را یا از طریق مشاوره ملکی آنلاین یا با مراجعه حضوری از مشاوره با وکیل ملکی بهره مند شوید.
مشاوره حقوقی ملکی شامل چه مواردی می باشد؟
 • مشاوره  ملکی در مورد قانون ماده 100 شهرداری: همانگونه که مستحضر هستید، شهرداری برای خود دارای یک سری قوانین و ضوابط خود می باشد و در صورتی که شما در زمینه ساختمان سازی فعالیت دارید و درگیر مشکلات شهرداری و مخصوصا قانون ماده 100 شهرداری می باشید، می توانید از بهترین وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری تهران کمک بگیرید. اگر در ساخت ساختمان دچار تخلف شده اید و یا اینکه برای گرفتن تراکم از شهرداری با مشکلاتی مواجه می باشید، می توانید مشاوره حقوقی ملکی را چه به صورت تلفنی و چه حضوری دریافت کنید و علاوه بر اینکه می توانید از مشاوره ملکی وکلا استفاده نمایید، می توانید حل مشکلات شهرداری در زمینه ساخت و ساز ساختمان را به صوزت تلفنی پیگیری کنید.
 • مشاوره  ملکی در مورد قوانین سرقفلی
 • مشاوره  ملکی در مورد دیوار کشی دور باغ: با توجه به مشکلاتی که در زمینه املاکی نظیر باغ وجود دارد و از گذشته تا به امروز مشکلاتی در مورد ابعاد باغ وجود دارد و همچنین دیوار کشی دور باغ به صورتی که این دیوار کشی در زمین همسایه وارد شده است، در نتیجه شما می توانید در این حوزه از وکلای که در زمینه باغ و امور ملکی تخصص دارند کمک بگیرید.
 • وکیل در مورد قوانین رهن و اجاره
 • وکیل در مورد تخلیه املاک: یکی از حوزه های تخصصی در زمینه دعاوی ملکی این است که وکلا در این زمینه می توانند وکالت پرونده های ملکی را بر عهده بگیرند. موضوع تخلیه املاکی مسئله مهمی می باشد که به وسیله مستاجر به صورت غصبی در حال استفاده می باشد. در این موارد شکایت اجرت المثل درخواست داده می شود و پس از بررسی این شکایت توسط قاضی، علاوه بر اینکه برای شما حکم تخلیه گرفته می شود همچنین به ازای زمانیکه ملک غصب شده است مبلغی به عنوان اجرت المثل ایام تصرف در نظر گرفته می شود که با توسط شخصی که خانه را تصرف کرده است پرداخت شود.
 • وکیل  ملکی در حوزه املاک غصب شده: از دیگر پرونده هایی که در حال حاضر در حوزه دعاوی ملکی به وسیله یکی از وکلای ملکی انجام می شود، دیوار کشی دور باغ می باشد.
 • گرفتن پایان کار به وسیله وکیل ملکی:یکی دیگر از خدماتی که یک وکیل ملکی می تواند به موکلین ارائه دهد در حوزه دریافت پایان کار برای ساختمان های ساخته شده می باشد. حال چه این ساختمان ها دارای مشکل باشند و یا نباشند. یک وکیل ملکی متخصص می تواند در این حوزه کمک خوبی به شما کند. بعد از اینکه پایان کار به وسیله بهترین وکیل ملکی اخذ شد این وکیل اقدام به دریافت صورت مجلس تفکیکی می نماید و بعد از آن اقدام به دریافت سند تک برگ نماید
 • حل مشکلات مربوط به اجور معوقه: یکی از خدمات مهم یک وکیل متخصص امورات ملکی برای زمانی می باشد که شما ملک خود را اجاره داده اید ولی مستاجر اجاره شما را به صورت مرتب واریز نکرده است. در نتیجه شما می توانید با کمک یک وکیل ملکی اقدام حقوقی علیه مستاجر انجام دهید و تمام اجاره هایی که توسط مستاجر پرداخت نشده است را دریافت کنید.
عواقب دریافت و عدم دریافت مشاوره حقوقی ملکی تلفنی

عواقب دریافت و عدم دریافت مشاوره حقوقی ملکی تلفنی

اگر فردی درگیر یک پرونده حقوقی ملکی می باشد، باید تصمیم بگیرد که آیا مشاوره حقوقی ملکی تلفنی می‌ تواند به او کمکی کند یا فقط هزینه مازاد پرداخت می کند. با این حال اگر بخواهیم در این باره شما را راهنمایی کنیم باید بگوییم که یکی از عواقب عدم دریافت مشاوره حقوقی ملکی تلفنی این است که احتمال بروز خطا در پرونده بسیار زیاد خواهد بود. در یک توضیح ساده تر این گونه می توان گفت که یک وکیل یا مشاور حقوقی پیش از اینکه پرونده را به مراجع قضایی ارائه دهد، آن را مطالعه می کند و مشکلات و ایرادات آن را رفع می‌ کند.

با این حال اگر چنین بازبینی انجام نگردد، این احتمال وجود داشته که پرونده ناقص به دادگاه ارجاع داده شود. در مقابل اگر از یک وکیل متخصص ملکی مشاوره حقوقی ملکی تلفنی دریافت شود، با توجه به دانش و اشرافی که بر روی موضوع دارد، می‌ تواند شما را در زمینه‌ های مختلف راهنمایی کند. از طریق بررسی صحیح پرونده ایرادات آن را رفع کرده و اسناد و مدارک ضروری را جمع آوری کند. علاوه بر تمامی موارد، در جلسات دادگاه حضور داشته و در هنگام عقد قرارداد هم متن آن را به دقت بررسی خواهد کرد.

یک مشاور حقوقی ملکی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

داشتن اطلاعات حقوقی کافی در زمینه ملک و املاک یکی از اولین خصوصیاتی می باشد که یک مشاور حقوقی کاربلد باید داشته باشد. در نتیجه واضح است که بهترین وکیل طلاق در تهران اصلا گزینه مناسبی جهت مشورت در زمینه ملک نخواهد بود. علاوه بر این نیاز است تا یک وکیل ملکی مورد اعتماد باشد تا اسناد و مدارکی که ارائه می‌ شود به دست فرد دیگری نرسد. این مسئله به قدری مهم و حائز اهمیت است که در بسیاری از کشورها به عنوان جرم تلقی می‌ شود. در نتیجه هیچ وکیلی حق ندارد تا رازهای موکل خود را افشا کند.

یک مشاور حقوقی ملکی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

ویژگی مهم بعدی این است که قدرت کلام بالایی داشته باشد تا بتواند طرف مقابل قرارداد را متقاعد کند. البته این خصوصیت نه تنها در این موقعیت بلکه در زمان تشکیل جلسات دادگاه نیز بسیار موثر خواهد بود. نداشتن هیچگونه نفع شخصی در حوزه امورات حقوقی ملکی، یکی دیگر از مهم‌ ترین ویژگی‌ های یک وکیل ملکی خوب به حساب می آید. این فرد باید منصف بوده و هدفش اجرای عدالت و قانون باشد.

استفاده از مشاوره حقوقی ملکی تلفنی چه مزایایی را دارد؟

یکی از مزایای مشاوره حقوقی ملکی تلفنی این است که افراد، دیگر مجبور نیستند خود را درگیر پیچیدگی های پرونده های ملکی کنند. دلیل دیگر کمک گرفتن از مشاوره ملکی تلفنی، جلوگیری از اتلاف وقت و پرداخت هزینه های سنگین است. به این ترتیب، رسیدگی به پرونده های ملکی نیز سریعتر انجام خواهد شد و افراد غیر متخصص در این پرونده ها دخالت نخواهند کرد. همچنین، با مشاوره حقوقی ملکی تلفنی می توان احتمال موفقیت در پرونده را افزایش داد و هر گونه ابهام را از پرونده رفع نمود. برخی از مزایای مشاوره حقوقی ملکی تلفنی عبارت است از:

 • بیان کردن میزان اعتبار ادله
 • اطلاع از نتیجه پرونده با دید کارشناسی مشاوره ملکی
 • برطرف ‌شدن ابهام از جوانب مختلف پرونده حقوقی ملکی
 • اخذ تصمیمات صحیح جهت انتخاب عنوان حقوقی برای طرح دعوا
 • کسب آگاهی نسبت ‌به هزینه دادرسی در خصوص طرح دعوای ملکی

کلام آخر

بسیار سپاس گزارم از شما همراهان گرامی که تا این قسمت از مقاله ما را همراهی کردید. امیدوارم در مقاله مشاوره حقوقی ملکی تلفنی توانسته باشیم اطلاعات جامع و مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. لطفا نظرات و پیشنهادهای خود را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

مینا کریمی

مینا کریمی طراح و پشتیبان سایت با 2 سال سابقه فعالیت در حوزه محتوا نویسی و بازنویسی متون حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا